Projektor do 3 tyś zł [video - odl. 5,5m max]

gumowy

Member
Witam

Poszukuję projektora do odtwarzania filmów w zaciemnionym pokoju o pow 25m2
długość kanapa ściana 5,30

Jaki model wybrać projektora?
Jakiej wielkości zakupić ekran, jaka firma i cena?
Obecnie mam tv 50' i jest za mały...
Obraz z projektora powinien mieć min 80'

Z góry dziękuje za pomoc
 

Manky

New member
Projektor może wisieć po środku pokoju ?
Ekranu rozumiem nie masz ? Będziesz rzucał na ścianę czy w tej cenie też ekran ?
 

eedviking

Banned
Polecam Epson EH-TW5300, świetny stosunek jakości do ceny. Tu możesz sobie zobaczyć jaki i z jakiej odległości uzyskasz obraz. http://www.projectorcentral.com/Epson-PowerLite_Home_Cinema_2045-projection-calculator-pro.htm

Poniżej screeny z mojego Epsona. ;)
db312b194703.jpg


81bf7baf83f2554d.jpg
 
Ostatnia edycja:

Bipo

Active member
Bez reklam
Podoba mi się pierwszy obrazek....:D:p gdzieś go już chyba widziałem, czekaj czekaj niech ja sobie przypomnę. .....
 
Ostatnia edycja:

Manky

New member
Bawimy się w detektywów ? :)
to tak, twoich zdjęć Bipo w żaden sposób nie podważam bo są na pewno autentyczne, pytanie tylko czy rzeczywiście z filmu czy z jakichś screenów rzucałeś obraz na ekran ? :) Bo kadr z LOTR wręcz identyczny :)

obrazek pierwszy:
http://cfile30.uf.tistory.com/image/222B8934520A32652F6FF4

a do pana odnośnie epsona :)
obrazek drugi:
KLIK

Swoją drogą fajnie że te epsony dają możliwość robienia screenów :D

bez urazy, take it easy :)
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Ja robie sobie zdjecia zawsze tak, że jak oglądam film i zobaczę fajne ujęcie godne sfotografowanią to po filmie wracam do tego ujęcia i robie fotkę.. ;-) Nawet nie wiedziałem że można projektorem screeny robić. ..;-)
W tej cenie moim zdaniem BenQ 1070 z tym że projektor ma ograniczony montaż. Może się okazać że wypadnie Ci go zamontować na środku pokoju pod sufitem. Trzeba dokładnie obliczyć jaki obraz chcesz uzyskać i z jakiej odległości Ci ten projektor wymagany obraz rzuci. Proponowanego epsona nie widziałem w akcji ale benka tak i w swojej cenie daje bardzo dobrej jakości obraz.
 
Ostatnia edycja:

eedviking

Banned
Bawimy się w detektywów ? :)
to tak, twoich zdjęć Bipo w żaden sposób nie podważam bo są na pewno autentyczne, pytanie tylko czy rzeczywiście z filmu czy z jakichś screenów rzucałeś obraz na ekran ? :) Bo kadr z LOTR wręcz identyczny :)
Kadr z Wielkiego Gatsby, widzisz Watsonie, nie zauważyłeś w lewym górnym rogu małego szczegółu, którego nie ma na tym co wrzucileś. Zresztą szkoda czasu, skoro film jest wszędzie taki sam to i zbieżność możliwa. :p


obrazek pierwszy:
http://cfile30.uf.tistory.com/image/222B8934520A32652F6FF4

a do pana odnośnie epsona :)
obrazek drugi:
KLIK

Swoją drogą fajnie że te epsony dają możliwość robienia screenów :D

bez urazy, take it easy :)
Powiedz jaki problem jest zrobić zdjęcie z ekranu i wyciąć pasy ?
Kadr nie jest z LOTR tylko z HOBBIT i jest podobny,ale nie identyczny. :p
 
Ostatnia edycja:

eedviking

Banned
Bipo, Benq jest droższy i ma jedynie minimalnie lepszą czerń, ale mniej szczegółów. Robiłem kilka podejść porównawczych.
 
Do góry