Projektor do filmow do max 3000zł, oraz ewentualnie jakis ekran.

makosa5

Member
Witam znowu potrzebuje waszej pomocy tym razem z zakupem projektora do mieszkania brata. Brat potrzebuje projektora do filmow w cenie 3000zł oraz zeby posiadal rozdzielczosc full hd. Pomieszczenie bedzie odpowiednio przyciemnione, teraz podam wam parametry na jakich chcialby ustawic projektor
Pomieszczenie ma wymiary dł. 536 cm, o szerokości 282cm. Wysokośc pomieszczenia 243 cm. Projektor chcę zainstalować na środku pomieszczania pod sufitem- przygotowana jest do tego belka o wysokości 15cm. Ekran może rozwinąć się maksymalnie na 200cm. Tyle o pomieszczeniu. Bardzo prosze o pomoc w doborze jakiegos projektora.
 

ROMAN38

New member
Bez reklam
Witam znowu potrzebuje waszej pomocy tym razem z zakupem projektora do mieszkania brata. Brat potrzebuje projektora do filmow w cenie 3000zł oraz zeby posiadal rozdzielczosc full hd. Pomieszczenie bedzie odpowiednio przyciemnione, teraz podam wam parametry na jakich chcialby ustawic projektor
Pomieszczenie ma wymiary dł. 536 cm, o szerokości 282cm. Wysokośc pomieszczenia 243 cm. Projektor chcę zainstalować na środku pomieszczania pod sufitem- przygotowana jest do tego belka o wysokości 15cm. Ekran może rozwinąć się maksymalnie na 200cm. Tyle o pomieszczeniu. Bardzo prosze o pomoc w doborze jakiegos projektora.
ZAPOMNIJ !!! za 3000 nie ma projektora FULL HD !!!!!!:D Najtańszy to za 3800zł -Epson EH-TW2900 3LCD Projector.
 
Ostatnia edycja:

andzej00

New member
Witam,
ja również ostatnio borykałem się z wyborem projektora oraz ekranu.
Wybrałem w końcu Optomę HD230x i do tego ekran 295x165 16:9 Grey. Jestem z tego MEGA zadowolony. Filmy 1080p robią wielkie wrażenia.
Projektor wisi pod sufitem jakieś 5,5m od ekranu. Połączone jest to kablem HDMI (15m) do komputera - od razu mówie że kabel jest jednym z tańszych co w ogóle nie ma wpływu na wyswietlany obraz.
Co do efektu tęczy to wiele osób ogladało i nikt nie zgłaszał zastrzezeń. Ja również go nie widzę. Prawda jest że im lepszej jakości film tym mniejsze prawdopodobieństwo wystapienia tego efektu.
Prosze zwrócic uwagę przy wyborze uchwytu do projektora - bo to jest bardzo ważna sprawa. Wtedy nie bedzie problemu z ustawieniem pj w ramce ekranu.
 

holden1212

New member
Witam,



Chciał bym mieć tylko takie problemy jak wybór odpowiedniego sprzętu AV ale są też inne dlatego też po przedczytaniu kilkudziesięciu postów, testów i opini jak również testach sprzętu zaproponowanego przez sprzedawców w salonie( nie jednym) jestem głupszy niż przed decyzją że chce mieć własne kino domowe oparte na projektorze i czas zakończyć temat i zająć się innymi problemami niestety mniej przyjemnymi .

Jednak żeby zakończyć temat potrzebuje waszej pomocy i ostatkami sił proszę was o pomoc w wyborze najlepszego sprzętu.



odległość od ekranu 4,5m

wysokość pokoju 260

max.szerokość ekranu zramką 240-250 cm

Sygnał sporadycznie N

PS3 gry filmy itd.

sprzęt podłączony do amplitunera



Testowałem

- Optoma HD 300X Cena 4150 zł

- Epson EH-TW5900 Cena 4450 zł







Proponowane mi ekrany elektryczne:

- Optika Electric 240x135

- Taga Harmony Karbonada KR 2 203x114

Cena 1540 zł

- Kauber White Label 220x124 + czarny pas + ramka

White Label (+czarny pas)

Jest to ekran wykonywany na zamóienie, dlatego możemy dobrać najbardziej odpowiednią wielkość, czarną ramkę oraz górny margines. Dobrej klasy ekran

Cena ekranu dobranego odpowiednio do potrzeb : 2450 zł

Akcesoria:

Uchwyt do projektor 180 zł

Kabel Hdmi 15m od 190 zł

Usługa montażu 850 zł netto!!

