Program do plazm likwidujący duszki ???????

MichalK

New member
Wytłumaczcie mi jedna rzecz
Witam , proponuję wrzucić do odtwarzacza płytę nagraną z białym polem testowym i włączyć plazmę na kilka godzin , może pomoże

jeśli logo jest białe to wyleczymy plazme białym kolorem?

przypomina mi to leczenie kaca alkoholem :)
 

X@N

New member
Witam, Cieszę się że powstała polska strona o tej tematyce. Tyle słowem wstępu. Jeszcze nie jestem posiadaczem plazmy, ale jestem zdecydowany kupić Panasonica TH-50PV500. Obraz SD na LCD jest dla mnie nie do przyjęcia. Tyle słowem wstępu.

Co do wypalania plazm temat jest już dość oblatany i większość osób wie jak temu zapobiec. Osoby które tego nie wiedziały, (oraz te które nie miały szczęścia) a i w dodatku zakupiły Pionki (6gen) Mają rzeczywiste problemy, i nie ma co ukrywać że ten problem występuje. Nie należy również go demonizować! Nie od razu plazmy się wypalają! Problem został zminimalizowany w panelach 8gen, chociaż nawet sam Panasonic (producent paneli 8gen) przyznaje że trzeba specjalnie traktować jego produkty, podczas pierwszych 200h używania. Ogólnie plazmy Panasonica są trwalsze i mniej wrażliwe na wypalanie.

Myślę że większy nacisk należy przyłożyć jak uporać się z już "wypaloną" plazmą.

Najpierw trzebaby sięgnąć do źródła problemu, co teraz pominę i przejdę do hipotetycznego rozwiązania.

W teorii jeżeli ktoś ma wypalone np. logo TVP1 powinien przesłać do telewizora w jakiś sposób, najlepiej z PC białą bitmapę, okrywającą całą powierzchnię wyświetlacza. Na niej, powinno być narysowane CZARNE logo TVP1 DOKŁADNIE w miejscu gdzie ono występuje. Po jakimś czasie takiego wyświetlania (należy sprawdzać co jakiś czas efekty) duszek powinien zniknąć.

Czy nikt takiego rozwiązania nie próbował? Teoretycznie powinno ono zmniejszyć widoczność/usunąć ducha :roll:
 

leotdi

New member
Tym którzy żałują wydanych pieniędzy na plazmę współczuję :-( , tym którzy są zadowoleni z zakupu gratuluję :D

Problem dotyczy nie tylko znaczka logo, ale również granicy przejścia obrazu (format 4:3, 14:9 na powierzchni 16:9). Po czasie przecież na tej granicy gołym okiem widać wyraźnie różnicę między celkami.

Właśnie z w/w opisywanych powodów "wypalania" nie kupiłem plazmy. Zdecydowałem się na tylną projekcję 3LCD i nie żałuję tej decyzji do dziś.

Doradzam przed KAŻDYM zakupem poszperać po zagranicznych forach. Polecam (niemieckie, bo ten język akurat znam, a poza tym helmuty mają kasę, i tam wszystko wcześniej jest przetestowane) :

1) http://www.hifi-forum.de/index.php
2) http://www.areadvd.de/vb/index.php?s=1cd8a6f44c848193295a30d746837067
3) http://forum.digitalfernsehen.de/forum

Natomiast tu znajdziecie testy sprzętu i doradztwo (gorąco polecam te strony) :
1) http://www.areadvd.de/index.html
2) http://www.hifi-regler.de/plasma/plasma-tv-geraete.php (o wypalaniu: "Einbrennenschäden und Lebensdauer" - menu powyżej)
3) http://www.hifi-regler.de/plasma/plasma-tv-test.php (cz.2 pktu 2)

ode mnie:
-------------
Jeśli macie jakieś pytania -> piszcie, zawsze pomogę, tj. przekażę opinie z w/w for n/t konkretnego sprzętu (zalety, wady) .
 

