Projektor czy telewizor ? (wielkosc ekranu i odleglosc ogladania)

adamkrak1

New member
Witam!

Zastanawiam sie nad wyborem - projektor czy telewizor.
Wiadomo - projektor da potezna wielkosc obrazu.

Mysle o pewnej sprawie:
Zaleca sie, aby odleglosc ogladania od ekranu wynosila 1,5-2x szerokosci ekranu dla HD i troche wiecej dla obrazu SD.
W ten sposob projektor daje wiekszy obraz, ale powinienem dalej siedziec. Telewizor mniejszy, ale tez blizej siedze. Zatem kat patrzenia (lewo/prawo, gora/dol) dla obu sposobow wyswietlania jest taki sam. Czyli co nie wybiore, to wrazenia z ogladania beda takie same.

Gdzies jednak jest roznica ?
To co mi przychodzi do glowy:
- obraz projektora jest dalej, zatem oczy mniej sie mecza, gdyz "ostrza" na dalszy plan, dalej niz w przypadku ogladania na TV

Sa jeszcze roznice miedzy sposobem wyswietlania - tv "swieci" swiatlem wlasnym, a ekran odbitym, ale mnie glownie zastanawia wybor ze wzgledu na rozmiar obrazu.

Jakie Wasze spostrzezenia i porady ?

pozdrawiam

Adam
 

redlum

New member
Bez reklam
Wiadomo ze wiekszy obraz bedzie lepszy. Idac takim porownaniem z proporcja to nie powinno byc roznicy czy film ogladam na telefonie z parunastu centymetrow, czy w kinie na koncu sali , a jednak jest ogromna.

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Na to nie ma reguły. Wszystko zależy od preferencji.
Mogę swobodnie oglądać obraz 2 metrowy na ekranie z projektora z odległości 3 metrów. I zależy ile masz kasy - bo to akurat ma ogromne znaczenie.
 
Do góry