Projektor do gier fps Desperat prosi,błaga o doradzenie

kris85

New member
Witam przeglądając forum naczytałem się dużo dobrych i złych opinii na temat projektorów różnej maści że aż zgłupiałem mam nadziej że ktoś pomoże w wyborze projektora do grania90%,10% Reszta,Filmy,Zdjęcia.
Szukam projektora do gier fps ale za cholerę nie mogę się zdecydować jaki mam 5 typy:

1.Optoma HD141X - niby najniższy input lag 16,17ms , cichy, ale kontrastowo średnio, nie wiem jak z tęczą
2.Benq1070 - Kolory fantastyczne, lens. ale głośny,input lag niby 30 ms oO i nie wiem jak z tęczą
3.Optoma gt1080 niby dla graczy - Cichy,sort trow, niby niski input lag< 30,40 to niski input lag
hahah>, kolory ale efekt tęczy widoczny w grach< wiem że w technologi dlp to standard z tęczą ale chyba da radę żeby ta tęcza była mniejsza.
4.EH-TW5200 3lcd - Cichy 0 efektu tęczy niby niski input lagg hmm
5. A może ten HD25 cichy, nie widzę tęczy i lag 17 ms czyli tyle co dobrej klasy tv + tani nie wiem jak 3d i kontrast :)

Moje priorytety co do projektora to :

1. Jak najniższy input lag
2. Jak najniższy input lag :p
3. Jak najniższy efekt tęczy
4. W miarę cichy
5. Żeby kolory nie były za blade
6. 3D bez komplikacji
7. W miarę tania lampa

Mój pokój ma 3,5 długości i 2,6 szerokości
Co do jasności w pokoju to nie jest jasno nie jest ciemno w dzień mam rolety limonkowe :p słońce nigdy nie pada na okno :D
Odległość od ekranu to + - 3M wiec chyba git
Nie chce wydać swoich ciężko zarobionych pieniędzy w błoto tak jak to zrobiłem rok temu na tv 42 cale który miał takiego laga że chciałem wywalić tv przez okno :p na forach itd ludzie pisali że lag jest rzędu 30 ms a tak naprawdę był od 35,40 do 150 oO ms zależnie od trybu wiec masakra nie dało się grać w fpsy.
A co najlepsze na konsoli nie odczuwałem aż tak tego laga ale na myszce to była katorga, zmieniałem kable itd nic nie pomagało wyłączyłem wspomagacze w tv też nic więc nie chcę powtórzyć tego samego błędu.
Niestety w Sz-n nie ma możliwość przetestowania,zobaczenia na żywo jak sprawuje się dany model pod tym względem.
Dziękuje i pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

drosophilia

Active member
Bez reklam
Czesc.

Wczesniej gralem na PS 3 wyswietlajac obraz z Optomy HD 65 (720 p), obecnie gram na HD 25 (1080 p). Zadnego input laga na tych projkach nigdy nie dowiadczylem, teczy rowniez. Uwazam, ze model 141 bedzie b. dobrym wyborem. Ale najpierw obejrzyj projekcje z Optomy dlp i zdecyduj jak to jest z ta tecza u Ciebie
 

kris85

New member
Cześć Hmm no właśnie grałeś na konsoli jak ja grałem na tv 42 z tym ogromnym input lagiem to prawie też nie odczuwałem go ale na myszce od razu była irytacja i facepalm co ja kupiłem, co do tęczy to oglądałem chyba wszystkie recki filmiki na yt itd z gier i raz widać tęcze a raz nie, np podczas grania w bf nie widziałem jej ale jak ktoś grał w dying light albo w coda to było ją widać i to mocno i to w projektorze dla graczy czyli optomie gt1080 więc wiesz.
Dziwi mnie że nikt nie robi testu na input laga przecież to priorytety nawet dla każualowców:(
Ludzie tylko piszą że go nie dostrzega, każualowcy może tego nie dostrzegają aż tak ale ja nie jestem każualowcem i mnie to irytuje.
Teraz znalazłem jeszcze projektor EH-TW5200 0 efektu tęczy i niby niski input lag i cichy niby hmmm
 
Ostatnia edycja:

drosophilia

Active member
Bez reklam
Większość tv ma on PIT flag na poziomie 50 ms i nie widać żadnych opóźnień. Projektory dla ten wskaźnik mają w większości niższy. Więc o to bądź spokojny
 

kris85

New member
Właśnie w tym problem że nie mam gdzie tego przetestować :( kupić projektor to nie problem ale jak się okaże że ma za duży input lag to znowu będę sobie pluł w twarz że co ja kupiłem za bubel i będzie stał i się kurzył dopóki nikt go nie kupi.
Oj nie wiem miałem sonego który miał miec max 25-30 ms w trybie gry 50 w trybie film i 70 w trybie normalnym a było że w trybie gry był 35-40< nie dało się grać, w trybie film miał 100 a w trybie normalnym miał 150-170 wiec wiesz i ponad 3 tysie poszły się pier na szczęście zrobiłem prezent rodzicom i dałem im go i działa do tej pory ;)
 
Ostatnia edycja:

kris85

New member
Hmm głośny pod względem np gt1080,albo hd25 + dużo ludzi narzeka na głośność, z głośnością można żyć w granicach rozsądku ale z dużym lagiem już nie ;)
Niestety nie ma gdzie tego przetestować na filmikach głośność jest z nośna ale nikt nie zrobił normalnego testu na głośność więc wiesz.
 