Greg_X

New member
kiki napisał:
witam
o sposobie docierania plazm dowiedzieliśmy się w tym czasie gdy napisaliśmy posty. wcześniej ten problem nie wystepował.
Drązęnie problemu przez dvd-r.pl - zaowocowało prace na zabezpieczeniem lub zmniejszeniem problemu.
W przyszłym tygodniu - powinien być uruchomiony soft /jeszcze testują/ w DSV.
Temat jest omawiany na konferencji w Amsterdamie - więc prace trwają. Po naprawach - zobaczymy na ile będą skuteczne. Sporo sobie obiecujemy po tym skoro producent twierdzi ,że nie powinno być źle.
Użytkuję Pioneera przez miesiąc i nie ma śladu.
pozdrawiam

Jestem ciekawy czym zaowocowały prace "nad zabezpieczeniem lub zmniejszeniem problemu". Wątek się jakoś nagle urwał, a problem pozostał.
Chyba, że nie ma na to recepty - 5 miesięcy prac i ..... :niewiem:
 

hernu

New member
Greg_X napisał:
Jestem ciekawy czym zaowocowały prace "nad zabezpieczeniem lub zmniejszeniem problemu". Wątek się jakoś nagle urwał, a problem pozostał.


Odpowiadam: prace nad zabezpieczeniem lub zmniejszeniem problemu nic nie dały


kiki napisał:
W przyszłym tygodniu - powinien być uruchomiony soft /jeszcze testują/ w DSV.

Soft o którym pisze kiki (a który jeszcz testują w DSV) miał rozwiązać/zmniejszyć podstawowy problem plazm Pioneera - wypalanie
Dla zainteresowanych - powyższy post został napisany 28 listopada 2005r.
 

Deimos

Banned
k0gi napisał:
RMarek, cchesz powiedziec ze co, ze nudzi mi sie w niedziele wieczorem i dla jaj wymyślam sobie problemy zeby popisaćna forum ???

zrobie fotke i pokaże wam, ale juz nie dziś, jutro,,,, szczesliwie jest zima i pochlonięty jestem moją zimową pasją, snowboarde, i troche mam w doopie TV, bo jedyne o czym myśle to deska i stoki, gdybym się nudził i nie miał o czym innym myśleć to dopiero bym dawałpopalić tutaj,

100h mam za sobą napewno, a po wczorajszym ogladaniu jakiegośprogramu przez moją żonę, mam kolejny znaczek !!! wyżej, kolejny trójkącik, więc nie sugerujcie że cokolwiek wyolbrzymiam bo się zdenerwuję!!!!!!!

jedyne co mnei pociesza to fakt że w ostatniej chwili zmienilem zmaiaz zakupu z XDE na FDE i zaoszczedzilem 2tys zlotych.

zaznaczam ze obraz powala, ale niestety, jak na razie jedyne co mogę powiedzieć to że ten ekran NIE NADAJE SIĘ DO OGLĄDANIA TV i że NIKT MI NIE POWEIDZIAŁ O DOCIERANIU PLAZMY, MNEIJSZYCH KONTRASTACH I UWAŻANIU NA LOGA I TRÓJKĄTY NA EKRANIE I TO MNEI NAJBARDZIEJ ZDENERWOWAŁO, ŻE W CHWILI SPRZEDAZY SPRZEDAWCA NIC O TYM NIE WSPOMNIAŁ A MIESIĄC PO ZAKUPIE I W CHWILI GDY ZAUWAŻYŁEM DUSZKI SPRZEDAWCA INFORMUJE NA FORUM ZE TAK WLASNIE NALEZY DOCIERAC PLAZMY

i nie pitolcie mi tutaj ze problem jest wyolbrzymiony ! bo to jest duży problem, gdybym dałza TV 3 tys miał bym to w doopie ale nie gdy daje za TV w sumie 13 tysięcy !!!! czyli miesiąc mojej pracy !!!!

A gdzie płacą 13tys. miesięcznie???
 

Hipek

New member
kiki napisał:
witam
dopiero dziś udało sie nawiązać kontakt i Pioneerem. Jest już osoba kontaktowa - która podobno coś wie .
Jutro moze i my bedziemy.
pozdrawiam
Wątek z lutego, a KIKI ma wszystkich w d...e i dalej Pionki sprzedaje:D
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
program jest z wejściem w menu serisowe.
To nie jest zabawa - mozna uszkodzić trwale matrycę.
Ci którzy uszkodzili / jest na forum/ o tym wiedza najlepiej.
Dziś sprawdzałem - jeszcze jest źle .
Jutro jeszcze raz sprawdzę .
Poproszę o przesłanie jeszcze raz dokładnej instrukcji .
Najpierw muszę sprawdzić sam zanim moge stać się nieszcześciem innych.
 

