Programy do edycji AVCHD - który wybrać

limes_infr

New member
Prosiłbym osoby, które próbowały poniższych programów i mają porównanie:
-Vegas Movie Studio HD Platinum 11
-Adobe Premier Elements 9
-Pinnacle Studio 15
-Magix Movie Edit Pro 17 Plus HD
-coś innego?

Generalnie chodzi mi o podobny przedział cenowy (około 100 Euro) - czy któryś z powyższych (lub inny) jest jakoś bardziej wart polecenia?
Generalnie jeśli czyta się opisy to każdy ma (mniej-więcej) te same możliwości - edycja, przejścia, konwersja, dodawanie napisów/efektów itd.
Czy któryś z powyższych można polecić ze wzgledu na wygodę lub dodatkowe funkcje (lub jakość/szybkość), czy w zasadzie nie ma większych róznic i wszystko jedno co się wybierze?
 

Marek.x

Member
Najlepiej ściągnąć wersje próbne i samemu się pobawić.
Na forum jest sporo o Pinnacle i vegas.
Sam przez kilka lat używałem Pinnacle Studio,ale zniechęcony mułowatością
i zawiechami programu(w plikach AVCHD,choć kompa mam mocnego) przeszedłem na Corel VideoStodio proX4.Program nie muli,wszystko sprawnie idzie,a co najważniejsze nie renderuje materiału video!-robi tylko przejścia,muzyka,napisy.Tak więc renderowanie filmu trwa bardzo krótko.
 

szeniek

New member
Popieram Marek.x - Corel VideoStudio Pro X3 i wyżej.
Prosta, intuicyjna obsługa, wiele formatów odczyt-zapis, dobra szybkość działania i wersja PL.
:eek:k:polecam.
 

xgrzesx2

New member
Ja też stoję przed dylematem który zakupić. Testuje Videostudio X4 oraz Vegas Movie Studio 11. Najchętniej kupiłbym Videostudio X4 gdyż używam go od kilku lat ale filmy z Vegas Movie Studio mają lepszą jakość. Sprawdzałem renderując z 1080/50p do 1080/50i i różnica w jakości jest zauważalna na korzyść Sony.
 

xgrzesx2

New member
No nie wiem co kupić. Byłem już prawie zdecydowany na Vegas ale zacząłem się nim poważniej bawić i przy renderowaniu wywali mi "The system is low on memory" a mam 8 GB RAMu.

A co do VideoStudio to ktoś się orientuje czemu renderując do AVCHD tworzy plik mpg ? Przez to nie chce mi się odtwarzać bezpośrednio na telewizorze.
 

Marek.x

Member
A co do VideoStudio to ktoś się orientuje czemu renderując do AVCHD tworzy plik mpg ? Przez to nie chce mi się odtwarzać bezpośrednio na telewizorze.

Spróbuj zmienić samo rozszerzenie z mpg na MTS lub m2ts,może to pomoże.
Nie łapę tego,niby program nie renderuje materiału,przetwarzanie idzie b.szybko a zmienia rozszerzenie na mpg,choć pliki z kamery mają MTS (m2ts)
Mi to nie przeszkadza bo u mnie odtwarzacz "łyka" wszystko,przed chwilą dla próby zmieniłem z "mpg" na "MTS" i poszło.
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
No nie wiem co kupić. Byłem już prawie zdecydowany na Vegas ale zacząłem się nim poważniej bawić i przy renderowaniu wywali mi "The system is low on memory" a mam 8 GB RAMu.

A co do VideoStudio to ktoś się orientuje czemu renderując do AVCHD tworzy plik mpg ? Przez to nie chce mi się odtwarzać bezpośrednio na telewizorze.

mozesz mie`c i 16GB to nie ma znaczenia, programy nie zawsze wykorzystuja takie ilosci, moze byc tak ze masz XP i on tylko moze wykorzystac 2GB.
Musisz poobserowac co sie dzieje w komputerze.
 

