projektor do kina i prezentacji 2500-3000 pln

Smartek

New member
No i wracam z fotkami dziennymi, szybciej niż się spodziewałem ;-).

Na dworze było tak:


Zasłonięte rolety:


No i trochę bonda w 1080p (zdjęcia robione około 2,5m od ekranu):

1.

2.

3.

4.

Dwa Gladiatory 720p...

5.

6.


A teraz przy odsłoniętych wszystkich roletach:



Na początek Gladiator:

1. (ta sama scena, co 6. przy zasłoniętych)

2.

3.

I znowu Bond:
1.

2.

3. Jedno bliżej...

I drugie troszkę dalej...

4.

I dwa trochę inne ujęcia:
5. (z rogiem pokoju)

6. (zoom na samą twarz)

Wszystkie zdjęcia cykane z ustawieniami projektora na obraz Normalny i tryb ekonomiczny lampy (tryb normalny świeci sporo mocniej, ale wtedy projektor głośniej pracuje).
Przepraszam za jakość niektórych fotek, wiem, że są rozmyte.
Ale mam nadzieję, że pokażą one chociaż trochę (głównie osobom, które pytają o oglądanie w niezaciemnionym pokoju) jak to wygląda.

pzdr.
 
Ostatnia edycja:

wiatrak

Active member
Bez reklam
Wprawdzie fotki są z "kina" a nie z np MS Point, ale wniosek jest chyba jasny: mocniej świecące kinowe projektory jak najbardziej nadają się do prezentacji.

Ja wczoraj wieczorem zapuściłem projektor w trybie LOW lampy, laptopa i 71 W w świetlówkach kompaktowych (czyli około 350 W w zwykłych żarówkach), pokój nieduży, ściany jasne, sufit biały, sporo jaśniej niż w słoneczny dzień. Efekt - żadnego problemu z czytelnością obrazu, wszystko ładnie widać. W sensie "biurowo-prezentacyjnym", nie kinowym oczywiście. Fotek nie zapodaję, z Nokii są... :roll:
 

Bambolo82

Banned
Ciekawy wątek się tego zrobił. Fajne zdjęcia, które dowodzą że do filmów koniecznie trzeba mieć zaciemnienie. Do prezentacji już nie ale i tak słabiej widać, zwłaszcza na projektorach do KD.
 

paczu

New member
Wielkie dzięki Smartek za fotki, dzięki nim widzę, że nie mam się co martwić o prezentacje w niezaciemnionych pomieszczeniach... przynajmniej z projektorem legitymującym się dwoma tysiącami lumenów. Optoma ma jasność 20% mniejszą i ciężko stwierdzić czy to też wystarczy. w sumie, jeśli to był tryb eco panasonica to optoma w pełnej mocy powinna podobnie zagrać... hmmmm... ale panasonic da radę jeszcze mocniej...
 

pejotpe

New member
Bez reklam
Zaciemnienie zawsze musi być w przypadku słonecznych dni - wtedy nawet przy jasnych projektorach w zasadzie nic nie widać (tak miałem w pracy, kiedy usiłowałem prowadzić prezentację, a jakiś jełop wcześniej zerwał rolety)...
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Piszę o wczorajszym szkoleniu o godzinie 13:00 w Gdyni. Zachmurzenie częściowe, ściana około 4...5 m na jakieś 3 m, cała w oknach, bez żadnych rolet czy żaluzji. Na przeciwko, w odległości około 10 m ekran. Z zapalonym sztucznym oświetleniem było trochę kiepsko, po zgaszeniu tych 8...10 opraw podsufitowych zupełnie czytelnie.

Metanolu ani zaćmienia nie zauważyłem... ;)
 

paczu

New member
przy pełnym słońcu walącym prosto w okna żaden projektor sobie pewnie nie poradzi ale w moim przypadku, a dokładniej ojca przypadku, prezentacje zdarzają się i w pomieszczeniach bez żadnych żaluzji, rolet czy zasłon w dość słoneczne dni... i tu przydałby się możliwie najjaśniejszy projektor bo oczywiste jest, że im jaśniejszy tym lepiej sobie poradzi w takich warunkach i jednocześnie taki, który dobrze się sprawi w KD. a w zasadzie odwrotnie: dobry projektor do KD, który poradzi sobie też z prezentacjami w niezaciemnionych pomieszczeniach.
czołówka póki co wygląda następująco:
panasonic PT-AX200E
optoma HD65
może ktoś jeszcze zaproponuje godnego rywala?
 

