projektor czy LCD?

kosmita00

New member
witam,

zamierzam wlasnie kupic LCD 42 cale albo projektor, mam dylemat nie wiem co wybrac..
w sumie bardziej ide za projektorem, ale nie wiem co jest za i przeciw??
potrzebuje do telewizji N, konsola XBOX 360, komputer, kablowka i kino domowe..!
takie sa moje wymagania, nie wiem co wybrac! pomozcie....

mysle mysle i nie umiem podjac dezycji

pozdrawiam i z gory dzieki
 

gadulinho

New member
Bez reklam
To chyba jednak LCD. Bo nie da się cały czas oglądać projektora. Myślałem, że może jakby był większy budżet to i mały LCD na codzień i projek na jakieś filmy czasem granie ;) Ale to musiałbyś wydać ok 4500 zł
 

kosmita00

New member
gadulinho napisał:
To chyba jednak LCD. Bo nie da się cały czas oglądać projektora. Myślałem, że może jakby był większy budżet to i mały LCD na codzień i projek na jakieś filmy czasem granie ;) Ale to musiałbyś wydać ok 4500 zł
a nie da rady do tych 3200? myslalem o epsonie 700?? taki mi wszyscy polecaja.. to nie musi byc jakis wypas itd.. :)
 

gadulinho

New member
Bez reklam
A wyborażasz sobie że cały czas będziesz zaciemniał pokój żeby cokolwiek obejrzeć i cały czas tak ogromny obraz ? Dla mnie to niewyobrażalne :p
Ja mam TV 42 cale i Benq 96 cali i w zasadzie Benq włączam czasem do gier, a głównie filmy. Jakbyś mógł dołóż troszke kasy, kup jakiś TV 32 cale Panasonica czy coś za ok 2200 zł, proejktor np ten co ja za 2200 zł i ewentualnie ekran.
Chyba że masz już jakiś TV ? Granie w szybkie gry typu wyścigi, akcji na 96 calach na dłuższą mete jest męczące.
 

kosmita00

New member
no to chyba pozostaje tylko LCD :( a znasz jakies programy do rozplanowywania pokoju? bo wlasnie robic bede remont i chce wszystko fajnie poukladac :)

pozdrawiam
 

gadulinho

New member
Bez reklam
Są różne darmowe, sam się tym bawiłem, ale są raczej mało dopracowane. Występują tam w zasadzie tylko meble ze sklepów meblowych które oferują takie programy na swoich stronach np. Abra, IKEA. Najlepiej narysować sobie wszystko w photoshopie i samemu sobie to zrobić ;)
 

kosmita00

New member
ok ok, a jaki tv bys polecal? ja chce 42 cale i koniecznie 2 HDMI wejscia musza byc myslalem o
LG ELECTRONICS 42LG3000

ale moze cos innego godnego uwagi? no chcialbym zeby chociaz te HD ready bylo..

i ile tv jezeli wisi na scianie powinien byc od podlogi ? jest jakas norma czy cos? bo teraz moj wisi gdzies z 2 m od podlogi bo tak mi pasowalo.. )
a i czy jest jakas metoda na chowanie kabli w sciane od telewizora teraz idzie mi sznur chyba z 4 kabli od podlogi do tv? czy sa jakies metody? jakies korytka co sie robi w scianie itd??
 

gadulinho

New member
Bez reklam
Nie znam tego modelu co podałeś. Ja bym brał chyba Toshibe Z3030 ale nie wiem czy nie za dorga. Najlepiej wykup sobie dostęp do forum z testami i poczytaj sobie. Są tam zdjęcia, komentarze, opisy, porównania i będziesz mógł sam zdecydować się na coś, a najwyżej potem popytać użytkowników tych modeli. Co do kabli są takie listwy w które się chowa. Ja swój TV mam ok 90 cm nad ziemią i nie wyobrażam sobie żeby mógł być wyżej :p
 

jaano

New member
jak robisz remont jednoczesnie to mozesz schowac w scianie zwykla rurke pcv fi 50 (instalatorska wod-kan) z kolankami ktore przytniesz- bedzie tylko owalny otwor.. widzialem takie rozwiazanie u znajmego i wygladalo ok.. w koncu otwor jest za tv i za kinem lub szafka, a gladka powierzchnia rurki ulatwia wprowadzanie kabli.
kup jakis TV z promocji do ogladania tv a dolóz do projektorka ostatnio czytalem o Acerze 5350 HD ready za 1800 zeta jest to DLP ze znosnym kontrastem 2000 - mysle ze i tak bedziesz zadowolony (ja mam biznesowego NEC vt59 (LCD) i jestem :) )
 
Do góry