lesli

New member
spoko k0gi

Spoko ,
Ja już wypalam duszki na swoim Pioneerze 436XDE od pół roku.
Obserwuje wasze posty i czasami dziwię sie czemu sami sie tak nakręcacie negatywnie. Jestem w tej samej sytuacji i slepy nie jestem duszki widzę,ale. TV ogladam w dużym stopniu bo mam super obraz z kablówki więc dlaczego mam nie używać TV. O duszkach czytałem na forum tym i podobnych i mnie to nie zniechęciło , bo obraz z plazmy jest dla mnie o wiele lepszy niż LCD. Długo sie wahałem i wybrałem plazme po licznych wizytach w salonach.
Pisza tu koledzy ,że nigdy plazma , ja wiem jedno w życiuu tak bywa ,że lepsze jest tylko to czego akurat nie mamy. Jak ktoś kupi LCD to co nie będzie miał duszków , może za to dojdzie pewnie coś innego ,np smużenie konturów , też widziałem i itd itp.
A jestem średnio ślepy i zaprawdę te duszki dostrzegłem dopiero jak zacząłem się dobrze przyglądać ekranowi przy wygaszonym programie i quasi ciemnym ekranie. :)
lesli






k0gi napisał:
obraz bajka, ale niestety to nie jest ekran do normalnego ogladania TV, naprawde wielka szkoda ze o tym nei wiedzialem, bo bym nei kupil,,,,,

nie mam aktualnie pokoju do zrobeinia sobie sali kinowej, a plazma nadaje sie tylko do tego :( do ogladania DVD bo Telewizje czy z satelity czy z naziemnych stacji ogladac sie nie da, nie wiem po co bylo pierdzielenie o tym ze sygnal z C+ jest dobry skoro ogladanie Canal+ TVN itd niszczy ekran!!!! nei wiem czemu żaden sprzedawca o tym nei mowi !?!?!? dla mnei to troche robienie w konia ludzi i tyle :-/
tym bardziej ze wyraznei mowilem ze chce ogladac na nim glownie filmy z Canal+ HBO TVN i zona czasem jakies popierdzielone programy,
teraz albo ogladamy filmy z ucietymi czubkami glow, wrrrrrrr i wogole boimy sie wlaczac telewizje !!! PARANOJA !!!

trzeba bylo odrazu powiedzec ze to nie po to telewizor!
kupil bym LCDi nikomu nie radze kupowac PLAZMY jesli chce ja traktowac jako telewizor do codziennego ogladania TV, nawet jelsi to bedzie 1,5h dziennie,
Plazma, okey, ale jeśli oglądasz tylko filmy na DVD, lub do ogladania TV masz jeszcze CRT lub LCD !!!!!!

i niech mi nikt nie probuje mowic ze sie myle.
 

GKM

New member
Hipek napisał:
Wątek z lutego, a KIKI ma wszystkich w d...e i dalej Pionki sprzedaje:D
A co w tym dziwnego,jego rola to prowadzić sprzedaż - On Pionnera nie produkuje,z resztą ...nie było by się czego wstydzić,a wręcz przeciwnie i tak Pionner w rankingach jest Nr.1 czy to Ci się podoba czy też nie.
Natomiast tematyka powidoku została tu nadmiernie wyolbrzymiona,gdyż wspomniany i tak z czasem samoistnie ustępuje,a tak naprawdę w niczym nie przeszkadza,bo praktycznie jest prawie niewidoczny.chyba że ...
potencjalny oglądacz z przewrażliwienia,notorycznie wpatruje się w lewy górny róg!
Odnośnie feralnych trójkątów,to raczej winny jest tu nadawca TV,który to "olewa"
interes swoich odbiorców,a nie producent plazmy,który nie przewidział że ich produkty trafią na ten rynek.
 

Hipek

New member
GKM napisał:
A co w tym dziwnego,jego rola to prowadzić sprzedaż - On Pionnera nie produkuje,z resztą ...nie było by się czego wstydzić,a wręcz przeciwnie i tak Pionner w rankingach jest Nr.1 czy to Ci się podoba czy też nie.
Natomiast tematyka powidoku została tu nadmiernie wyolbrzymiona,gdyż wspomniany i tak z czasem samoistnie ustępuje,a tak naprawdę w niczym nie przeszkadza,bo praktycznie jest prawie niewidoczny.chyba że ...
potencjalny oglądacz z przewrażliwienia,notorycznie wpatruje się w lewy górny róg!
Odnośnie feralnych trójkątów,to raczej winny jest tu nadawca TV,który to "olewa"
interes swoich odbiorców,a nie producent plazmy,który nie przewidział że ich produkty trafią na ten rynek.
Zgadzam się zTobą w 100 procentach, Kiki jest tylko??? sprzedawcą sprzętu Pioneera, a może jakimś autorytetem dla ludzi którzy nie mają zielonego pojęcia o plazmach i lcd-kach, a mają kasę żeby ją wydać rozsądnie. Więc pytam się ponownie-po co te obiecanki Kikiego od stycznia czy lutego o jakiś programach do likwidacji duszków???:niewiem: :niewiem: :niewiem: Osobiście posiadam Pionka XDE i zapomniałem co to powidok czy duszek, ale jest spora grupa właścicieli Pionków, którzy zakupili sprzęt jakiś czas temu, ,a teraz dowiadują się co to "docieranie plazmy"
 

