projektor a jaki zasilacz ups

janpat

New member
Zdecydowałem się na sanyo z800, ale poczytałem, że nalezy projektor zabezpieczyć poprzez zasilacz ups liniowy, ale ze względu na cenę ponad 1000zł raczej odpada, trochę czytałem o technologii line interactive i nie do końca jestem pewny czy ta technologia jest wystarczjąca do zabezpieczenia projektora. Prosze o pomoc. Myślę o fideltronik lupus 500. A moze coś podpowicie jaki wybrać.
 

gatar

Active member
Bez reklam
Witaj.
Czy często masz wyłączenia prądu (tam gdzie będzie projektor) ?
Jeśli często to warto myśleć o UPSIe. Jeśli rzadko lub wcale to NIE.
 

pejotpe

New member
Bez reklam
ogólnie to bardzo żadko ale ostatnio było 3 krotnie wyłaczenie i boję się o spalenie lampy

Należy sobie zadać podstawowe pytanie: do czego służy UPS w projektorach? Do ochrony lampy poprzez podtrzymanie działania wentylatora po odcięciu zasilania. Miałem dwa UPSy Fideltronika (takie za 200-300PLN) i średnio przez dwa lata każdy dawały sobie radę z pecetem (350W) + monitor (50W) BEZ resetu przy przełączeniu przez 5-10 minut, także spokojnie powinny pociągnąć wentylator, elektronikę i lampę (przeciętnie do 200W) w projektorze do czasu ochłodzenia lampy (jeśli zdecydujemy się wyłączyć projektor od razu, chyba, że to chwilowe zakłócenie zasilania). Oczywiście dodatkowo z ampli + odtwarzacz raczej rady sobie nie dadzą.

Wydatek 1kPLN na UPS do projektora z lampa tańszą niż 4kPLN uważam za niepotrzebne wywalanie kasy w błoto, skoro wystarczy taki za 300PLN...
 
Ostatnia edycja:

kater

New member
Ja profilaktycznie zakupiłem: APC Back-UPS RS 550VA, bo nie chcę pluć sobie w brodę..., że mogłem się zabezpieczyć a tego nie zrobiłem. Po fakcie jest z reguły za późno. :)
 

HubiiDubii

New member
A czy może mi ktoś wytłumaczyć dlaczego moja Optoma HD20 buczy podczas zaniku napięcia w gniazdku i przełączenia się UPS na pracę z baterii? Model posiadanego urządzenia to APC Back-UPS RS80VA, z góry dziękuje za odpowiedź.
 

choina

New member
Witaj.
Czy często masz wyłączenia prądu (tam gdzie będzie projektor) ?
Jeśli często to warto myśleć o UPSIe. Jeśli rzadko lub wcale to NIE.
Rozumie z twojej wypowiedzi, że jak kilka razy w roku wyłączą prąd podczas projekcji to lampie nic się nie stanie.
A czy nie jest tak, że nawet po jednokrotnym wyłączeniu prądu może strzelić lampa?
 

dekiel

New member
U mnie jest Ever Eco 700 CDS (może być bez Pro); wcześniej przez jakieś 3 lata "trzymał" kompa z grafą 8800GTS i prockiem Intel Core 2 duo 6750 + monitor Eizo 19'', więc tym bardziej proja wytrzyma.
Wolę lampy nie ryzykować... a i ekran trzeba zwinąć coby po ciemku nie uszkodzić.
 

HubiiDubii

New member
Ja mieszkam na wyspie i przy takiej pogodzie jaką mamy obecnie w naszymy pięknym kraju o przerwy w dostawie prądu nie trudno; tylko martwi mnie to buczenie projektora które występuje gdy brak prądu w gniazdku, niezależnie od tego czy projektor pracuje czy jest na standby, jeśli ktoś wie co może być tego przyczyną proszę o info.
 
Ostatnia edycja:

HubiiDubii

New member
Mi generalnie chodzi tylko o dodatkowy czas potrzebny na schłodzenie lampy, martwi mnie tylko ta dziwna praca projektora opisna powyżej na tym UPSie który mam obecnie w domu. Nie jestem jego właścicielem więc przed zakupem własnego chciałbym aby któs mi wyjaśnił co jest tego przyczyną i czy na innym sprzęcie też tak będzie a najwazniejsze jaki to ma wpływ na samo urządzenie, czy lampa i elektornika nie dostaje po d!@#pie :?
 
Ostatnia edycja:

choina

New member
Weź lepiej odłącz go od tego UPSA bo coś ci pie...nie. Wcześniej bałeś się wyłączenia prądu, teraz boisz się, żeby UPS nie spalił projektora i głowa dalej niespokojna:)
A mi ktoś odpowie na pytanie czy nawet jednokrotne wyłączenie nieschłodzonej lampy może ją uszkodzić?
 
Ostatnia edycja:

pa3

New member
Bez reklam
Kuzyn ostatnio majstrował mi przy projektorze (był uruchomiony) i jak się można domyśleć wyłączył kabel zasilający :shock:, jednak po ponownym uruchomieniu wszystko działało bez zarzutu, ale co nerwów to brak słów.

Jednak czy żywotność takiej lampy się skraca - hmm ciężko powiedzieć, myślę że zależy od tego jak długo lampa pracuję, jeśli po 2h wyłączy się bez chłodzenia może być problem, co innego jak przepracuję 10 min - ale pewności nie mam i raczej eksperymentować nie będę ;)
 

seed

New member
sory panowie, ze odkopuje ale czy ktos moze odpowiedziec fachowo na pytanie kolegi choina:
"A mi ktoś odpowie na pytanie czy nawet jednokrotne wyłączenie nieschłodzonej lampy może ją uszkodzić?"
Czy skraca jej zywotnosc?
 
Do góry