Projektor 720p po kosztach

Konkordat

New member
Zastanawiam się nad pierwszym projektorem do:
-4,5m odległości do ściany
-ściana 3m x 2,5m, czyli jakieś 140" w 16:9
-preferowane 16:9, bo projektor głównie do filmów, czasem jakaś gra - wszystko z komputera
-rozdzielczość minimum 720p (duża różnica przy takiej wielkości między 1080?)
-musi mieć HDMI/DVI (bo chyba nie warto używać jakiś przejściówek i wejść s-video?)
-wyświetlane bez ekranu, na lekko żółtej ścianie (wynajmowane mieszkanie, więc nie chce iść w dodatkowe koszta)
-ważna jak najniższa cena. Może być nawet używany, ale jak obserwuje allegro, to ciężko coś fajnego kupić w dobrej cenie. Maksymalna cena to 2000zł, bo za tyle chyba wolę telewizor 50" Full HD.

Problemy:
-z tego co widzę to wszystkie DLP są 3D ready. Czy wystarczy dokupić jakąś dostawkę (np. nvidia 3d vision) żeby używać 3d?
-jaki projektor spełniający takie kryteria? Z tego co widziałem, to preferuje się na tym forum Optome. Czy projektor Optoma W290 (1650zł) jest dobrym wyborem w tej cenie? Warto do czegoś dopłacić, albo jest coś tańszego z podobnymi parametrami?
-gdzie w Poznaniu mogę przetestować takie projektory?

Z góry dzięki za wszelkie uwagi/sugestie/odpowiedzi.
 

isaak

New member
Sam również z powodu niewielkiego budżetu kupiłem projektor Acer H5360 za 1200zł 3D Redy akurat mi się udało bo lampa przepracowała troszkę ponad 100h :) Z PC oraz 3d jest bez żadnej przejściówki do tego kupiłem za 600zł adapter 3DXL i za 200zł używany odtwarzacz BD 3D LG komputer mam aktualnie podłączony 10metrowym kablem VGA. Konsola i odtwarzacz BD są podłączone kablem HDMI przez adapter Optoma 3DXL, działa jako przełącznik. Obraz 100" jest wystarczająco ostry i szczegółowy, piksele wyraźne widać z około 1m siedzę od ekranu jakieś 3-4m nie widzę sensu w 1080p. Komputer mam podłączony przez adapter hdmi>vga i nie widzę różnicy czy kabel jest podłączony sam czy przez adapter zdecydowanie lepszy obraz jest z BD ale to oczywiste.
 
Ostatnia edycja:

Konkordat

New member
Dzięki za wszystkie odpowiedzi.

Kupiłem: NEC VT595 (255 godzin) za 400zł. Bez większego zastanawiania się, bo aukcje znalazłem 5 min przed końcem. Pieniądze prawie żadne, a nuż się uda coś fajnego dostać.

Jeszcze jedno pytanie. Projektor ma zresetowane godziny przepracowane przez lampę w sofcie. Da się to jakoś sprawdzić (w końcu przy gwarancji muszą to robić), czy muszę zaufać sprzedawcy?
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
no to kupiles - projektor biznesowy sprzed paru lat - rozdzialka 1024 x 768, sadze, ze ma b. duzo przepracowanych godzin, w firmach, szkolach chodzi to non stop praktycznie - nikt sie nie przejmuje lampa. Slaby kontrast oraz jasnosc, musisz miec dobre zaciemnienie pokoju aby cos wyciagnac z obrazu. Jesli to Twoj pierwszy projektor - bedziesz zapewne zadowolony - wielkosc ekranu robi swoje. Pieniadze niewielkie, jak szybko padnie lampa, czy stwierdzisz, ze chcesz cos lepszego - niewielka strata :)
Licznik lampy skasowany, jaki powod podaje sprzedawca, ile twierdzi, ze mial przed skasowaniem?

pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Konkordat

New member
no to kupiles - projektor biznesowy sprzed paru lat - rozdzialka 1024 x 768, sadze, ze ma b. duzo przepracowanych godzin, w firmach, szkolach chodzi to non stop praktycznie - nikt sie nie przejmuje lampa. Slaby kontrast oraz jasnosc, musisz miec dobre zaciemnienie pokoju aby cos wyciagnac z obrazu. Jesli to Twoj pierwszy projektor - bedziesz zapewne zadowolony - wielkosc ekranu robi swoje. Pieniadze niewielkie, jak szybko padnie lampa, czy stwierdzisz, ze chcesz cos lepszego - niewielka strata :)
Licznik lampy skasowany, jaki powod podaje sprzedawca, ile twierdzi, ze mial przed skasowaniem?

Dokładnie tak. Mieszkam w wynajmowanym mieszkaniu i zdecydowanie nie jest to rozwiązanie docelowe. Mam nadzieję, że będzie mi służył przez jakiś rok sporadycznego oglądania filmów/grania w nba. Póki co spokojnie uzyskuje 140" z 4,5m. Obraz trochę ciemny, ale wieczorem fajnie się ogląda, a głównie wtedy będę go używał.

Sprzedawca jeszcze nic nie odpowiedział, bo go nie pytałem. Wolałbym jakoś sprawdzić licznik, zanim zacznę wysnuwać oskarżenia. Widziałem, że po RS-232 można odczytywać dodatkowe informacje, ale miałem nadzieję na prostsze rozwiązanie.

PS. Jak duża jest różnica między białą ścianą, a ekranem? Jest jakieś tanie rozwiązanie dla wielkości 3,5m x 2,5m?
 
Do góry