Projektor 4K do 8 tyś - jak najlepsza czerń - optoma uhd51?

MoonAudi

New member
Kupiłem hw65 w grudniu. Oglądałem też kilka innych projektorów i ten "tylko" fullHD zjada je pod względem ostrości obrazu, szczegułów obrazu i przede wszystkim czerni. Po Twoich wypowiedziach myślę że nie miałeś okazji oglądać obrazu z tego projektora bo zamieniłbyś zdanie. To jest klasa wyżej niż tanie 4k - zresztą to samo usłyszysz w każdym salonie z projami.
Witam,
Nie wiem czym się żywią projektory od Sony, nie wiem także jak rozumieć "szczegułów obrazu". Wiem natomiast jedno, z jakiegoś powodu zamieniłem swoje JVC X-9 na .... Optomę (tylko nieco wyższy model od wspomnianego) i jestem zadowolony. Z pokorą przyjmuję wyższość jednostek Sony nad leciwym JVC i mniej leciwą Optomą.
Pozdrawiam
Moon
 

Snake7

New member
Jak w takim razie wygląda porównanie sony hw65 do epsona tw9400. Cenowo wygrywa sony, automatyka epson - a obraz? Chodzi mi w warunkach jaskiniowych.
 

MarianPaz

Member
Miałem okazje oglądać Sony z poprzednim modelem Epsona i ten pierwszy moim zdaniem był nieco lepszy jeśli chodzi o kontrast, natomiast oczywiście Epson ma te przewagę, że obsługuje 4k. Nowszy model ma nieznacznie wyższy kontrast jak 9300. Jeśli zamierzasz oglądać filmy w UHD to Sony bym sobie odpuścił. Aczkolwiek będąc już przy pułapie cenowym 9400 osobiście bardziej celowałbym w JVC DLA-X5900 pod warunkiem, że masz przystosowane pomieszczenie. Na Twoim miejscu przede wszystkim wybrałbym się do salonu i na własne oczy ocenił jaka jest miedzy nimi różnica. Przy tym budżecie nie warto kupować kota w worku na podstawie czyjegoś zdania.
 

crash555

New member

No z tego wyczytałem w różnych sklepach, rozdzielczość natywna full-hd. Sprzedawcy sprzedają go jako projektor 4k bo obsługuje. Najbardziej mnie rozjebało jak na YT ktoś wstawił film, 10 niedrogich projektorów obsługujących 4k, z czego żaden nie dobił nawet rozdzielczością do full-hd :p
 

MarianPaz

Member
Epson 9400
Rozdzielczość: Full HD 1080p, 1920 x 1080, 16:9

JVC DLA-X5900
Urządzenie 0.7-inch Full HD D-ILA (1920 x 1080) x3

Najtańszy projektor z natywnym 4k to VPL-VW260ES za około 16 tys zł.
 
Ostatnia edycja:

Snake7

New member
Orientowałem się w kilku sklepach z projektorami,żaden ze sklepów nie wyraził zgody na układ "odstąpienia", powód produkt niszowy,kartony fabrycznie zapakowane i nikt by nie chciał dostać takiego sprzętu rozpakowanego wcześniej.
Dlatego testy w domu odpadają:/
Teraz dopiero widzę jaką władze maja fora i inne portale, bo praktycznie napotkałem 1 salon gdzie mogę skonfrontować projektory które wybrałem. Inni to tylko sprzedawcy bez sal projekcyjnych.
Teraz jechać 350km aby zobaczyć jak projek świeci!? Masakra!:fool:
O i ciekawostka żaden sklep po targach nie zbliżył się do cen wyżej rozsiewanych!
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Orientowałem się w kilku sklepach z projektorami,żaden ze sklepów nie wyraził zgody na układ "odstąpienia", powód produkt niszowy,kartony fabrycznie zapakowane i nikt by nie chciał dostać takiego sprzętu rozpakowanego wcześniej.

Dlatego testy w domu odpadają:/

Teraz dopiero widzę jaką władze maja fora i inne portale, bo praktycznie napotkałem 1 salon gdzie mogę skonfrontować projektory które wybrałem. Inni to tylko sprzedawcy bez sal projekcyjnych.

Teraz jechać 350km aby zobaczyć jak projek świeci!? Masakra!:fool:

O i ciekawostka żaden sklep po targach nie zbliżył się do cen wyżej rozsiewanych!
A co ze zwrotem 14 dni?
 

Snake7

New member
Nie ma tam żadnych konkretów. Właśnie napisałem post. Niech ktoś go obali.

Z tego co sie dowiedziałem to większość sklepów sprowadza konkretny sprzęt pod zamówienie, nie biorą ryzyka trzymania na sklepie. Wychodzą z założenia że masz wiedzieć jak świeci konkretna lampa, a nie testować u siebie. Gdy wspomniałem o 14 dniach na odstąpienie, zaczęli kręcić nosem.
Teraz odpowiedz sobie sam na pytanie czy jak już w luźnej rozmowie sprzedawca mówi wymijająco, to w przypadku kupna i zwrotu nie będzie robił problemów? Mimo że prawo jest inne!
 

