projektor do 3500

Maniek89

New member
Witam szukam projektora do grania, oglądania filmów i meczów. Poczytałem trochę o projektorach i w tym przedziale cenowym zastanawiam się nad tymi projektorami Benq w1070, optoma hd25 lub hd131x z tego co wyliczyłem to ekran będzie wielkości około 90 cali na razie nie planuje kupować ekranu takzeobraz bedzie rzucany na białą ściane. Powiedzcie mi który z tych projektorów bedzie dobrym zakupem chyba że polecicie mi jakiś inny
 

taszek

New member
Projektor jak projektor ale nie napisałeś z jakiej odległości chcesz rzucać obraz a tak to najlepiej poszukać kalkulatora na necie i sprawdzić który z nich będzie odpowiedni bo raczej dużych różnic w projektorach nie ma.
 

Maniek89

New member
liczyłem własnie na ich kalkulator i na optomie wychodzi cos kolo 87 cali a na benq 110 cali odległość projektora od ściany to 3m i z takiej samej odległości będzie oglądany obraz z projektora. Tylko dlaczego jest taka różnica w wielkości ekranu skoro jest taka sama odległość ?
 

damaioshin

New member
inna optyka.
optoma da mniejszy obraz niz benq, jakosciowo są porównywalne. w tej cenie mozna brac, uzwględniając wielkosc oczekiwanego obrazu.
zamiast optomy25 bierz 131x - to samo taniej, tylko ze czarne.
 

Maniek89

New member
a jeśli chodzi o obraz 3D to na obu będzie podobny ? Bo coś wyczytałem że do optomy są jakieś okulary radiowe czy coś takiego nie znam się na tym za bardzo i że lepszy jest obraz 3d na optomie. I czy oglądając z 3 metrów 110 cali to nie za dużo ?
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
Witam.

Benq to 3D DLP,natomiast optoma to 3D DLP oraz wlasnie 3D z trasmiterem plus specjalne okulary optomy komunikujace sie radiowo z transmiterem. Okulary do 3 D DLP to koszt ok 130 zl (pamietaj tylko aby odswiezanie ich bylo 140 kHz), okulary optomy z transmiterem to ok. 450 zl. Jesli chodzi o jakosc 3 D to wlasnie ten drozszy zestaw podobno jest ciut lepszy.
 

Maniek89

New member
ehh dalej nie wiem który :) Niby na Benq będę miał większy ekran ale z tego co widziałem na porównaniach to lepsze kolory są na Optomie. No i Optoma jest podobno cichsza od Benq.
 

Maniek89

New member
pokój mam 3x4m projektor będzie wisiał tak gdzieś 2,9m od ściany na której będzie obraz wyświetlany. Kolory ścian są lekko ciemne tylko ściana na której na razie chce oglądać jest w kolorze biały mat. Projektor chce powiesić wysokość pokoju to 2,5m. Na oknie ciemna roleta która dobrze zaciemnia pokój podczas dnia chociaż i tak raczej jak będę grał lub oglądał to w porze wieczornej. Chyba tyle wystarczy, i właśnie najbardziej mnie interesuje czy własnie oglądając z takiej odległości tzn około 3m ekran 110 calowy nie będzie za duży ?
 

mikolaj13

Member
Chyba jednak bym Ci polecił Optome ale HD25e . Poprawiona w niej jasnosc i na Prono jest do kupienia za 3500... jak na razie najlepsza cena. Sam posiadam 131x i pomimo że jestem zadowolony to teraz chyba jednak wziąłbym 25... jasniejsza a ja lubie jasny obraz :) No i sama ilosc dyskusji na zagranicznych forach jest znacznie wieksz na temat 25 niz 131 ...- to pewnie tez o czyms świadczy :) To takie moje 3 grosze ..a i ta nowa optoma HD25 e .. zbiera dobre opinie.
 

mikolaj13

Member
W sumie to najbardziej denerwujace dla mnie jest to ...że człowiek wywala prawie 6 tysięcy i ..nie wie co kupuje :) W moim, prawie milionowym mieście vide Łódź, nie ma sklepu z projektorami, a i ponoć w innych miastach jest podobnie. No i chyba cieżko jest znaleźć sklep w którym mógłbym zobaczyć różne projektory na róznych ekranach....- więc wykładnikiem zakupu staje sie forum :) Ot ...taka refleksja..- pomijam juz sprzedających.... bo to juz jest naprawde dramat, ale to ich praca i muszą sprzedać to co musza :)
 

Maniek89

New member
To juz chyba ostatnie pytanie i po tym juz pewnie wybiore któryś projektor. Jak wygląda sprawa z ustawieniami obrazu ? Bo wyczytałem na internecie ze te podstawowe nie są za dobre na optomie i trzeba bawić się w kalibrację żeby uzyskać dobry obraz. A na benq wszystko jest dobrze i właśnie nic nie trzeba zmieniać. Więc jak sprawa z tym wygląda ? I która firma jakościowo robi lepsze projektory ?
 

mikolaj13

Member
Podobno Benq ma faktycznie lepsze ustawienia fabryczne..... no ale :) Ja swoja optome ustawiłem w taki sposób Test Optoma HD131X, Conclusion
Ale mysle że ten watek dalej powinien sie juz toczyć w temacie Optoma 131 -eksploatacja. Gdyż ciekawi mnie, jak inni uzytkownicy ustawili swoja optomę. A i mam ekran MatGrey- Adeo .
 

damaioshin

New member
Bardzo często przewija się opinia, że Benq ma lepsze ustawienia out of the box niż Optoma. Tylko że to opinia z Polski, powtarzana błędnie.
Czytałem ten sam artykuł porównujący oba projektory, było tam napisane że to Optoma ma lepszą kalibrację. Jak znajdę to porównanie to sprawdzę ponownie, bo widze że ta opinia ciągle krązy.
 

damaioshin

New member
Oba są do siebie zbliżone, kierowałbym się wymaganiami instalacyjnymi [optoma mniejszy obraz z tej samej odległości, mi to właśnie pasowało, nie zmieściłbym 120 cali od benq].
 
Do góry