adasko

New member
Witajcie,

Przeglądam ten wAtek i przypominam sobie że nie tak dawno miałem te sam dylemat - jaką technologię wybrać-kupić : Plazmę lub LCD a może Projektor. Jestem w tej dobrej sytuacji że posiadam niewielki (20m2) pokój kinowy. Po przeszukaniu internetu oraz iluś wizyt MM i innych w celu porównania na żywo, wybór padł na Pionka 506. Po zawieszeniu go na ścianie będąc już mądrym po internetowej lekturze (forum) wiedziałem, że pierwsze 300 godzin to wypalanie plazmy. A teraz bez kręcenia jakie efekty:
1. Na moim Pionku oglądam TYLKO DVD i HDTV (dla SDTV i ich log mam w sypialni LCD) w różnych formatach z napisami i bez. Po obejżeniu fiilmu z napisami które zazwyczaj znajdują się na czarnym pasie widać jaśniejsze linie po nich, ale po obejżeniu filmu w wersji pełnoekranowym znikają. Da się też zauważyć po kilku filmach w formacie z czarnymi pasami slady po nich. Jak na razie wszystkie te duszki są nietrwałe bo może dobrze dotarłem plazmę ?,
2. Faktycznie w instrukcji fabrycznej nie ma śladu o jak wypalać plazmę, a nie każdy musi znać jezyk, mieć internet i chęć grzebać w nim aby się dowiedzieć - i tu producenci robią nas w konia bo muszą aby sprzedać swoje produkty (sam pracuję w dużej firmie i wem jak to wygląda)
3. Brak jest z prawdziwego zdarzenia polskiego niezależnego forum o sprzęcie i testach.
4. Każda technologia ma swoje wady-zalety i MUSIMY o tym pamiętać gdy coś kupujemy i liczmy się z tego konsekwencjami. Kupując plazmę wiedziałem o duszkach i dlatego oglądam tylko DVD lun HDTV. A jaki jest sens deformować obraz aby tylko nie uszkodzic panelu. To może lepiej w kuchni mały LCD ???
5. Kupiłem plazme od KIKIEGO bez problemu, sprawnie, nową, i nie ma co się dziwic że jako sprzedawca - kupiec prowadzi to forum tak a nie inaczej.

Wiem że przed zakupem- wydanie poru złotych są emocje ale pomyślmy do czego potrzebujemy to coś co będziemy robić i jakie bedą tego konsekwencje a będzie się nam lepij żyło (żyć w stresie że wypalą się nam duszki bo żona, lub dzieci oglądali proglam z logo lub czymś????!!!!)

Pozdrowienia

Adaśko
 

bildex

New member
witam!
Ja użytkuje Philipsa 42pf9967d. Kupiłem go w grudniu 2005r.
Oglądałem obraz na wszystko max. Pojawił sie duszek , efekt wypalenia po jakiś 3 tyg. Oddałem do serwisu, dali mi nowy panel. Zacząłem wszysko od nowa, dotarłem plazme. I wszystko jest super. Teraz nawet nie widzę czy coś sie wypala czy nie. Na panelu nic nie widać.
Jestem zadowolony z tego TV. Każdy mówi że serwis Philipsa jest kiepski, ja sie z tym nie zgodze.
Pozdrawiam
 

Kto_To_Jest

New member
Jak ogladam tvn24 przez kilka godzin to na bialym tle po przełączeniu na inny kananł widoczne jest logo stacji ale problem znika po 20 minutach od zmainy kanału.
Jako ciekawostke podam tu ze ostatnio widzialem wypalone elementy na tv LCD!!! Jvc 42"full HD (nie pamietam modelu).Slady po menu zostawionym na godzine (skończyło sie demo i nikt nie włączył ponownie) zeby bylo ciekawie slady te znikly dopiero po 15minutach a byly widoczne nawet na czarny tle.....a zwolennicy LCD uparcie twierdza ze lcd sie nie wypalaja:):p
 
Do góry