Projektor 5000 - 6500 zł

foxit100

New member
Witam chciałbym kupić projektor do kina domowego i gier aktualnie przez 2 miesiące bardzo sporadycznie używałem Epsona EH-TW5650 niestety niedokońca byłem z niego zadowolony ponieważ miał słabe czernie (napewno dodatkowym powodem są białe ściany i meble - aktualnie musi tak być) i zbyt ciemny obraz w trybie eco (jedyny sensowny gdyż w trybie normalnym zbyt głośno pracował).


Ściany i meble (jak już wcześniej wspomniałem) niestety są białe do tego jest elektrycznie rozwijany ekran projekcyjny również biały z czarnymi ramkami o wymiarach 265x149 (około 120") i na całej jego powierzchni ma być wyświetlony obraz. Pokój jest w 90-95 % zaciemniony przez rolety w oknach. W drzwiach też rolety. Pokój ma wymiary ok. 4,50m x 4m x 2m

Aktualnie projektor był zamontowany przy samym suficie (ok. 1,85m od podłogi (wysokość maksymalna)) w odległości ok. 3,5m (od ekranu) i wyświetlał obraz na całej szerokości ekranu projekcyjnego przy użyciu maksymalnego optycznego zoomu 1,6. Dobrze jakby inny projektor wyświetlał podobny obraz mniej więcej z tej samej odległości, konieczny jest lens shift (chociaż) pionowy oraz optyczne powiększenie/pomniejszenie obrazu.

Jaki projektor polecacie do kwoty która jest w temacie żeby miał w miarę jasną lampę (min. 3000 lumenów), czerń była w miarę czarna i kolory nie straciły za bardzo na jakości. Interesuje mnie tylko projektor nowy nie używany. W mojej sytuacji raczej technologia DLP w tej cenie powinna być lepsza od LCD.

Bardzo proszę o pomoc.
 
Ostatnia edycja:

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Projektor ci dupy nie uratuje z kontrastem, jedynie co da olbrzymia roznice to Ekran z Ledami. I pisze tu z autopsji.
Jaki masz ekran, rozwijany czy ramowy? Z ekranami ALR tez radze uwazac i najpierw przetestuj u siebie. Bo wydasz kupe kasy i mozesz sie zdziwic.

Ja swojego epsona 5650 wymienilem na Sony hw50 i te typy polecam hw45, hw50, hw55, hw65 Szukaj uzywek, lampy tanie to chyba nie warto pchac sie w nowy. Nowke hw65 da sie wyrwac za 7600zl jakby co, a hw45 za 7200.
 

foxit100

New member
Wszystko fajnie ale cena za wysoka i jasność za niska raczej został bym przy projektorach z technologią DLP ze względu na lepsze czernie, mimo że technologia LCOS (SXDR) jest lepsza. Jasność jakiej potrzebuje to minimum 2500 lumenów czy w trybie eco czy normalnym.
 
Ostatnia edycja:
Do góry