Projektor czy TV60"

robinzim

New member
Witam.

Mam pytanie dla osób mających projektor. Chodzi mi o jakość obrazu z projektora (filmy, gry ps3)
czy będzie on wystarczająco ostry, wyrazisty,gdy pomieszczenie nie będzie całkowice zaciemnione,
(nie lubię oglądać w całkowitej ciemnośći, jakaś mała lampa wystarczy),
na uwadze mam projektor Epson EH-TW3600,
ewentualnie TV np Sony KDL-60 EX700 co bedzie lepsze???, obecnie mam tv 32"Samsung B450
i jestem z jakosci obrazu
zadowolony,(poza wielkością obrazu) a jak będzie z projektorem??? Proszę o sugestie.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli nie w pełni zaciemnione to nie będzie satysfakcji
W nocy będzie Extra
 

Rudeford

New member
nie lubię oglądać w całkowitej ciemnośći, jakaś mała lampa wystarczy
To dyskwalifikuje już na starcie projektor. W takich warunkach oświetleniowych Soniacz sprawdzi się o niebo lepiej, przy odległości 3-3,5m. Dodatkowo gry nie koniecznie prezentują sie dobrze na dużym ekranie. Rozdzielczość większości to tylko 720p, ząbkowane krawędzie i często kiepskie tekstury potrafią skutecznie zepsuć radość z grania na big ekranie.
Mam jeszcze pytanko. Czy nie lubisz oglądać w całkowitej ciemności ze względu na "świecenie" tv i co za tym idzie większe zmęczenie wzroku, czy tylko boisz się ciemności?:-D
 
Ostatnia edycja:

robinzim

New member
Witam.

Dziękuje za podpowiedzi, a co do ciemnośći to sprawa wygląda tak, że gdy oglądam tv przy zgaszonym świetle, to zaraz zaczynają łzawić mi oczy, więc stąd to światełko, natomiast nie wiem, czy z projektorem bedzie tak samo, w kinie problem nie występuje, ale kino to inna bajka.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
ale kino to inna bajka.

projektor kupuje sie wlasnie po to ,zeby miec ta "bajke" u siebie w domu.....

mnie osobiscie bardzo mecza jasno swiecace monitory lcd, nie moge uzywac laptopa bez dodatkowego oswietlenia a i tak do grzebania po necie uzywam takiego z 10" ekranem.
problemu nie ma przy uzytkowaniu plazmy i projektora .
 

Rudeford

New member
Moje pytanie było podchwytliwe. Projektor jest lekarstwem na oba „problemy” Tak jak napisał mat74 obraz z proja nie męczy wzroku gdyż to co widzimy to światło odbite a nie emitowane. Dodatkowo w pokoju nie będzie ciemno(oprócz nocnych scen) i na pewno o wiele jaśniej niż obecnie z TV 32”. No chyba, że ściany pomalujesz na czarno.
 

pa3

New member
Bez reklam
Ten Sony 60" EX700, posiada kiepskie podświetlenie Edge Led, do tego Sony tak jak Samsung powyżej 40" stosuje gorsze matryce, więc przy tylu calach będzie na pewno więcej wad niż zalet (i ta cena z kosmosu).

Obraz z projektora jest łagodniejszy imho nawet od plazmy (miałem Panasa 42S10), nie kuje tak po gałkach ocznych jak LCD, podświetlenie jest równomierne, no i w końcu mamy kino w domu, a nie jakieś maluśkie 60 cali ;)
 

brun

Member
mam podobny problem do rozwikłania z tym że ja celuje w proja lub panasa 65vt20 (vt30?), branie pod uwagę lcdka w tym rozmiarze to imo porażka, na tak dużych powierzchniach równomierne podświetlenie zdaje się nie występować a do tego jest pewnie mocno widoczna ta niedoskonałość
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
i tu się mylisz , wysokie przekątne LCD mają inne rozwiązanie systemu podświetlenia .
W tej klasie poproś o prezentację w domu to się przekonasz.
 

brun

Member
jestem fanem SHARPa, ostatnio porównałem sobie LE810 w domowych warunkach z panasem VT20, ledowe podświetlenie w tym modelu to porażka, kąty są straszne, panas wciągnął sharpa jedną dziurką w nosie, kiki który model lcdka ma ok podświetlenie?

czy jest jakiś który będzie warty rezygnacji z projektora?
 
Do góry