projektor benq w1070 + TV (tylko jaki? do 1500zł)

iT!T

Member
Cześć w Nowym Roku.

Wraz ze zmianą daty w kalendarzu stwierdziłem że zainwestuję trochę w rozrywkę. Postanowiłem, że do tzw. seansów (filmy, xbox) kupię projektor Benq W1070. Jednakże czasem dzieciaki chcą pooglądać kreskówki, czy żona rzuci okiem na TV śniadaniową i do tego raczej projektora nie ma sensu używać, dlatego zastanawiam się nad dokupieniem jeszcze TV. Myślę o 42 calach i cenie 1500zł. Czy jest szansa, żeby kupić coś sensownego o tej wielkości i tak niskiej cenie? Nie podaje zbyt wielu szczegółów bo mam świadomość że za 1,5tys nie ma się co spodziewać fajerwerków. Wyszedłem z założenia że mogę albo wydać 5tys na dobry TV 47" albo za tą samą kwotę kupić projektor do wyższych celów i TV do codziennej sieczki.


1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 16m2
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2,5m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2-3
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? Na wprost
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? stać
6.Jak słońce świeci w pokoju ? - 90stopni, duże okno od strony wschodniej (słońce max do południa)
7.Jaki masz obecnie telewizor ? zabytek
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? atrakcyjną cenę przy nie najgorszych parametrach
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? kablówka
10.Jakie urządzenia ? Xbox, odtwarzacz sieciowy
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? 3-4
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? -obojętne
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? - pełen przekrój poza sportem
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? nie koniecznie
15.Czy zamierzasz grać w gry - sporadycznie xbox
16.Preferencje co do marki ? Philips , albo wynalazki typu LG, Samsung
17.Preferencje co do wielkości 42
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? - przy moim budżecie na TV nic nie ma prawa mnie denerować ;)
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczory
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 1500
21.Czy telewizor ma mieć 3D - to raczej nie możliwe (patrz budżet)


Dodam, że zastanawiałem się nad:
PHILIPS 40PFL3078K
LG 42LN5400
...inne propozycje mile widziane.

Pomóżcie proszę (ew. wyprowadźcie z błędnego rozumowania).
iT!T
 
Ostatnia edycja:

iT!T

Member
Widząc lawinę odpowiedzi, która spadła na mnie przez ostatnie 5 godzin, zapewne źle zadałem pytanie. Nie wierzę, że jest to jakaś trudna kwestia. Szukam porady, ponieważ kompletnie nie jestem na bieżąco z rynkiem ani z cenami. W marketach można się co najwyżej nachodzić a w internecie stracić sporo czasu, bo przecież każdy swój towar chwali. Liczyłem, że tu dowiem się czegoś konkretnego.
 

digitalus

Banned
Witam
Za 1500 zl a nawet mniej tzn 1333 zl mozesz kupic plazme panasonic tx-p42x60e.Zaraz ktos napisze ze rozdzielczosc zbyt mala ze obraz bedzie bee:) albo kiszka lub ze to telewizor dla emerytow:).Nie bedzie bee.Jesli zrodlem sygnalu bedzie telewizja kablowa to tym bardziej lepiej kupic plazme.Uzyskasz bardzo dobra jakosc obrazu hd i sd.Mam podobny telewizor czyli plazme o rozdzielczosci 1024x768.Acha,Bardzo podobaja mi sie szerokie ramy.Ktos napisal ze ramy takie jak w oknach:)
kliknij na link nizej i inne linki w tym watku.

http://www.hdtv.com.pl/forum/panaso...y-wiekszy-jest-sens-czy-dac-sobie-spokoj.html

Nie nalezy przejmowac sie ze w sklepie jakosc obrazu w plazmie jest gorsza od lcd.Plazme kupuje sie inaczej.Wchodzisz do sklepu i kupujesz plazme bez sluchania bzdur sprzedawcy.Otwierasz tylko karton w sklepie sprawdzasz czy matryca cala i zabierasz do domu.
Jakosc obrazu z pdp jest na bardzo wysokim poziomie.Oczywiscie jakosc programu tez ma znaczenie.W przypadku serialu na dobre i na zle:) na kanale tvp 2 hd jakosc obrazu jest wzorowa.Jesli ktos lubi ten serial to bedzie zachwycony z jakosci obrazu z tego telewizora.Zdjecie z ekranu mojego telewizora czyli plazmy panasonic hd-ready.
Bialy jest bialy nie szary,szary kolor jest tylko w sklepie.
Jeszcze jeden duzy plus to za 1333zl kupujesz telewizor z oryginalnym japonskim panelem panasonica.

DSCF7474J_nqeenpq.JPG

Panasonic_epphpqw.JPG

DSCF3764j_nqeenrw.jpg

DSCF6464j_nqeesqp.jpg
 
Ostatnia edycja:

iT!T

Member
Dzięki za propozycję, ja jednak szukam LED. Jak wspomniałem w pierwszym poście, będzie to TV do kreskówek albo zabijacz czasu dla żony albo Top Gear dla mnie ;), ew. czasem Xbox jak słońce będzie palić tak mocno że projektor nie wyciągnie. Ma to więc być coś energooszczędnego z znośną jakością obrazu. Ot taki kompromis ekonomia/jakość za 1500zł. Może oczekuję wiele ale taki sobie cel postawiłem.

Dodam, że wnętrze mam dość nowoczesne i za ramy okienne mam bankowy lincz ze strony żony ;)
 

digitalus

Banned
Masz racje.Ramki troche szerokie, troszke styl retro:) ale najwazniejsza jest jakosc obrazu i trwalosc produktu.Wolalbym nawet bardziej szerokie ramy jak telewizorze plazmowym pioneer,ktory prezentuje sie bardzo ladnie.
Jest jeszcze jeden plus,telewizor ma szerokie ramy ale wieksze glosniki niz w telewizorach"chudych" z cienkimi ramkami.
Solidne dosc duze glosniki.
42cx3eJPG_eprpqne.JPG
 
Ostatnia edycja:

Karpaj

New member
Bez reklam
Jeśli z ledów, to mniej więcej w tym budżecie masz np.
Sharp 39LE350
Toshiba 39L4333
Panasonic 39E6E

Całkiem dobre, energooszczędne telewizorki, które mogą się podobać i dodatkowo nawet oferują funkcje internetowe (z tym że modele bez tych funkcji są po prostu słabsze).
 
Do góry