paczu

New member
W związku z tym że nie pojawiły się kolejne propozycje dokonałem wyboru spośród dwóch wymienionych wyżej. zwycięzcą został panasonic ze względu na jasność, która jak doczytałem na projectorcentral.com wynosi 1845 lumenów (zmierzone) co sprawia że panasonic jest jednym z najjaśniej świecących projektorów KD. (jak pisałem wcześniej ten parametr jest dla mnie bardzo istotny). do tego jest lens shift i przyzwoity zoom czego zabrakło optomie. Duży minus to rozmiar i waga. Projektor powinien dotrzeć do mnie w połowie przyszłego tygodnia, opiszę wrażenia z projekcji choć moja ocena prawdopodobnie nie będzie zbyt wartościowa z uwagi na to że to mój pierwszy projektor i na pewno będę pod wrażeniem ;)
 

Bambolo82

Banned
W kinie Panasonic którego kupiłeś spisze się świetnie i będziesz się bardzo cieszył. :)

Gorzej będzie z prezentacjami. Niska jasność to raz, znaczna waga i wymiary to dwa, delikatność konstrukcji to trzy. :???:
 

paczu

New member
Bambolo82 napisał:
Gorzej będzie z prezentacjami. Niska jasność to raz, znaczna waga i wymiary to dwa, delikatność konstrukcji to trzy. :???:

No i to jest ten kompromis ...na który musiał pójść ojciec :D
jeśli chodzi o jasność to nie jest źle a nawet powiedziałbym że jest całkiem dobrze jak na projektor do KD. zdjęcia Smartka udowodniły, że powinien sobie poradzić z prezentacjami. waga i wymiary - w porównaniu do telewizora kineskopowego to i tak duuży krok naprzód. a że delikatna konstrukcja to trzeba będzie uważać. tak w ogóle to myślałem że będzie dużo trudniej znaleźć projektor, który nada się do dwóch tak różnych zastosowań. panasonic nie jest idealny do obu tych celów ale powinien być wystarczający. czy tak będzie, okaże się "w praniu".
dzięki wszystkim za udział w dyskusji i pozdrawiam
 

Smartek

New member
Koniecznie podziel się wrażeniami jak najszybciej, bo będę po części czuł się odpowiedzialny za to, że to ja Ci go poleciłem ;-).
Mam nadzieję, że liczysz się z tym, że to naprawdę ogromne bydle i nie łatwo będzie się go przenosiło Twojemu ojcu, a już na pewno męczące będzie każdorazowe dopasowywanie rzucanego obrazu.

Zastanawiam się czy może warto zrobić jeszcze zdjęcia projekcji przy minimalnym i maksymalnym zoomie, żeby ludzie mogli zobaczyć mniej więcej jego "zakres" w praktyce? Jak widać te przy sztucznym i dziennym świetle się przydały, może i takie inne "zabawy" również będą pożyteczne?
 

paczu

New member
Smartek napisał:
Koniecznie podziel się wrażeniami jak najszybciej, bo będę po części czuł się odpowiedzialny za to, że to ja Ci go poleciłem ;-).
Mam nadzieję, że liczysz się z tym, że to naprawdę ogromne bydle i nie łatwo będzie się go przenosiło Twojemu ojcu, a już na pewno męczące będzie każdorazowe dopasowywanie rzucanego obrazu.
Coś napewno naskrobię po pierwszej projekcji. Z rozmiarami się liczę, wiem jak duży jest, dawałem nawet ojcu 5kg krążek żeby obczaił jaki ten projektor jest ciężki. Optoma pod tym względem jest bezkonkurencyjna ale waga i rozmiar były drugo- a nawet trzeciorzędną sprawą więc nie zadecydowało to o wyborze. co do dopasowywania rzucanego obrazu (pozycji i wielkości) to lens shift i zoom powinny to ułatwić a pozostałe parametry "jakości" obrazu są mniej istotne przy prezentacji. ma być widać i wystrarczy ;)
Smartek napisał:
Zastanawiam się czy może warto zrobić jeszcze zdjęcia projekcji przy minimalnym i maksymalnym zoomie, żeby ludzie mogli zobaczyć mniej więcej jego "zakres" w praktyce? Jak widać te przy sztucznym i dziennym świetle się przydały, może i takie inne "zabawy" również będą pożyteczne?
myślę, że to bardzo dobry pomysł. skoro jest mowa o tym projektorze i są już zdjęcia z projekcji to kolejne z możliwości zoomu projektora mogą ułatwić wybór zainteresowanym tym projektorem osobom. wszystko co ważne będzie w jednym wątku
 

marek301

New member
paczu napisał:
...a że delikatna konstrukcja to trzeba będzie uważać...

Dobrym rozwiazaniem wydaje sie, odpowiednia "waliza amortyzowana"
wyprofilowana w srodku "jak w kartonie", inaczej przenoszenie,
i wstrząsy, moga dac "popalic" delikatnej optyce.:cool:
 
Do góry