Projektor 2000 zł - ACER K330, LED LG HW300Y, BenQ W700, Optoma HD600X

slayerro

New member
Witajcie

Wiem, że takich tematów jest cała masa ale rynek projektorów zmienia się bardzo intensywnie więc stare tematy, które przegrzebałem na forum szybko się deaktualizują...

Założenia:
- cena ok 2 000 zł ( ale już nie 2 500, powiedzmy max 2100).
- używany będzie do filmów HD z laptopa piątkowymi wieczorami oraz do grania na XBOXie i PS3 czyli wszystko full HD
- projekcja na białej ścianie (przynajmniej do czasu zakupienia ekranu)
- nie zależy na żadnym 3D

Początkowo byłem strasznie napalony na projektor LED LG HW300 X - mały, tani, rzekomo HD no i te 10 000 godzin ale po przekopaniu tego forum wiem już, że:
- w projektorach liczy się rozdzielczość rzeczywista a nie maksymalna, która jest skalowana
- 10 000 to w przełożeniu na 8h dziennie daje kilka lat oglądania a ja projektora będę używał w tygodnu max 5 h więc skoro będę z niego korzystał sporadycznie wole lepszą jakość niż żywotność lampy
- niska jasność LG skreśla go w kwestii oglądania za dnia..

więc do założeń doszło kolejne według sugestii z forum - rozdzielczość min. 1280

Wydaje mi się, że zrobiłem odpowiedni research, poniżej przedstawiam modele, które moim zdaniem pozostają w grze ale chciałbym usłyszeć Wasze zdanie. Na tą chwilę liderem jest BENQ ale obawiam się trochę efektu tęczy dlatego atrakcyjnie wygląda też ACER bo ma już jasność 500...

Porównanie:

webpagescreenshot.info/img/11440-37201261940PM
Żeby link działał, trzeba dodać "h t t p : / / w w w ." na początku (nie moge dodawać linkow bo jestem nowy na forum :( )
 
Ostatnia edycja:

GracX

New member
Bez reklam
filmu hd z lapka i konsole obecna generacja leci w 720p czyli hd ready pomijając filmy na BD oczywiście sam byłem napalony na led ale wybrałem benq w700 i jestem w pełni zadowolony użydam pj kilka godzin dziennie
 

slayerro

New member
filmu hd z lapka i konsole obecna generacja leci w 720p czyli hd ready pomijając filmy na BD oczywiście sam byłem napalony na led ale wybrałem benq w700 i jestem w pełni zadowolony użydam pj kilka godzin dziennie

A możesz powiedzieć jak wygląa sprawa efektu tęczy oraz jaka jest minimalna odległość projektora od ekranu?

Niestety nie wziałem pod uwagę tego ostatniego parametru a docelowe pomieszczenia są dość ciasne i zastanawiam sie czy nie bede musial wziac wersji W710ST, która teraz kosztuje 2350...
 

tomatow

New member
Ja Ci polecam Optomę HD600X. Mniejsza tęcza, niż w BenQ, ciszej działa i rzadziej się psuje. Osobiście nie lubię DLP, ale ten model jakoś mnie nie drażnił, całkiem w porządku sprzęt. Na tej stronie, co zrobiłeś screen jest chyba jego test.
 

GracX

New member
Bez reklam
obecnie z 3.5 metra na maksymalnym zoomie przekątna wynosi 210cm jakieś 82 cale zoom na minimum to przekątna 190cm 74cale zakres nie duży co prawda ale jakiś jest.tęczę widziałem tylo przez jakiś tydzień i to bardzo słabo na prawdę musiały być warunki ku tego czyli białe migające napisy na czarnym tle w dodatku na kiepskiej jakości kanale w tv w HD czy grach od początku niczego nie widziałem.sam zaryzykowałem i wziąłem DLP w ciemno zdecydowanie nie żałuję dodam też że żaden z moich gości tego efektu nie zauważył
 
Do góry