Projektor do 4 tyś+kolor ściany+hdmi-Pytania

arcymag1

New member
Witajcie.
Chciałbym sobie sprawić długo wyczekiwany projektor i mam kilka pytań do was:
1
Czy można dostać coś lepszego do moich warunków w tej cenie. Budżet jaki mnie ogranicza to 4 tyś +-
Aktualnie upatrzyłem sobie tw 3200. Dostane coś lepszego do 4 tyś ?
Potrzebuje:
- Full HD
- Lens shift (pion)
- Względną jasność (Myślę że ok 1600 - 2000 ansi , niestety nie mam możliwośći zamontowania rolet więc zamiast zasłon powiesiłem gruby prawie nie prześwitujący materiał. Myśle że po zamontowaniu rolet nie było by znaczącej różnicy - po 16 jest jak w piwnicy po zasłonięciu, a w takich godzinach a nawet późniejszych grywam)
-Nie musi być ultra cichy ale nie chce mieć odkurzacza pod sufitem
-3D mnie nie interesuje
2
Ściana będzie machnięta screen go tylko nie wiem jaki kolor wybrać ;O
Ściany matowe coś w ecru - sufit niestety biały :<
Wziąć biały kolor czy iść w szarość ?
btw. jakiej grubości maluje się ten czarny pasek ? (border ?)
3
Aktualnie największym problemem jest kabel HDMI, a mianowicie potrzebuje takiego kabla ok 12 metrów ! Przypominam że zależy mi na 1080p. Dam rade przy kablu 300zł> / coś będe musiał dokupić ale zmnieszcze się gdzieś w 4 stówach/ będe musiał zmienić wystrój :>?

Bardzo proszę o pomoc :>
 

edi7777

Member
Jakbyś sobie sprowadził ze stanów to może HC4000 udałoby Ci się wyrwać. Są jeszcze Optomy HD200x i HD20... poczytaj trochę, a najlepiej jakbyś miał okazję porównać. Jakiej wielkości chcesz ten ekran? Ja mam biały sufit i ekran matt grey - myślę o przemalowaniu więc Tobie też polecam tą max contrast, a nie białą. Kabel hdmi starczy Ci taki do 100zł bez problemu.

Aaa.. jak konieczny Ci jest ten lens shift to brałby epsona bo w większości projektorów wprawdzie jest keystone ale bardzo niekorzystnie wpływa to na obraz. Chociaż jeżeli potrzebujesz lens shifta w pionie to pewnie dałoby się ustawić jakoś ten projektor na stałe pewnie...
 

JackS.

New member
Bez reklam
3
Aktualnie największym problemem jest kabel HDMI, a mianowicie potrzebuje takiego kabla ok 12 metrów ! Przypominam że zależy mi na 1080p. Dam rade przy kablu 300zł> / coś będe musiał dokupić ale zmnieszcze się gdzieś w 4 stówach/ będe musiał zmienić wystrój :>?
>

Spokojnie zmieścisz się w cenie między 100 a 200 zł za porządny kabel długości do 15 m. Przy kupnie takiego kabla zwróć uwagę na to, aby jego producent (nie sprzedawca) oznaczył go jako "High Speed HDMI" lub kabel "kategorii 2" wg HDMI 1.3. Wybierając kabel zwróć uwagę, aby był jak najgrubszy (najlepiej by bazował na miedzi AWG24 - im numerki po AWG mniejsze, tym lepiej), aby miał filtry po obu stronach, i aby miał solidne, najlepiej zalewane, wtyki.
 
Ostatnia edycja:
Do góry