Projektor do gier fps Desperat prosi,błaga o doradzenie

Matador

Member
No nie proste...
Projektor nie zastąpi telewizora, tak samo jak telewizor projektora.

Skupiłeś się na jednej z cech (rozumiem, że dla ciebie ważnej) i zdaje się nie bierzesz pod uwagę, że z tych urządzeń się zupełnie inaczej korzysta.

Projektor wymaga przygotowania pomieszczenia,
nie tylko pod względem światła dostającego się z zewnątrz, ale też i światła samego projektora odbijanego od ekranu, a następnie ścian, czy sufitu.

Generuje też więcej ciepła i hałas, w zależności od sytuacji mniejszy lub większy,
czym innym jest obejrzeć film, czy zagrać na konsoli,
czym innym podłączyć pod peceta i grać przez kilka godzin.

(swoją drogą - postaw czasem przecinek, będzie łatwiej zrozumieć co chciałeś napisać :wink:)
 
Ostatnia edycja:

drosophilia

Active member
Bez reklam
Najlepiej, to napisz skąd jesteś. Może któryś z forumowiczów posiadający projektor zaprosi Ciebie i sam sprawdzisz jak to działa na fps pctowych.
 

kris85

New member
No nie proste...
Projektor nie zastąpi telewizora, tak samo jak telewizor projektora.

Skupiłeś się na jednej z cech (rozumiem, że dla ciebie ważnej) i zdaje się nie bierzesz pod uwagę, że z tych urządzeń się zupełnie inaczej korzysta.

Projektor wymaga przygotowania pomieszczenia,
nie tylko pod względem światła dostającego się z zewnątrz, ale też i światła samego projektora odbijanego od ekranu, a następnie ścian, czy sufitu.

Generuje też więcej ciepła i hałas, w zależności od sytuacji mniejszy lub większy,
czym innym jest obejrzeć film, czy zagrać na konsoli,
czym innym podłączyć pod peceta i grać przez kilka godzin.

(swoją drogą - postaw czasem przecinek, będzie łatwiej zrozumieć co chciałeś napisać :wink:)

Co do przygotowania pokoju to się nie boję jest ok jak zasłonie rolety jest ciemno w D.

Nie skupiłem się na jednej z cech tylko na 6,7 cechach ale priorytetem jest input lag i efekt tęczy,głośność, dlatego też nie chce wydawać tych3,4 k na tv z którego nie będę zadowolony albo będzie miał tyle gadżetów z których i tak nie korzystam tak samo jest z projektorem.

Sry ale jak się rozpędzam to zapominam o znakach :p
 
Ostatnia edycja:

kris85

New member
Najlepiej, to napisz skąd jesteś. Może któryś z forumowiczów posiadający projektor zaprosi Ciebie i sam sprawdzisz jak to działa na fps pctowych.

Raczej wątpię żeby ktoś miał projektor w Sz-n i grał na nim na Pc, większość ludzi kupuje projektor do filmów i w małym % do gier konsola itd dlatego większość ludzi nie patrzy aż tak na input lag tylko skupia się na głośności kontraście czerni itd :(
 

kris85

New member
Hahahah co mam sprawdzić biedę w Sz-n że nigdzie nie można nic przetestować, co z tego że pójdę do media albo saturna itd jak i tak to mi nic nie da bo podłączą mi konsole i co mi po tym jak będzie wszystko ok ale nie ma takiej możliwości, a najlepsze jest to że swoją konsolą możesz wpaść i przetestować ale z pecetem,lapkiem już nie co za irytująca polityka.
Jak by była możliwość nawet odpłatnie wpaść ze swoim Pc i myszką klawą i przetestować przez głupie 10,15 min to wiedziałbym wszystko,jeżeli chodzi o tv.
Projektora w tej wiosce nie ma gdzie przetestować bo przecież po co, bierz pan ten jest dobry ble ble ble i tyle tak właśnie działa doradztwo w Sz-n.
 
Ostatnia edycja:

kris85

New member
Ok powiedzmy że dzisiaj się przejadę do saturna media i będę chciał zobaczyć
ten tv w705c na żywo,jak wiadomo w sklepie mają swoje materiały i tv przystosowany żeby jak najładniej świecił kolory itd macie jakieś ciekawe ustawienia żeby ustawić i minusy wyszły na wierzch i plusy.

