Programy do edycji AVCHD - który wybrać

Gucio50

New member
Bez reklam
@Seba Fan

to Avid wykupił Pinnacle'a - jakby co do czego :)


Nieważne kto kogo wykupił.
Chyba jednak SebaFan( jak zwykle) nie ma racji a ma ja viValdi.
Wystarczy wejsć na strony obu firm i zobaczyć ze AVID oferuje kilkadziesiat różnych produktów w tym Pinnacle Studio.
PinnacleSys oferuje właściwie dwa produkty: Pinnacle Studio i avid.
Program , przynajmniej mój Pinnacle 15 HD Ultimate collection ma oznaczenia AVID i PinnacleSys cokolwiek to oznacza. :-o:razz::confused::mrgreen::-D

Co do prędkosci.
Jestem, jako programista, "w VisualStudio", przyzwyczajony do tego że nowa wersja na komputerach "kupionych razem z", chodzi wołowato. Dopiero po przynajmniej roku pojawiaja się maszyny z procesorami, pamiecią ram i dyskami ledwie wystarczajacymi do wydajnosci wymaganej przez software. Z Sony Vegas czy Pinnacle Studio lub AVID, dlaczego miałoby być inaczej.

Mój komputer 8GB RAM 2200MHz, Procesor i7 3GHz z okładem i dysk HD złozony z szybkich dysków w zespół strip, jest nieco wołowaty, ale za jakiś czas kupie maszynę 64 rdzeniową, z RAM 4GHz i dyskiem SSD, ale wtedy wyjdzie nsatepna wersja. Juz się cieszę na Vegas 14 czy Pinnacle 20.

Żadna z firm, nie robi softu przeznaczonego na 2GB RAM 800MHz, procesor Core2Duo 3GHz.
To by było niemozliwe, jezeli soft ma wykonywać rożne, zasobożerne funkcje. Taktowanie procesora ma tu najmniej do rzeczy ale jest rożnica pomiedzy i7 z około 2GHz od i7 z taktowaniem powyzej 3GHz i z pełnymi 8-mioma fizycznymi rdzeniami.

Na tym komputerze, Pinnacle Sys Studio HD 14 Ultimate Collection AVID, chodzi ledwie zadawalajaco mnie. Sony Vegas też.
Wyobrazam sobie co przeżywaja koledzy z Core 2 Duo 3Ghz.

Ale ... ... ...
Ja robię film z wakacji 2 razy w roku. Godzinny z nart w zimie i 1.5 max 2 godzinny z letnich wakacji. Pozostałe filmy " w ciagu roku" staram sie nie przekraczać cierpliwosci moich znajomych mają od 10-15-20 minut max.
Mój , trzeba powiedzieć dosć średni komp musi mi wystarczyć.

Najbardziej mnie boli, ze nowe Pinnacle, w nowej produkcji z czerwca z wakacji w Paryżu, wypróbuje dopiero chyba w sobotę. Żona zażądała bowiem poprawek w programie przeznaczonym do produkcji arkuszy EXCEL z danych z księgowosci i rozsyłania ich(tych arkuszy) eMailami do klientów. Silent, Full Automat, One button click only.

Na razie więc zielona szmata (green sheet) wisi na krzesle obok mojego biurka i czeka na sobotę.
 
Ostatnia edycja:

xgrzesx2

New member
Kurcze, jak w Avid Studio mogę obejrzeć zmontowany materiał ? Jak odtwarzam w tym odtwarzaczu to nie ma napisów które są na drugiej ścieżce.
 

kze

New member
To z tego wynika, że jedynym środowiskiem jest win7/64bit, 8GB ram i i7 by w miarę przyzwoicie bawić się programem do obróbki plików full hd?
 

fransua

New member
Kurcze, jak w Avid Studio mogę obejrzeć zmontowany materiał ? Jak odtwarzam w tym odtwarzaczu to nie ma napisów które są na drugiej ścieżce.
Wszystko zależy jak montujesz i gdzie umieszczasz tekst. Jeżeli w Avidzie nie ma specjalnej ścieżki do napisów a tekst umieściłeś jak piszesz pod video to ci się nie wyświetli. Zasłania go video. Musisz go przenieść nad video.
To z tego wynika, że jedynym środowiskiem jest win7/64bit, 8GB ram i i7 by w miarę przyzwoicie bawić się programem do obróbki plików full hd?
Bezproblemowo montuję materiał w FHD na AMD Phenom II x4 3,2 GHz 4 GB RAM bez przycinek. Wykorzystanie pamięci podczas edycji nie przekracza 3 Gb Ram (całość z systemem). Na klip zazwyczaj wstawiam ok 4-6 filtrów i nie przycina. Inną sprawą jest eksport do BD. Tu lepszy procek skróci czas przeliczania. Na obecnej konfiguracji przeliczenie trwa 2x dłużej niż materiał. W moim przypadku wymiana procesora jest bezsensowna. Lepiej dokupić kartę za ok 800 zł, która sprzętowo wspomaga kodowanie i średnio skraca czas o 2,5 do 3 razy.
 
Ostatnia edycja:

Seba_Fan

New member
Bez reklam
rozwiń myśl, bo że dla jednego jest super dla innego nie, mi się nie podoba VW Golf ale dla drugiego młodzika to rewelka wózek.
Program dobry, ale trzeba coś wiecej rozpisiać.
Program zbyt drogi!
Chyba że neo.
 

fransua

New member
rozwiń myśl, bo że dla jednego jest super dla innego nie, mi się nie podoba VW Golf ale dla drugiego młodzika to rewelka wózek.
Program dobry, ale trzeba coś wiecej rozpisiać.
Program zbyt drogi!
Chyba że neo.
Edius Neo wystarczy w zupełności. Ma wszystko co potrzeba. Pomijając szybkość edycji wymienię co ma:
- możliwość utworzenia 99 ścieżek video i audio
- edycja liniowa i kaskadowa
- przejścia i efekty w b. dużej ilości. Nawet nie wiem ile bo korzystam raptem z 2-ch :)
- wsparcie ze strony GPU
- wsparcie zewnętrznych wtyczek typu Vitascene, Marceli itp.
- wsparcie wszelakiej maści nagrań SD, HD itp.
- authoring materiału DVD, BD

I wiele, wiele czegoś tam jeszcze :mrgreen: Z początku może przytłaczać sposób pracy ale dla mnie jest on bardzie wygodny od Vegasa, Pinacla i Premiera.
 

Gucio50

New member
Bez reklam
To z tego wynika, że jedynym środowiskiem jest win7/64bit, 8GB ram i i7 by w miarę przyzwoicie bawić się programem do obróbki plików full hd?

To nieprawda, XP z 2GB Ram nadaje sie do edycji za pomocą Pinnacle Studio, tylko końcowe renderowanie trwa 5 razy tyle co długość filmu:hmm:
 
Ostatnia edycja:

david8213

New member
Korzystam z Canopusa
mam 4Gb
win XP
Intel 4 rdzenie 12Mb cache

Obróbka w tym programie to bajka w przeciwieństwie do Pinnacle

Pinnacle podczas obróbki wolno chodzi trzeba czekać żeby coś podejrzeć w timeline
(Jeżeli w timeline jest np ponad 100clipów)

Polecam Canopusa
Pinnacle do obróbki AVCHD (m2ts) stanowczo odradzam!
 
Do góry