Projektor do duzej sali

eline

New member
Witam
Proszę o poradę, jestem całkowicie poza tematem projektorów

Szukam projektora który będzie w stanie wyświetlić czytelny obraz HD na ekranie o dlugosci kilku metrow (zalozmy 7-miu). Odleglosc projektora od ekranu bez znaczenia, system mocowania, itd dostosujemy do projektora. Pokoj konferencyjny kompletnie wyciemniony.

Proszę o kilka modeli które waszym zdaniem dadzą sobie rade w tych warunkach.
 

edi7777

Member
Wybór takiego projektora zależy od budżetu - ja z sprzętu który używam do teraz mogę śmiało polecić Benq mp735 - chyba jest nawet jakiś na allegro i jutro się kończy aukcja to można go mieć bardzo tanio jak na projektor świecący lepiej od np. Benq w600.

Jak nie Benek to właściwie każdy z jasnością około 3000l, przynajmniej HDReady i jak największym zoomem (chociaż jeżeli odległość od ekranu nie robi różnicy to wszystko jedno) powinien się sprawdzić i poprawnie wyświetlić obraz na takim ekranie. Innym problemem może być to, że taki wielki obraz trzeba oglądać z odpowiedniej odległości...
 

edi7777

Member
Nie no nie do końca - jak obraz ma mieć 7m szerokości to będzie na jakieś około 4.5m wysoki. Te 3000 lumenów to tak rzuciłem bo (to też zależy od ekranu) ale myślę, że przynajmniej tyle potrzeba żeby dobrze naświetlić taki ekran - ja raz rzucałem prawie 300' ale nie w idealnie zaciemnionych warunkach i nie na ekran tylko na białą ścianę. To te 3000l było ok ale nie tak znowu do końca idealnie.
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Duża ilość światła. Ewentualnie duży gain ekranu. Przypuszczam, iż ekran z gain=2.0 o takim rozmiarze musi niemało kosztować; może się okazać iż taniej będzie zastosować projektor o jasności 5000 lm.

Katalogowe 3000 lm to z pewnością za mało. Przy ekranie o gain=1.0 minimum to 3500...4000 lm i używanie projektora w wysokim trybie lampy, przy ustawieniach dla prezentacji, które to nie zapewniają wiernej kolorystyki wyświetlanego obrazu.

Przykładowe modele: Optoma TX1080 lub Mitsubishi FD630U. Absolutne minimum, i to raczej z ekranem o wyższym od 1.0 gain.
 
Do góry