Projektor do 6000zł.

xtc

New member
Witam.
Planuje zakup projektora kwota podana wyżej. Proszę o najlepszy możliwy w tej cenie chyba że są jakieś dużo lepsze że warto dołożyć niedużo droższe mniej więcej +/- 1000zł to nie ma problemu. Pozdrawiam.
 

xtc

New member
zapomniałem dodać projektor DLP ma być. W przyszłości chce do niego podłączyć playstation 4 :)
Więc proszę o rady.
 

FunkyKoval

New member
Bez reklam
Kolego, nikt ci nie poradzi nic sensownego jesli nie napiszesz w jakich warunkach chcesz umiescic ten projektor. Jak duze masz pomieszczenie? Planujesz ekran, czy na scianie? Jak daleko od ekranu/sciany planujesz ustawic projektor?
 

xtc

New member
pokój 5 na 5 metrów, projektor planuje w jednym końcu pod sufitem zawiesić a w drugim końcu ekran projekcyjny. Żadna ściana nie wchodzi w grę tylko i wyłącznie ekran na pilot oczywiście. ;)
 

Kriso81

Member
Epson EH-TW6100 w Videoprojektor24.pl

ten Epson chyba będzie najlepszym wyborem na końcu w opisie pisze:
Cytuję:
"Podsumowując można powiedzieć, że projektor EH-TW6100 jest idealny dla kina domowego, transmisji sportowych oraz gier. Do tego przekonująca jest też cena projektora."

sam mówiłeś, że chcesz DLP, a ten Epson to technologia LCD, widzę, że jednak nie kumasz co możesz zyskać z daną technologią a co może cię drażnić.
 

Kriso81

Member
dla mnie DLP odpada gdyż, drażni mnie efekt tęczy , miałem Optomę - dlp i nie dało się oglądać, wzrok skupiałem na tym ubocznym efekcie, dlatego wybrałem LCD, Epson 6100 to dobry model i na pewno najlepszy w cenie do 6000zł ale z LCD
 

FunkyKoval

New member
Bez reklam
Jesli ci nie zalezy na 3D, to kup np. TW3200, lub uzywany TW3500/3600 + nowa lampe - w cenie sie zmiescisz. TW3200 ma bardzo podobna jakosc obrazu do TW6000, natomiast TW3500/3600 sa duzo lepszymi maszynami(zwlaszcza poziom czerni). Wazne jest tez to, ze TW6000 nie ma lens shiftu, a pozostale wymienione przeze mnie projektory maja. Uwierz mi ze nie chcesz projektora bez lens shiftu ;)
P.S. Co do problemu gwarancji na uzywane projektory to zaleznie od tego gdzie mieszkasz/zyjesz mozesz zakupic taka gwarancje(nie drogo), np. na ebay.
 

Alkor

New member
Bez reklam
Jesli ci nie zalezy na 3D, to kup np. TW3200, lub uzywany TW3500/3600 + nowa lampe - w cenie sie zmiescisz. TW3200 ma bardzo podobna jakosc obrazu do TW6000, natomiast TW3500/3600 sa duzo lepszymi maszynami(zwlaszcza poziom czerni). Wazne jest tez to, ze TW6000 nie ma lens shiftu, a pozostale wymienione przeze mnie projektory maja. Uwierz mi ze nie chcesz projektora bez lens shiftu ;)
P.S. Co do problemu gwarancji na uzywane projektory to zaleznie od tego gdzie mieszkasz/zyjesz mozesz zakupic taka gwarancje(nie drogo), np. na ebay.

Pomysł z "klasykiem" TW3200 wart rozważenia. Natomiast nie zgadzam się, że model TW3600 jest dużo lepszy od TW3200 - różnią się co najwyżej inaczej działającą przesłoną (aby uzasadnić przyrost kontrastu w materiałach reklamowych) i nieco innymi trybami fabrycznymi/ustawieniami obrazu, co po przeprowadzeniu kalibracji i tak nie ma żadnego znaczenia. Poza tym wszystko jest podobne - obudowa, układ optyczny, lampa, obiektyw, procesor/przetwarzanie obrazu, panele LCD i najważniejsze - kontrast natywny jest bardzo zbliżony, jeśli nie identyczny.
Dopiero model TW5500 ze starej serii daje dużo lepszy obraz - kontrast on/off na poziomie 5000:1 (TW3200/3600 tylko około 1500:1), inny układ optyczny Deepblack, procesor HQV, bardziej zaawansowane przetwarzanie obrazu, interpolacja ramek wideo, tryb pull down 4:4 96 Hz (mniejszy judder filmowy z nagrań 1080/24p), świetny układ wyostrzający Super Resolution, bardzo dobrze ustawiony tryb fabryczny Naturalny. Wszystkie te modele łączy dość skromna jasność rzędu 500 lm po kalibracji.

Dokładnie to samo dotyczy rzutników nowych serii. Modele TW5910 i TW6000/6100W są bardzo zbliżone, jeśli chodzi o jakość obrazu - różnią się wyposażeniem, funkcjami. Konkretny, warty uwagi postęp jakościowy oferuje dopiero TW8100/9100, niestety kosztujące od 10000 zł w górę.

Osobiście raczej nie kupiłbym Epsona TW6100, jeśli już to tańszy TW5910 albo BenQ W1070 za "marne" 3100 zł.