Chce też przygotować na penie <jeżeli pozwolą podłączyć pena parę materiałów np jakiś program film z sd, jakiś film w 360,480p < czasami zdarzy się oglądać jakiś stary materiał którego nie ma w lepszej jakości>

Prosiłbym o jakieś ustawienia tego tv albo rady co jak sprawdzić
 

eman81krk

New member
Najlepszą metodą będzie zakup drogą internetową. Trochę to potrwa ale masz możliwość sprawdzenia kilka min każdego zakupionego projektora, jak będzie kiepsko to odsyłasz i zwracają kasę. Oczywiście nie muszę wspominać że folii i innych zabezpieczeń nie ściągasz.
 

kris85

New member
No tak ale z tego co czytałem zwrot kasy też trochę trwa i do tego zwrot podlega towar nieużywany czyli jak np: włączę projektor i 30,40 min będę go testował to towar jest używany więc nie podlega zwrotowi czyż nie??, ogólnie to mam już wybrany projektor Benq1070 ale input lag mnie przeraża i trochę głośność.
Tym bardziej że w trybie eco input lag będzie większy 99% będzie dlatego tv optymalny jest
 
Ostatnia edycja:

kris85

New member
benek w1070, nic lepszego do gier ni ma w tym przedziale cenowym

Optoma hd26 niby cichszy,lepszy obraz, mniejszy efekt tęczy, i chyba niższy input lag, cena
Kur już sam nie wiem Tv wymiata te projektory pod względem input laga i głośności ale pod względem rozmiaru ekranu itd projektor miażdży każdy tv ;)
 

kris85

New member
Ok Panowie ostatecznie projektor Benq 1070, optoma hd26 Ech teraz jeszcze doszedł Epson EH-TW5100,Epson EH-TW5200 ech teraz to już nic nie wiem który lepszy :(

przez niskiego laga jestem za Tv Sony w705c 40,48

Wiem że to 2 inne ligi ale coś trzeba wybrać bo ani tego ani tego nie mogę nigdzie przetestować tv ma zacnie niskiego laga <chyba> ale w tej cenie dostane max 40,48 cali.

Ale projektor ma 3D i bynajmniej benek ma niby 30,33 input laga<właśnie okazało się ze w obu modelach input lag jest taki sam>, efekt tęczy, głośność ale + wielki ekran, nie przejmował bym się w sumie tęczą ale nie wiem jak na mnie działa czy nie będą mnie bolały oczy, bania i czy efekt nie będzie irytujący w szybkich scenach itd bo nigdy nie miałem projektora.

Niby oglądałem oba projektory na Yt w filmach ,grach i czasami było widać efekt tęczy ale w jednym teście w jakimś filmie z bondem gdzie co chwilę kamera latał od prawej do lewej to efekt tęczy w benku masakra nie dało się oglądać hmmm.

Więc jak byście mieli wybierać z pośród tych 2 modeli i nie patrzeli na laga tylko jakość,ostrość, płynność obrazu < w szybkich scenach>, kolorów itd który byście brali ??
 
Ostatnia edycja:

Kris022

New member
Ok Panowie ostatecznie projektor Benq 1070, optoma hd26 Ech teraz jeszcze doszedł Epson EH-TW5100,Epson EH-TW5200 ech teraz to już nic nie wiem który lepszy :(

przez niskiego laga jestem za Tv Sony w705c 40,48

Wiem że to 2 inne ligi ale coś trzeba wybrać bo ani tego ani tego nie mogę nigdzie przetestować tv ma zacnie niskiego laga <chyba> ale w tej cenie dostane max 40,48 cali.

Ale projektor ma 3D i bynajmniej benek ma niby 30,33 input laga<właśnie okazało się ze w obu modelach input lag jest taki sam>, efekt tęczy, głośność ale + wielki ekran, nie przejmował bym się w sumie tęczą ale nie wiem jak na mnie działa czy nie będą mnie bolały oczy, bania i czy efekt nie będzie irytujący w szybkich scenach itd bo nigdy nie miałem projektora.

Niby oglądałem oba projektory na Yt w filmach ,grach i czasami było widać efekt tęczy ale w jednym teście w jakimś filmie z bondem gdzie co chwilę kamera latał od prawej do lewej to efekt tęczy w benku masakra nie dało się oglądać hmmm.

Więc jak byście mieli wybierać z pośród tych 2 modeli i nie patrzeli na laga tylko jakość,ostrość, płynność obrazu < w szybkich scenach>, kolorów itd który byście brali ??



Kolego, co prawda szukałem projektora do filmów ale również się naczytałem [i bałem] o tęcze i głośność. Powiem tak, tęczy NIE MA [tzn. moje oczy jej nie widzą], głośność projektora jest taka, że jeżeli jakikolwiek dźwięk jest w filmie to NIC NIE USŁYSZYSZ. Serio ;) Nie przejmuj się tymi dwoma aspektami. Nie sugeruj się filmami na YT, zobaczenie na żywo to inna bajka. Jeśli jesteś z Warszawy to zapraszam na test. Pozdro
 
Do góry