Program do zmiany wielkości zdjęć

mgomski

New member
Jako szczęśliwy posiadacz LCD full-HD z możliwością wyświetlania zdjęć (W4000) od paru dni męczę się w poszukiwaniu programu, który pomógłby mi w zmniejszeniu wielkości zdjęcia do rozdzielczości 1920x1080. W taki sposób, abym mógł ręcznie oznaczać, która część zdjęcia powinna zostać przycięta.
Czy istnieje taki program?

Teraz zdjęcia wyświetlają się z czarnymi paskami po bokach, a programy, które znalazłem oferują automatyczny "resizing" z zachowaniem proporcji boków, co skutkuje brakiem możliwości uzyskania rozdzielczości 1920x1080. Inne programy pozwalają na przycinanie (np: picasa), ale nie mogę wybrać skali 1920x1080....
 

pintr

New member
Nie jestem do końca pewnien ,ale darmowy program Gimp ma napewno możliwość przeskalowywania zdjęć,tylko nie wiem czy dobrze zrozumiałem pytanie.Bo gimp napewno przeskaluje całe zdjęcie na żądaną rozdzielczość wpisywaną ręcznie,ale czy przeskaluje tylko dany kawałęk zdjęcia ,tego nie wiem.Trzeba tylko być świadomym tego ze po przeskalowaniu obraz może być rozciągnięty jesli zdjęcia były robione w formacie 4/3
 
Ostatnia edycja:

mgomski

New member
Może faktycznie trochę zbyt zawile wyjaśniłem o co mi chodzi :roll:

Sprawa jest prosta: chcę tak przyciąć zdjęcia z mojego aparatu cyfrowego, aby na LCD Full-HD wyświetlały się na całym ekranie bez zniekształceń. Chcę mieć wpływ co zostanie ucięte, aby dostować zdjęcie do formatu 16:9 (1920x1080).

Faktycznie gimp jest dobrym rozwiązaniem, ale właśnie przed chwilą namierzyłem i przetestowałem prosty i bezpłatny program, który w 100% spełnia moje wymagania: FRAMESIZE.


http://www.leansoft.co.uk/framesize/


[FONT=&quot] [/FONT]
 

mgomski

New member
Proszę nie cytować ostatniej wypowiedzi w wątku. ArtS :)

ciąłeś "na oko", czy "jak Bóg da" ?8)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry