Program do scalania filmów.

krazy777

Member
Bez reklam
Witam, posiadam kamerę Sony DCR-SR38. Jak wiadomo kamerka nagrywa osobne pliki po każdym wciśnięciu przycisku nagrywania. Posiadam kilkadziesiąt filmików z wakacji i chciałbym je scalić w jeden plik.

Możecie polecić jakieś programy? Najlepiej jakby były proste w obsłudze.
 

Gucio50

New member
Bez reklam
Witam, posiadam kamerę Sony DCR-SR38. Jak wiadomo kamerka nagrywa osobne pliki po każdym wciśnięciu przycisku nagrywania. Posiadam kilkadziesiąt filmików z wakacji i chciałbym je scalić w jeden plik.

Możecie polecić jakieś programy? Najlepiej jakby były proste w obsłudze.

Razem z kamerą jest na płycie CD Program Picture Motion Browser, który umożliwia wycinanie niechcianych fragmentów oraz jak piszesz zcalanie do jednego pliku lub wytwarzanie płyt do odtwarzaczy.

To jest za darmo.
Programy Pinnacle Studio lub Sony Vegas umieja znacznie wiecej.
Tworzenie na płycie menu z rozdziałami. podkłady dodatkowej muzyki lub komentarzy, przejscia pomiędzy klipami itd itp.
Ale one kosztuja około 380zł netto.
 

konrad1704

New member
Gucio50 a czy oba programy mają takie same wymagania sprzętowe? Czy może któryś polecił byś do słabszych komputerów?

Pzdr
 

krazy777

Member
Bez reklam
Płytę do kamery niestety gdzieś posiałem podczas przeprowadzki i klops. Poszukam tego Windows Movie Maker u siebie w systemie i zobaczę a jak nie to dalej szukam.
 

oneGabryś

New member
Dodam jeszcze, że wspomniany PMB potrafi łączyć i przycinać ujęcia bezstratnie, czyli bez potrzeby konwersji tak jak to ma miejsce w programach do montażu. Operacje przycinania i łączenia plików zajmują naprawdę niewiele - ostatnio łączyłem w PMB dwa godzinne ujęcia z tej samej kamery - gotowy film w oryginalnej jakości dostałem po kilkudziesięciu sekundach!
Pozdrawiam.
 
Do góry