Projektor do 1200-1300zł - zastosowanie domowe (filmy, gry)

AdrianPOR

New member
Projektor do 1200-1300zł - zastosowanie domowe (filmy, gry)

Paramtry jakie bym chciał:
Możliwość 3D
Duzy obraz z małej odleglości (jesli da sie w tej cenie)

Prosił bym o jakis projektor Tradycyjny oraz LED.

Dziekuje z apomoc :)
 

MacVas

New member
To dosyć mała kwota (rzecz jasna jeżeli mowa o "nówka" sztuce), ale na budżetowy projektor (np. BenQ MS500) styknie. Alternatywą są modele od Acera X110P, X1110...

O przyzwoite 3LCD w tej cenie będzie ciężko, ale za 1,5k już byś coś u Epsona znalazł - ostatnio EH-DM3 poszedł z ceną mocno w dół.
 

MacVas

New member
Jeżeli upierasz się na LCD to w tej kwocie ciężko o w pełni satysfakcjonujący wybór.
Tak jak pisałem, w zasadzie chyba tylko Epson ma takie modele warte uwagi oparte na lampie E-TORL, która względnie dobrze sprawdzi się w domowym zastosowaniu (dzień/noc). Stricte jest to kilka modeli z serii "EB" - S92, S9, X92, ale w tej cenie możemy mówić tylko o EB-S92 który w skrócie ujmując jest takim protoplastą bardzo fajnego modelu EH-DM3 (wyrzucono wszystkie bajery typu dvd, hdmi, została tylko lampa o sporym potencjale..niestety w tym modelu tylko SVGA).
 

AdrianPOR

New member
To ostatnie który projektor lepszy Acer X110P X1110 CZY Benq MS500?
Oraz czym sie różnią te X1110 i X110P bo z tego co widze to tosamo.
 

MacVas

New member
co do tych Acerów to w zasadzie różnice są marginalne i sprowadzają się do parametrów lampy i jej konfiguracji:
- X110 ColorBost (2500ANSI, kontrast 4000:1 przy gwarantowanej żywotności 3000h, hałas 30dB)
- X110P ColorBost -podkręcony egzemplarz z ANSI 2700, 4000:1 i żywotności lampy~5000h
- X1110 ColorBost - inna wariacja tego modelu z ANSI 2500, kontrastem 4500 i lampą szacowaną na 4500h + do tego wsparcie dla NVidia 3d Vision
- P1101 ColorBost - kolejny model, ANSI2700, 28dB

generalnie jak masz zamiar coś kupić z tej rodziny to bierz najtańszy.. swoją drogą Optoma ma podobną paletę no i BenQ też, tyle że ten ostatni to całkiem inna bajka,
rzecz w tym, że MS500 to również podstawowy model w odniesieniu do mocniejszych "pięćsetek".. no ale od czegoś trzeba zacząć
 

AdrianPOR

New member
A wiec tak poczytałem Troche i ten X1110 I pisze wszedzie że
HD Ready: Nie
a przy
X110P
HD Ready: Tak

TO pytanie który bys wybrał bo ja nie mam pojecie o tym sprzecie jak polecasz bardziej Optoma badź Benqu to tez moze byc chodzi mi tez głównie o to żeby była jak najdłuższa zywotnośc żarówki prze zprodyucenta.
 

MacVas

New member
szacunkowa żywotność lampy w przypadku tych projektorów waha się w trybie eco 3000-5000h... istotniejsza jest chyba jednak cena takiej lampy, w przypadku budżetowych projektorów dobrze by było aby nie przekraczała 1/3 wartości samego projektora - inaczej szkoda zachodu.

Co do wyboru projektora nie powiem Ci który najlepszy - wszystkich nie testowałem, chociaż miałem styczność z MS510 i jest to bardzo dobry produkt w swojej klasie, stąd jestem skłonny polecić MS500 ponad te podstawowe Acer'y
 
Do góry