Roździelacz sygnału hdmi 290 zł



Testowałem

- Optoma HD 300X Cena 4150 zł

- Epson EH-TW5900 Cena 4450 zł

- Epson lcd już nie pamiętam jaki



Zdecydowanie najlepiej wypadła Optoma jednak pytanie brzmi czy w tej cenie nie dostane lepiej świecącego projektora full HD bez 3D które niekoniecznie mnie interesuje. I jaki ekran wybrać czy dopłaćić 1000zł i zrobić na zamówienie ? warto ? Bo i tak robią się z tego gigantyczne koszty.

POMOCYYYY !!!!!!
 

makosa5

Member
dzieki za odpowiedzi dzisiaj szukam sklpow w bialymstoku dzie bede mogl obejrzec w akcji kilka projektorow, szczegolnie optome.
 

Buti

New member
W sklepach internetowych jest info, że trzeba czekać kilka tygodni na W1070. Praktycznie to chyba te proje nie są dostępne jeszcze w Polsce. Mylę się.?
 

Buti

New member
Dziwię się, że twoja transakcja przy udziale tego sklepu przebiegła pomyślnie.
Do tego sklepu nie można się dodzwonić a w dodatku cena w tym sklepie to teoretycznie 3499zł, przy czym gdy dodajemy produkt do koszyka cena zmienia się na 3599zł. Sprytny sklep.
 

_Sheriff_

New member
Dziwię się, że twoja transakcja przy udziale tego sklepu przebiegła pomyślnie.
Do tego sklepu nie można się dodzwonić a w dodatku cena w tym sklepie to teoretycznie 3499zł, przy czym gdy dodajemy produkt do koszyka cena zmienia się na 3599zł. Sprytny sklep.

Ja kupowałem przed świętami, jak tylko projektor pokazał się na ich stronie, i kosztował wtedy taniej, z tego co zauważyłem to na święta wszędzie podrożały.
Z kontaktem nie miałem najmniejszego problemu, po złożeniu zamówienia sami zadzwonili do mnie aby się upewnić czy na pewno chce kupić, bo trzeba czekać aż sprowadzą z Niemiec. Jak juz mieli na magazynie, zadzwonili, że czekają już tylko na przelew ode mnie i wysyłają kurierem.
Także wszystko bez najmniejszych problemów.
 

matysha

New member
@_Sheriff_ Małą recenzje może byś zdał. Jak z wyświetlaniem przy świetle dziennym, głośność pracy czy może porównanie z jakimś innym obrazem który miałeś okazję zobaczyć.
Zastanawiam się czy jest sens kartowanie tysiaka więcej w porównaniu np z optomą gt720, lub 2tys z benq w700.
Cena do jakości...
dzięki i pozdrawiam
 

ms89

Member
_Sheriff_, jestem w stanie kupowania benq w1070 i chciałbym skorzystać z Twojego doświadczenia i dowiedzieć się gdzie dostane go najtaniej? Bo pewnie oblatałeś już wszystkie sklepy internetowe przed zakupem :) zastanawiam się jeszcze czy może nie poczekać aż cena pójdzie w dół bo przecież jest to nowość na polskim rynku i do tego dochodzą "świąteczne promocje". cena na poczatku grudnia wynosila 3.200,- w świeta prawie 3.600,- a teraz 3.429,- Może za tydzień lub 2 dojdzie do ceny z początku grudnia i wtedy śmiało będzie można można zakupić :)
 
Ostatnia edycja:
Do góry