xgrzesx2

New member
Mam win 7 64 bit. W momencie gdy pojawiała się ten komunikat miałem wolne około 4 GB RAMu ale to może za mało dla tego programu żeby wyrenderować minutowy film :)
 

bluray

Banned
- NERO VISION v.8 v.9 v.10
- multiAVCHD (chyba jedyny, który zachowa HD AUDIO ale z kamery takiego dzwięku nie ma) Za to program jest doskonale opisany na tym forum
(SYDON777)

Uwaga ogólna:
Niektóre programy sa lepsze do obróbki pliku wsadowego - przycinanie, podmmiana audio lub uzupełnienie audio zwłaszcza w 5.1.
Tu polecam VEGAS.
Inne są nie do pokonania w zakresie konstrukcji MENU/subMENU - multiAVCHD lub NERO VISION ciekawe presety 3D....
 

Gucio50

New member
Bez reklam
- NERO VISION v.8 v.9 v.10
- multiAVCHD (chyba jedyny, który zachowa HD AUDIO ale z kamery takiego dzwięku nie ma) Za to program jest doskonale opisany na tym forum
(SYDON777)

Uwaga ogólna:
Niektóre programy sa lepsze do obróbki pliku wsadowego - przycinanie, podmmiana audio lub uzupełnienie audio zwłaszcza w 5.1.
Tu polecam VEGAS.
Inne są nie do pokonania w zakresie konstrukcji MENU/subMENU - multiAVCHD lub NERO VISION ciekawe presety 3D....

Do tej pory używałem Pinnacle kolejne wersje od 7 aż do 11 i 14 HD Ultimate
W zeszłym roku pojawił sie Sony Vegas Movie Studio Platignum 10. Dawał nieco lepszą jakosć renderowanych filmów od Pinnacle. Przesiadłem sie na Sony Vegas.
Teraz pojawił sie Pinnacle 15.
Ma on 4 wersje różniace się o około 100zł wersja od wersji.
Tutaj jest ich porównanie.
http://www.pinnaclesys.com/PublicSite/us/Products/Consumer+Products/Home+Video/Studio+Family/


Ja dzisiaj zamówiłem Studio HD Ultimate Collection v.15 za 350 zł netto


All the features of Studio Ultimate HD, plus a green-screen sheet and even more effects, transitions, and other content
Pewnie po roku nadążył już za Vegas, jeżeli chodzi o jakość, a ja wolę jego interface od Sony Vegas.
Jutro, najdalej pojutrze zainstaluję tą wersję i napiszę co i jak. :hmm:
 
Ostatnia edycja:

xgrzesx2

New member
Dzisiaj zainteresowałem się programem Avid Studio. Przyznam, że nie słyszałem o nim wcześniej. Kto śma jakieś doświadczenia z tym programem ?
 

Gucio50

New member
Bez reklam
Dzisiaj zainteresowałem się programem Avid Studio. Przyznam, że nie słyszałem o nim wcześniej. Kto śma jakieś doświadczenia z tym programem ?

PinnacleSys oferuje 4 poziomy zaawansowania oprogramowania do edycji filmów.
Avid Studio to All-Inclusiv tej serii, zobacz porównanie. Ja zdecydowałem sie na tańsze o 150zł PS 15 GD Ultimate Collection.:lol:
 

xgrzesx2

New member
Zainstalowałem wczoraj Avid Studio ale u mnie działa strasznie powoli a konfiguracja kompa to i7-2720, 8 GB RAMu, Windows 7 64 bity. Czy ten program jest w wersji 64 bitowej ? Zainstalował mi się w folderze "Program Files x86" więc chyba jest to wersja 32 bitowa.
 

Gucio50

New member
Bez reklam
Zainstalowałem wczoraj Avid Studio ale u mnie działa strasznie powoli... ... ...

Co to znaczy powoli.
Długo renderuje czy odtwarza, w trakcie edycji w zwolnionym tempie.:p

Z drugiej strony i7-2720 to chyba słaby procesorek do notebooków, zwłacszcza VAIO.
Ja mam też i7 ale 3,2GHz z pełna iloscią rdzenie i jestem z wydajnosci zarówno Pinnacle Studio i Sony Vegas zadowolony.

Na notebook ten i7 to nieco za duzo, na edycję i renderoewanie filmów znacznie za mało.
 
Ostatnia edycja:
Do góry