Progresive scan w dvd i lcd razem,jak to jest?

grygiel

New member
Witam , mam lcd 37S60 jvc , który podobno ma progresive scan oraz dvd pioneer 565A który również posiada progresive scan po componencie , jeżeli włącze w dvd progresive scan obraz jest ładniejszy, bardziej ostry , zauważyłem natomiast że przy scenach np. krajobrazów gdzie kamera się płynnie przemieszcza obraz nie jest płynny widać jakby delikatnie "szarpnięcia" zauważyłem to na kilku filmach, przy scenach szybkich jest wszystko ok, po wyłączeniu progresive scan w dvd wszystko jest ok, obraz tylko troche traci. Jak to jest czy jeżeli w dvd jest włączone skanowanie i tv sam skanuje(nie mam na to wpływu) to co ,jest podwójne skanowanie i przez to ten problem? Może ktoś się na tym zna wytłumaczy mi o co chodzi.:(
Pozdrawiam
 

hojlo1

New member
Bez reklam
....jeżeli masz mozliwość zrób podobny eksperyment przy NTSC/PAL60 (teraz prawdopodobnie na Palu jesteś).
Napisz, jak teraz widzisz przesuwający sie krajobraz?
 

arsenal

Moderator
VIP
Czasami tak bywa, jeśli żródło i odbiornik mają załączone jednocześnie progresywne skanowanie. Szczególnie w projektorach.Poeksperymentuj. Wyłącz ten tryb w tv, potem w DVD i zostaw to co będzie lepsze.
 

grygiel

New member
hojlo1 napisał:
....jeżeli masz mozliwość zrób podobny eksperyment przy NTSC/PAL60 (teraz prawdopodobnie na Palu jesteś).
Napisz, jak teraz widzisz przesuwający sie krajobraz?

Ale jak to mam zrobić ,jedynie co potrafie to wyłączyć skanowanie w dvd.


@arsenal ,chętnie bym wyłączył w tv skanowanie ale nieznalazłem takiej funkcji w tv niestety:(
 
Do góry