Projektor dla początkującego

Akardo88

New member
Witam proszę o jakies sugestje na temat projektorów, chce sobie kupić takowy tak do 2700zł to juz gorna granica cenowa, rozdzielczosc natywna full hd w ostatecznosci 1280x800 , kontrast 10000:1 i lepszy,jasnosc powyzej 3000 lumenów, moj pokoj to 6m na 5m,zastanawiam sie nad marką Benq lub acer ale o tym drugim słyszałem ze daje efekt teczy i jakosciowo gorszy wszystkie sugestie mile widziane lub propozycje

ja bym chciał taki
BenQ W750 3D Ready
 
Ostatnia edycja:

marny_popis

New member
Ja mam od prawie roku optoma hd 141x i szczerze polecam fajny projektor, mi służy głównie do filmów i super się ogląda, nawet żona nie chce już oglądać na tv:)
 

Tyka-PL

New member
Również posiadam Optoma Hd141x polecam. Ładny czysty obraz no i praca projektora jest cichy. Za fajne pieniążki można sobie spoko projektor sprawić.
 

Traper2000

New member
Hej,
też mam tą Optomę i bardzo sobie chwalę. Jest jednak coś co mnie denerwuje (nie znaczy to jednak, że inne projektory budżetowe tego nie mają) - szum wentylatora i widoczna "tęcza".
Wiem też jedno, że to jest mój pierwszy projektor i nie ostatni, a za parę lat kupię coś lepszego.
Co do samego oglądania na 106" płótna to po prostu super, ostatnio oglądam nawet ligę mistrzów.
Dla mnie dużym problemem jest ekran i znalezienie dobrego w cenie do 700 to wyzwanie. Właśnie jestem w trakcie reklamacji kolejnego (fałdy, fałdy i jeszcze raz fałdy).
 

Akardo88

New member
Koledzy decyzja podjęta projektor który kupie to benq w1070 , teraz pytanie o ekran projekcyjny ma być ręcznie rozwijany , raczej matt gray odległość projektora to 3m 90 cm od ściany będzie stał na Polce na wysokości 1m , pokój mam raczej ciemny cały czas zasłonięte drewniane żaluzje w oknach kolor ścian to matowy bez sufit biały matowy ekran pewnie 240x135cm minimum 100" dobrze myśle? Kasa na ekran max 800zl i co polecacie?
 

Akardo88

New member
Pytanko projektor benq w1070 będzie stał na wysokości 91cm w odległości 4 m od ekranu suprema 16:9 matt grey o wymiarze 234x132 czy obraz będzie prawidłowy i wszystko zaprawy bez problemow
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Dla mnie dużym problemem jest ekran i znalezienie dobrego w cenie do 700 to wyzwanie. Właśnie jestem w trakcie reklamacji kolejnego (fałdy, fałdy i jeszcze raz fałdy).

Niestety to jest podstawowy problem tanich ekranów....;-( a potem tylko wymiany, nerwy i strata czasu.
 

Akardo88

New member
czy taki zoom moze byc?
 

Attachments

  • benq111111111.JPG
    benq111111111.JPG
    116,5 KB · Wyś: 37

Akardo88

New member
Ten zoom to ma być na 1.00 czy 1.30 bo zgupiałem jak przesuwam z 1.00 w stronę 1.30 to zmniejsza obraz , wiem ze projektor nie moze chodzic na skrajnych ustawieniach
 

maruss84

New member
Witam, mam ekran 240 cm szerokości, odległość projektora od ekranu to ok 410 cm, sprzet Benqu 1070W i tu jest problem bo obraz nie mieści mi się na tym ekranie (240cm) da sie to ustawić? w trakcie remontu byłem w specjalistycznym sklepie i poinformowano mnie że ztakiej dległości na ekranie 240 bez problemu ustawi się obraz. no a tu jest problem, zoom mam skrecony chyba na min obraz. bo jak tylko ruszałem pokretło to wiesze si ewszystk tobiło, da sie to ustawić????
 

Trenton

New member
Witam, mam ekran 240 cm szerokości, odległość projektora od ekranu to ok 410 cm, sprzet Benqu 1070W i tu jest problem bo obraz nie mieści mi się na tym ekranie (240cm) da sie to ustawić?

Tutaj możesz sprawdzić w jakich odległościach potrzebujesz ustawić projektor. Generalnie 4.1 m to za daleko dla BENQa. Maksymalna odległość by uzyskać obraz na 240cm to 3.1m, choć raczej się nie zaleca posiadania zooma na skraju, więc w praktyce lepiej mieć jeszcze bliżej.
 

Akardo88

New member
czyli praca na zoom ratio ustawionym na 1.30 x odpada bo za skrajna wczoraj wyliczyłem 3,5 m od ekranu 240cm 16:9 ciekawe czy sie obraz zmiesci
 
Do góry