projektor do 10 tyś

lyon7

New member
Witam. JVC DLA-HD750 jest to mój typ ale z powodu wprowadzania technologii 3D zamierzam jednak te 25-30 tyś. zł zostawić i wstrzymać się do 3-5 lat bo ten 3ci wymiar pozostawia trochę jednak do życzenia jeszcze a wywalać tyle kasy na projektor "samo" HD to nie widzi mi się za bardzo. Więc proszę forumowiczów o poradę co do zakupu projektora FULL HD do ceny 10 tyś. zł. bo tyle wolę wydać teraz i resztę kasy zachować na projektor ,który sobie "poradzi" dobrze z tym 3D. Zastosowanie: PS3-Filmy Blu-ray i Gry . Gram co 2 dni po 2-4 godzin a oglądam filmy na Blu-rayu co 3-4 dni 2-3 godz. Proszę o jakieś konkretne propozycje ale żadne w stylu: " widziałem za tyle i tyle ..chyba będzie ok..".. :shock:

P.S. Prosiłbym o podanie także typu "maty" czy "podkładki" na ścianę ,na którym mógłbym wyświetlać i maksymalnie cieszyć oczy jakością z projektora z FullHD.
 

Tidus1024

New member
Bez reklam
Kup JVC - szkoda 3-4 lat z życiorysu na coś gorszego. Ja planuję kupić projektor 3D dopiero gdy JVC wypuści swój model 3D. Do tego czasu zostanę ze swoim HD350.

Zakładam, że jeśli chcesz wydać tyle kasy na sprzęt to dysponujesz pokojem, który pokaże jego prawdziwe możliwości.
 

lyon7

New member
4 m szerokości 5 m długości...jaki ekran projekcyjny czy "matę" używasz pod ten swój projektor oraz czy parametry są trochę podobne do 750-ki...lampa ci wystarcza na długo-ile uzywasz jej i do czego...
 

Tidus1024

New member
Bez reklam
lyon7: nie rozumiem o co chodzi z tą "matą". Jeśli chodzi o pokój to pytałem raczej czy jest to jakiś salon z białymi ścianami i sufitem, czy dedykowany pokój do kina domowego (czarne ściany, sufit, podłoga).

Ja mam obecnie w miarę dobre warunki (dedykowany pokój całkowicie odcięty od światła i czarne ściany/sufit i podłoga). Ekran biały matowy, 108 cali przekątnej.
 

lyon7

New member
Chodziło mi oto czy prosto z projektora "zrzucasz " na gołą ścianę bezpośrednio film czy jednak używasz jakieś "podkładki"-nie wiem jak się nazywa fachowo ten termin...jeśli chodzi o ściany ,sufit czy podłogę to nie jest problem żeby zaadoptować do warunków optymalnych...martwi Mnie jednak,ze w tej 350ce nie ma 100hz bo posiadam TV z JVC ,który posiada 100hz i kiedy nagle przesiadlem sie na moment na sharpa ,ktory nie ma 100hz to oczy wołają o pomstę. Kiedy zerknąłem na cenę najtanszego projektora JVC z 100hz (bodajze HD-550W około 18 tyś) to nie ma sensu w dalszym ciągu bo 750 kosztuje miedzy 25-30 a wywalanie 20 tys na gorszy model robi jednak troche duza roznice w jakosci...mozliwe,ze poczekam jeszcze troche...chyba ,ze inna firma za podobne mozliwosci...?
 
B

burz

Guest
cyt: Chodziło mi oto czy prosto z projektora "zrzucasz " na gołą ścianę bezpośrednio film czy jednak używasz jakieś "podkładki"-nie wiem jak się nazywa fachowo ten termin..

Żartujesz sobie, czy co? To się nazywa EKRAN
 

coper_pl

New member
Może tak nie wypada, ale kupiłem 750-tkę wczoraj i sumie nie za bardzo mi odpowiada, więc chętnie ją oddam dalej. I na pewno dużo mniej niż 25K. Info na priv.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
JVC konsumenckie 3D - pytałem sprawa bardzo odległa.
Profesjonalne - zapytam jutro bo centrala JVC PRO jest w Berlinie.
 

lyon7

New member
cyt: Chodziło mi oto czy prosto z projektora "zrzucasz " na gołą ścianę bezpośrednio film czy jednak używasz jakieś "podkładki"-nie wiem jak się nazywa fachowo ten termin..

Żartujesz sobie, czy co? To się nazywa EKRAN

...........................................................................................

Nie stary nie żartuje....nie znam "terminów technicznych" jak nie umiesz czytać żartownisiu...czaisz? czy nadal ci tłumaczyć ... :blagam:
 

lyon7

New member
JVC konsumenckie 3D - pytałem sprawa bardzo odległa.
Profesjonalne - zapytam jutro bo centrala JVC PRO jest w Berlinie.

................................................................................................................

OK kiki dzięki za info i czekam na szczególy jakby co...a jakieś inne firmy do 10 tyś mają sens czy jednak JVC tak odstaje od reszty ,że nie ma sensu dawać sie dalej interesować i lepiej od razu wyłożyc te 18 tyś na projektor JVC 550 z 100hz....zaznaczam,że interesuje mnie projektor z full hd/100hz dobrej jakości do 10 tyś zł oraz prosiłbym podać do tego jakiś przykład dobrego ekranu pod ten projektor oraz jego cenę...pzdr
 
Ostatnia edycja:

PolChicken

New member
Po co Ci 100Hz? Filmy śmigają w 24 klatkach. Gry w 30/60.

PS. Jeśli jesteś gotowy wydać 30 tys. na projektor to wypadało by wiedzieć z czym to się je.
Przy sprzęcie tej klasy rzucanie obrazu na gołą ścianę to marnotrawstwo. Skoro stać Cię na coś takiego to i porządny ekran też będzie.

PS2. Wątpię czy jest sens czekać teraz na projektory 3D. Obecna technologia wyświetlania tego "wspaniałego" złudzenia optycznego jest średnia. Nie zdziwię się, że za kilka lat dostaniemy coś konkretnego. Gdy już rynek nasyci się sprzętem z okularami za 500zł ;)
 
Ostatnia edycja:
Do góry