Nowe Epsony TW5910/6100 nie mają niestety Lens Shiftu - górna krawędź obrazu wypada na wysokości obiektywu, a regulacja trapezu to zły pomysł w kinie domowym. Jeszcze jeden powód, żeby skoczyć na głęboką wodę i kupić TW9100, ewentualnie tańszy Sony HW30 za 9000 zł.

Pozdrawiam.
 

nokinomaniak

New member
Co do epsona 6000 moge od siebie dozucic ze 3D jest NA BARDZO DOBRYM POZIOMIE , 2D , przy zapodaniu odpowiedniej jakosci tez niczego sobie . Wada , glosna przeslona i czern nie powalajaca , ekran mattgrey powinien ta sprawe poprawic , sam prawdopodobnie zainwestuje w przyszlosci w inny ekran , bialy ekran nawet w trybie eko oferuje bardzo dobra jasnosc i kontrast , kolory tez niczego sobie .
 

xtc

New member
zmieniłem zdanie chce LCD. Co to za lens shift? tw3200 nie chce bo to starszy już model. A jaki Epson oprócz tw6100 ma ten lens shift lub może być nie epson aby bardzo dobry i 3d ;p?
 

FunkyKoval

New member
Bez reklam
Pomysł z "klasykiem" TW3200 wart rozważenia. Natomiast nie zgadzam się, że model TW3600 jest dużo lepszy od TW3200 - różnią się co najwyżej inaczej działającą przesłoną (aby uzasadnić przyrost kontrastu w materiałach reklamowych) i nieco innymi trybami fabrycznymi/ustawieniami obrazu, co po przeprowadzeniu kalibracji i tak nie ma żadnego znaczenia. Poza tym wszystko jest podobne - obudowa, układ optyczny, lampa, obiektyw, procesor/przetwarzanie obrazu, panele LCD i najważniejsze - kontrast natywny jest bardzo zbliżony, jeśli nie identyczny.
Dopiero model TW5500 ze starej serii daje dużo lepszy obraz - kontrast on/off na poziomie 5000:1 (TW3200/3600 tylko około 1500:1), inny układ optyczny Deepblack, procesor HQV, bardziej zaawansowane przetwarzanie obrazu, interpolacja ramek wideo, tryb pull down 4:4 96 Hz (mniejszy judder filmowy z nagrań 1080/24p), świetny układ wyostrzający Super Resolution, bardzo dobrze ustawiony tryb fabryczny Naturalny. Wszystkie te modele łączy dość skromna jasność rzędu 500 lm po kalibracji.

Dokładnie to samo dotyczy rzutników nowych serii. Modele TW5910 i TW6000/6100W są bardzo zbliżone, jeśli chodzi o jakość obrazu - różnią się wyposażeniem, funkcjami. Konkretny, warty uwagi postęp jakościowy oferuje dopiero TW8100/9100, niestety kosztujące od 10000 zł w górę.

Osobiście raczej nie kupiłbym Epsona TW6100, jeśli już to tańszy TW5910 albo BenQ W1070 za "marne" 3100 zł.

Nowe Epsony TW5910/6100 nie mają niestety Lens Shiftu - górna krawędź obrazu wypada na wysokości obiektywu, a regulacja trapezu to zły pomysł w kinie domowym. Jeszcze jeden powód, żeby skoczyć na głęboką wodę i kupić TW9100, ewentualnie tańszy Sony HW30 za 9000 zł.

Pozdrawiam.

Piszac ze TW3500/3600 sa lepszymi projektorami wnioskowalem z doswiadczenia. Mialem obydwa wymienione projektory, teraz mam TW5900(ktory, opierajac sie na opiniach na forach, ma bardzo zblizonona jakosc obrazu do TW3200) i TW5900 wypada bardzo blado... Poziom czerni, w prownaniu z TW3500/3600 jest wrecz dramatycznie slaby. Dodatkowo TW3600 ma naprawde lepsza ostrosc(ta na calej powierzchni ekranu) - moze przypadek zalezny od danego egzemplarza, ale ja tak to widze. No i ten brak lens shiftu - tragedia.
 

Kriso81

Member
ja uważam, że TW 3200 ma dobrą czerń w filmach, natomiast troszkę słabiej jest jeśli chodzi o czerń tych pasów u gór i na dole filmu w formacie kinowym, ale sam film ma dobrą czerń. Sam tego Epsona 3200 kupowałem w kwietniu tego roku, a były już nowe jak tw5910 czy tw6100
 

FunkyKoval

New member
Bez reklam
ja uważam, że TW 3200 ma dobrą czerń w filmach, natomiast troszkę słabiej jest jeśli chodzi o czerń tych pasów u gór i na dole filmu w formacie kinowym, ale sam film ma dobrą czerń. Sam tego Epsona 3200 kupowałem w kwietniu tego roku, a były już nowe jak tw5910 czy tw6100

Tylko ci sie wydaje ze ta czern w filmie jest lepsza, to efekt kontrastu - na filmie te ciemne fragmenty obrazu sa w otoczeniu tych jasnych, dlatego wydaje sie ze czern jest lepsza.
Jest jeszcze inna sprawa. Nie wiem czy TW3200 to twoj pierwszy projektor, czy nie, ale mialem juz rozne projektory i widzialem jak to z nimi jest. Nie twierdze, ze TW3200 do zly projektor, ale co do czerni to raczej slabo to wyglada.
 

Kriso81

Member
miałem 3 projektory najpierw Optoma hd67 dobry kontrast i czern, ale tęcza i kupiłem badziewie mg850 epsona tu czern w ciemnych scenach tragiczna, a TW3200 ma lepszą czerń od popzrednich.
 
Do góry