Projektor do filmów full HD i gier 2500-4000 zł

skinny500

New member
Chcę kupić projektor full HD do filmów i gier, ale nie jakieś szybkie strzelanki, więc raczej nie potrzebuję bardzo niskich opóźnień. Będzie podpięta konsola ubiegłej albo nowej generacji i gry typu GTA, Tekken, Diablo (z PC) itd. Do tej pory nie miałem styczności z projektorami, nawet plazmy nie posiadałem. Filmy oglądałem głównie na dobrych monitorach. Budżet - nie mam pojęcia. Jak za ok. 2500 zł można kupić coś sensownego, to chętnie tyle przeznaczę. Jak trzeba wydać 4000 zł, to już mniej chętnie, ale jeszcze akceptowalnie o ile skok jakości będzie adekwatny. Większej kwoty zdecydowanie wolałbym uniknąć. Ekran liczę osobno.

Wielkość obrazu i odległość - jeszcze nie wiem w jakim miejscu będę używał projektora, zresztą to się będzie zmieniało. Ale wygospodarowanie ok 3 metrów od ściany nie powinno być problemem, a może będzie się dało 5m i więcej. Słyszałem że Optoma HD 25 może być dla mnie dobrym wyborem, ale może coś jeszcze?


PS. Projektor można mieć w bagażu podręcznym w samolocie?
 

marcing3

Member
Hej

Zaraz Ci napiszą że takich samych tematów było już setki,wystarczyło poszukać :)

Oraz że jak kupisz projektor za 4 tyś to żeby zobaczyć różnice musiał byś wydać co najmniej 10-15 tys.

Ja też stoję przed zakupem proja,i mój wypór padł na benq w1070
odległość od ekranu ok 310 cm.


Pozdrawiam
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
jesli nie widzisz tzw efektu teczy, wybor optomy hd 25 jak najbardziej trafiony, Benq w1070 ma slabszy nieco kontrast i jest glosniejszy.
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
czy mozna miec projektor w bagazu podrecznym w samolocie, hmmm... jesli wejdzie do torby, plecaka podrecznego, to dlaczego nie. W koncu to taki sam sprzet jak np laptop :)
 

skinny500

New member
jesli nie widzisz tzw efektu teczy, wybor optomy hd 25 jak najbardziej trafiony, Benq w1070 ma slabszy nieco kontrast i jest glosniejszy.
No właśnie nie wiem czy widzę tęczę czy nie i obecnie nie mam pojęcia gdzie mógłbym to sprawdzić. Ale w lutym miałbym możliwość podjechania w jakieś miejsce, więc jak wiecie gdzie mogę zobaczyć ten projektor na żywo i sprawdzić czy widzę tęczę, to tam podskoczę. Będę mógł podjechać w każdym większym mieście, ale najbardziej pasują mi Katowice, Warszawa, Gdańsk, Wrocław, Lublin.
czy mozna miec projektor w bagazu podrecznym w samolocie, hmmm... jesli wejdzie do torby, plecaka podrecznego, to dlaczego nie. W koncu to taki sam sprzet jak np laptop :)
Np. lamp studyjnych mi nie pozwolili wziąć, mimo że się mieszczą.
 
Ostatnia edycja:

drosophilia

Active member
Bez reklam
statystycznie 5 % osob widzi tylko ten efekt, takze nie jest tak zle :)

w sprawie projektora zabranie w bagaz podrozny, coz - sprawdz strony lotnisk, przewoznikow, zadzwon, spytaj . Ja Bym zabieral:)
 

skinny500

New member
To jeszcze jedno pytanie. Jaka jest alternatywa, żeby z odległości 3,5m uzyskać większy obraz?. Bo prawdopodobnie w takiej odległości od ściany będzie projektor, a jakbym chciał go umieścić na innej ścianie żeby dalej odejść, to trzeba wszystko przemeblować i generalnie sporo problemów.
 

Alkor

New member
Bez reklam
Od czego ma być ten obraz większy?
Jeżeli będziesz oglądać z 3.5 m, to maksymalnie ekran może mieć około 100" - większy byłby już lekką przesadą, dopóki nie wejdzie szerzej standard Ultra HD/4K.

Z większością projektorów z tej półki cenowej nie będzie problemów z osiągnięciem obrazu 100-calowego z dystansu 3.5 m, ale licząc od obiektywu do ekranu.
Przyjmując, że masz jednak po instalacji tylko 3.2 m od soczewki do ekranu maksymalnie da się uzyskać kolejno dla ciekawszych maszyn 1080p do 4000 zł:

- BenQ W1070 (3070-3100 zł)...........................max. szer. 278 cm/125";

- Optoma HD25 (3400-3500 zł)............................................213 cm/96";

- Epson TW5200 (3544 zł) LCD, 3D...................................255 cm/115";

- Epson TW3200 (ok. 4000 zł) LCD, Lens Shift, 2D...............237 cm/107";

- BenQ W1300 (ok. 4000 zł), nieco ulepszony W1070 z innym, poważniej wyglądającym obiektywem i parą okularów 3D.............230 cm/104".

Najłatwiejszy w instalacji jest "stary" Epson TW3200 z Lens Shift o dużym zakresie - wystarczy zachować prostopadłość osi optycznej do płaszczyzny ekranu (zawsze tak musi być, aby obraz nie stał się trapezem) i w zakresie przesuwu LS obraz będzie prostokątny i nie straci ostrości.

Pozostałe projektory mają offset zbliżony do zera, co oznacza, że górna krawędź ekranu wypadnie w takiej samej odległości od sufitu, co środek obiektywu - w przypadku Optomy HD25/131X ekran 100" musi być zawieszony około 20 cm niżej.

Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

skinny500

New member
Od czego ma być ten obraz większy?

od Optomy HD25. Ale faktycznie jakość może być słaba na większym ekranie w tej odległości.

Z Optomą pojawił się jeszcze inny problem - gwarancja jest jedynie Europejska, a ja projektor zabieram z Polski do Azji i wysyłka stąd na gwarancję do Polski byłaby kosmicznie droga.
Epson pod tym względem zapowiada się dużo lepiej, ale muszę doczytać o szczegółach.

EDIT:

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dl...true&ssPageName=VIP:watchlink:top:en#shpCntId to się zapowiada najlepiej - mógłbym zamiast kupować w Polsce, zamówić z USA i z tego co widzę nie doliczą podatków które normalnie oscylowałyby w okolicach 1000 zł, tylko nie wiem jak z gwarancją.
 
Ostatnia edycja:

artur83

New member
Jak już zamawiać z USA to nie zabawkę.. jest teraz dobra cena na Mitsubishi HC7900DW projektor klasy 10k na polskie ceny (w USA sugerowana cena 2500$ i taka jeszcze była rok temu). Do Polski z zestawem 2x okulary 3D i emiterem Optomy wyszło mnie ok. 5000zł z cłem, w sklepie B&H Photo.

Minusy to duży offset i średnia jasność, może jej brakować przy ekranie powyżej 100 cali, pomieszczenie najlepiej żeby było mocno zaciemnione. No i gwarancja USA..
 
Do góry