Ostatnia edycja:

Matador

Member
Teraz znalazłem jeszcze projektor EH-TW5200 0 efektu tęczy i niby niski input lag i cichy niby hmmm
Cichy jest w trybie ekonomicznym,
w pełnej jasności cichy już nie jest,
pytanie na ile tryb ekonomiczny będzie dla ciebie wystarczający?

Mnie eko wystarcza w 80-90%,
pozostałe 10-20% to 3D i pełna jasność,
wtedy wentylator potrafi przeszkadzać..
 

kris85

New member
Ale jak jest z input lagiem daje rade ??
W sumie to chyba wszystkie projektory w trybie normalnym są głośne, moje 2 wiatraki na budzie na fulach niby mają 30-33 db i nie przeszkadza mi to aż tak wiec wiesz ale jak się skumulują z projektorem to może trochę przeszkadzać hmmm
 
Ostatnia edycja:

Matador

Member
Nie wiem, nie zauważyłem problemu ;)

Jest wybór funkcji przetwarzania obrazu "dokładnie"/"szybko",
ale jak dotąd nie miałem potrzeby z tego korzystać..
 

kris85

New member
Właśnie na ps3 ja od czasu do czasu gram na konsoli w fpsy nie mam tyle czasu żeby się przyzwyczajać do pada + nerwy :D a na Pc mam chill dlatego boje się o laga na Pc 33ms< jeżeli faktycznie tyle ma ,nie mam gdzie tego przetestować> to niby nic ale tyle mnie zabija nerwy itd hmmm
Tym bardzie jak zobaczyłem tv z lagiem 14 ms < niby> minus to wielkość 48 :p
 
Ostatnia edycja:

kris85

New member
Panie i Panowie czy ktoś z was wie czy warto kupić tego tv bo teraz w promo w media jest Telewizor TCL F40B3803 jeżeli chodzi o laga ??
Ziomek dzisiaj go zakupił i trochę go testowaliśmy ale nie długo i nie aż tak namiętnie bo nie miał czasu, na xboxie i ps4 nie odczuwałem żadnego laga jak podłączyłem PC przez hdmi to hmm sam nie wiem niby nie ma ale coś nie gra.
Bardzo mało info jest o tym modelu a testów itd

Wiem wiem nie ten dział ale potrzebuje odpowiedzi bo schodzą jak świeże bułki
 
Ostatnia edycja:

kris85

New member
Ok ostatecznie co polecacie z projektorów vs tv min 40,42 cale z niskim lagiem.
Wiem wiem były modele sony z lagiem 14 ale już nigdzie ich nie można dostać :(
 

kris85

New member
Powiem tak wiadomo że projektor ale jak lag ma być 30 + i fekt tęczy irytujący to wolę tv 40,42 max 50 z niskim lagiem
A już magia by była jak by dorawać tv 40 i wyżej z niskim lagiem i matrycą 120 hz a nie jakieś ulepszacze tylko normalne 120 hz jak w zaje.. monitorach ;) nie jestem niedzielnym graczem tylko zaprawionym w boju fpsowcem i lag musi być jak najniższy.
Szkoda że już nigdzie nie dostane sony kdl 42w705b to jest bestia i król królów jeżeli chodzi o input lag tv 6-14 ms, ale niestety już nigdzie go nie dostanę wiec trzeba szukać dalej ;(
Zazdroszczę ludziom którym nie przeszkadza lag 30,30+ przecież z takim lagiem nie da się grać w fpsy na myszce to jest katowanie siebie i nerwów.
 
Ostatnia edycja:

kris85

New member
Spoko nie obrazasz mnie poprostu nie doczytałeś wszystkiego :p jak napisałem priorytet to 99% GRY FPS PC NA KONSOLI GRAM SPORADYCZNIE więc jeżeli mam brać projektor i się irytować denerwować na laga to wolę tv od 40 do 50,55 cali z bardzo niskim niskim lagiem i czerpać garściami z zadowolenia z grania.
Jeżeli znajdę Projektor odpowiadający moim preferencją to bez zastanowienia biorę projektor a jak TV to biorę TV proste.
 
Do góry