Progressive scan w Thomson WB 642.

mandaryn

New member
Mam tv Thomson WB 642 S i dvd Pioneer DV-393. Połączyłem je componentem (próbowałem dwa kable - Vivanco Prowire oraz Real Cable kierunkowy), a w dvd ustawiłem progressive scan. Tv przełączył się sam na odbiór sygnału progresywnego i otrzymałem ostry i wyraźny obraz z ładnymi kolorami, ale:
1) nie widzę różnicy (kolory, płynność ruchu, ostrość) w scenach statycznych ani dynamicznych w porównaniu do rgb via scart
2) widzę natomiast lekkie migotanie ekranu (tak jakby tv przechodził w 50Hz!), które powoduje, że dłuższe oglądanie jest męczące
Suma sumarum obraz progresywny przez component jest gorszy od tego z przeplotem przez rgb.

Czy takie migotanie jest normalne? Czy inni użytkownicy WB 642 też tak mają? Czy może to jest cecha wszystkich tv crt? A może mam coś uszkodzone w samym tv?
 
Ostatnia edycja:

hojlo1

New member
Bez reklam
...przy 60Hz (NTSC/Pal60 - jak masz możliwość....) ustanie migotanie.;).

W 50Hz sporo zależy też od tzw. "klasy" wszystkiego (no moze oprócz kabli - bo to nie ma wpływu na migotanie).
 
Ostatnia edycja:

mandaryn

New member
hojlo1 napisał:
...przy 60Hz (NTSC/Pal60 - jak masz możliwość....) ustanie migotanie.;).

1)te 60Hz (Pal60) powinno być w tv czy w dvd? nie widziałem nigdzie takiej opcji
2)tv jest 100Hz - a z tego co piszesz i ja widziałem u siebie przy progressive scan tv przestawia się ze 100Hz na 50Hz, tak? ja bym chciał progressive i 100Hz - czy tak można?
 

hojlo1

New member
Bez reklam
Najprościej...jeżeli masz DVD tzw. "multiregion" to sprawdź np na filmie w formacie NTSC (TV sam powinien sie przestawić) - zakładam że nie będzie migotania wcale (na 60 Hz będzie pracowalo, a OTV raczej przyzwoity).

Generalnie jednak przy odbiornikach CRT (nie mylić z LCD itp) progresywne skanowanie przegrywa z innymi układami poprawy obrazu (zastosowanymi w danym modelu....) i stąd RGB często lepszy od Component.;)
 
Do góry