Projektor 720p cena/jakosc

kujoot

New member
mialem wczesniej benq w100 teraz mam w500.- odleglosc okolo 4,5m co daje mi 150" i zoom skrecony do min. jakosc? jak dla mnie wypas!

uzywam go do wszystkiego ( tv, filmy,gry, internet) wypalone 1351h w ECO - ktore wystarcza w zupelnosci...

polecam filmy z:
http://divxplanet.com/index.php?page=rel
bo tam sa najczesciej ( codziennie ) aktualizowane w 720p

w trybie normal wiatraki tak wiruja, ze nawet jak sie oglada glosno film to przeszkadza ;(
przypominam, ze w eco w zupelnosci wystarcza no i jest ciszej...

ze w500 jest glosny to prawda, dziwi mnie fakt, ze jeden z wiatrakow sie nie kreci w trybie eco...
moze gdyby go podlaczyc chodzilyby wtedy dwa ale wolniej i ciszej??

na poczatku czern troche wpadala w czerwony alo po kalibracji jest ok.

polecilbym go kazdemu gdyby nie halas.

Pozdr.
 
Ostatnia edycja:

matkol

New member
Mysle ze jak ktos ma juz po gwarancji to moze smialo wymienic wiatraki na normalne :)
Dziwi fakt ze do tak dobrego projektora wpakowali szybkie i male wiatraki jak na rynku jest od groma dobrych sprawdzonych wiatrakow za grosze.

No i trafila sie fajna oferta na Optome H700X, wiec zapewne bede testowal na sobie za tydzien efekt teczy, napewno opisze wszystko :)
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Jest tylko jeden "problem". Jak pamiętam, Benq daje 3 lata gwarancji; zatem z wyciszeniem trzeba nieco poczekać... :D
 

matkol

New member
Czy zoom na poziomie 1.75 przy odleglosci 3,2m i ekranie 92" znaczaco pogarsza jakosc obrazu w porownaniu do mniejszego zoom ?
( projektor Panasonic PT-AX200 )
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Panas mocno świeci, nawet jak stracisz nieco jasności na zoomie, to i tak będzie dobrze.
 
Ostatnia edycja:

dusi

New member
component w panasie ax 200e

wiatrak napisał:
Panas mocno świeci, nawet jak stracisz nieco jasności na zoomie, to i tak będzie dobrze.

cześć jestem dość zielony, mam panasa ax 200e i takie pytanko: czy na wyjściu component w tym projku mam sygnał o wyższej rozdzielczości, innymi słowy jeżeli puszcze sygnał 720p z odtwarzacza bd przez dobrej klasy kabel component który obsługuje wyższą rozdziałkę to panas przyjmie ją na tym wejściu???

Zdaje sobie oczywiście sprawe z tego że mam tu równiez hdmi, ale uważam ze w zależności od źródła i materiału component możze się przydać, chociażby daje moim skromnym zdaniem lepsze rezultaty na zwykłym materiale DVD. UPskalowałem DVD na pionku 610 do 720p lub 1080p przez hdmi oczywiście i szczerze mówiąc component wygrywa. Oczywiście może to wina odtwarzacza dvd i słabego skalera, ale wiadomo że to i tak tylko sztuczki które nie wiele dają a materiał DVD to w sumie lipa na proja. No ale dużo mam tego:mrgreen:

over
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Dokładnie i szczególancko, to nie masz w tym projku wyjść video z sygnałem o wyższej rozdzielczości... ;) Same wejścia jedynie. :)

Z czegokolwiek po komponencie mu podasz sygnał 720p, to jak najbardziej go przyjmie.
 

dusi

New member
wiatrak napisał:
Dokładnie i szczególancko, to nie masz w tym projku wyjść video z sygnałem o wyższej rozdzielczości... ;) Same wejścia jedynie. :)

Z czegokolwiek po komponencie mu podasz sygnał 720p, to jak najbardziej go przyjmie.


dzieki z info:)
 

wiatrak

Active member
Bez reklam

Tidus1024

New member
Bez reklam
Wiatrak: przegapiłem ostatnio ultrabudżetowe sprzęty w rodzaju X10 czy Z700, więc pewnie masz rację. Coraz więcej kompromisów żeby tylko obniżyć cenę (która nota bene i tak jest dziś wysoka jak cholera!). Ja jednak wciąż forsuję pogląd, że warto dołożyć do 1080p niż czekać w nieskończoność - tym bardziej, że na spadki cen się nie zanosi.

Nigdy nie twierdziłem, że każde 720p jest gorsze od każdego 1080p ;) Np. chętnie przygarnąłbym jakiegoś Sima2 720p lub Benq PE8720 ;)

Chwilowo jestem bez projektora, wiec teoretycznie nie mam prawa głosu ;)
 
Ostatnia edycja:

wiatrak

Active member
Bez reklam
No akurat Infocus to takim kompromisem wcale nie jest... ;) Nie wiem jak Sanyo, opinie są mieszane...

Osobiście rozważając celowość zakupu 1080p zawsze wiązałem ją z posiadanym budżetem, gdybym miał na maszynkę koło 4kzł to też wolałbym dokisić dutków na np X10 lub HD800X, ale z 3000 PLN na full HD to już trudniej wskoczyć... :)
 

Tidus1024

New member
Bez reklam
Mnie się śni
J V C. ;)

PS. Gdyby się niektórzy nie chytrzyli w zeszłym roku (gdy ceny były fantastyczne) a drudzy mądralińscy nie namawiali do czekania na lepsze czasy, to sporo ludzi nie musiałoby dziś kupować gniotów za 6 tys. tylko mieliby W5000, HC6500 etc. Wtedy to wszystko fruwało w bardzo dobrych cenach.
 
Ostatnia edycja:

wiatrak

Active member
Bez reklam
No ba. Gdyby babcia miała wąsy to byłby Stalin. ;)
Ja w 2007 o mały włos nie kupiłem Benq W500, niemal za 4000 PLN. :rolleyes:
To by była inwestycja... :D
 
Do góry