MarianPaz

Member
Orientowałem się w kilku sklepach z projektorami,żaden ze sklepów nie wyraził zgody na układ "odstąpienia", powód produkt niszowy,kartony fabrycznie zapakowane i nikt by nie chciał dostać takiego sprzętu rozpakowanego wcześniej.
Dlatego testy w domu odpadają:/
Jedna z firm ma w ofercie pokazy w domu u klienta "Prezentacja projektorów kina domowego u klienta", tylko są to projektory za przynajmniej 7 tys zł i nie jestem w stanie określic czy jest to dalej aktualne. Trzeba by się z nimi kontaktować.
Teraz dopiero widzę jaką władze maja fora i inne portale, bo praktycznie napotkałem 1 salon gdzie mogę skonfrontować projektory które wybrałem. Inni to tylko sprzedawcy bez sal projekcyjnych.
Teraz jechać 350km aby zobaczyć jak projek świeci!? Masakra!:fool:
U mnie w mieście nie było miejsca gdzie można by obejrzeć projektor w akcji, wiec musiałem jechać 200km do Warszawy, gdzie zobaczyłem to co mnie interesowało. Oczywiście tego typu salony chętniej pokazują droższy sprzęt a nie projektory za 2-4 tysiące.
O i ciekawostka żaden sklep po targach nie zbliżył się do cen wyżej rozsiewanych!
Nie jestem w stanie pisać o JVC, bo nie negocjowałem ceny na żaden z ich modeli, natomiast wiem że Sony FHD można kupić taniej jak oficjalnego cennika w sklepach, zresztą kilka osób nabyło po takowych obniżkach z rożnych miejsc. Zawsze też możesz próbować się rozpytać czy nie mają interesującego Cie modelu pochodzącego z prezentacji który ma zwykle nabite kilka - kilkanaście godzin. W takiej sytuacji można uzyskać zwykle największy rabat.
 

Snake7

New member
....... natomiast wiem że Sony FHD można kupić taniej jak oficjalnego cennika..... ..

wiem mam namiary

Chyba za bardzo napaliłem się na to kino i teraz mam za duży mętlik w głowie. Takie podpuszczanie "jak chcesz kupić ten model to już bym dołożył do tego bo ma lepsze gacie..." kompletnie nie pomaga wręcz dezorientuje. Koniec wyścigu szczurów!
 

MarianPaz

Member
Niestety projektory są urządzeniami niszowymi co najlepiej potwierdza liczba sklepów w których można porównać wybrane modele. Sam zastanawiałem się czy nie kupić JVC, ale ponieważ jednocześnie zaczynałem urządzanie swojego kina domowego od zera, zdecydowałem się wydać po połowie na obraz i dźwięk. W innym wypadku musiałbym jeszcze kilka miesięcy zbierać na zestaw audio. Poza tym nie jestem wielkim entuzjastą rzucania się na 4k gdy ilość filmów które mnie interesują jest póki co niewielka.
 

sebex7

New member
Niestety projektory są urządzeniami niszowymi co najlepiej potwierdza liczba sklepów w których można porównać wybrane modele. Sam zastanawiałem się czy nie kupić JVC, ale ponieważ jednocześnie zaczynałem urządzanie swojego kina domowego od zera, zdecydowałem się wydać po połowie na obraz i dźwięk. W innym wypadku musiałbym jeszcze kilka miesięcy zbierać na zestaw audio. Poza tym nie jestem wielkim entuzjastą rzucania się na 4k gdy ilość filmów które mnie interesują jest póki co niewielka.

Też mi się tak wydawało i zacząłem sprawdzać. Na Netflixie już sporo materiałów 4K. W Itunes przez Apple tv moża sporo filmów wypożyczać za 10-15 zł też w tej rozdzielczości. Chyba jednak trochę tego jest. Ale jak mówiłem sam dopiero zacząłem sprawdzać jak to z ilością filmów 4K wygląda i możliwe, że się mylę albo to złudne wrażenie, że tego jest sporo. :)
 

mac-ony

Well-known member
Bez reklam
Zacznij od pytania , ile miesięcznie jesteś w stanie wydać na abonament 4K i ile na wypożyczenie lub kupienie treści 4K
150-200 PLN ? Jeżeli masz w swoim budżecie takie środki na wywalenie na przyjemności , to leć po bandzie :)
Druga sprawa , czas na oglądanie. Na początku będzie frajda , ustawienie , dopieszczenie itd . Ale znając życie , dość szybko , to przechodzi :(
Trzecia sprawa . 4k , czy dobry film ?
Co z tego , że jest 4K i gadające kamienie i biegające drzewa jak sam film jest gniotem (?)
Po seansie stwierdzasz , że szkoda było czasu . A , takich filmów jest cała masa :(
 

MarianPaz

Member
Też mi się tak wydawało i zacząłem sprawdzać. Na Netflixie już sporo materiałów 4K. W Itunes przez Apple tv moża sporo filmów wypożyczać za 10-15 zł też w tej rozdzielczości. Chyba jednak trochę tego jest. Ale jak mówiłem sam dopiero zacząłem sprawdzać jak to z ilością filmów 4K wygląda i możliwe, że się mylę albo to złudne wrażenie, że tego jest sporo. :)
Netflix ma bitrate na poziomie 15 mega a Itunes nieznacznie więcej, co na tle jakości nośnika z UHD wypada dosyć słabo. Do tego nie znajdziesz ani jednego polskiego filmu a w szczególności klasyki, więc jak dla mnie jest to zdecydowanie za wcześnie. Jak wydadzą box z kolekcją Hitchcocka na UHD, to pomyśle o nowym projektorze 4k. :)
 
Do góry