program do odtwarzania filmów .mkv z dźwiekiem DTS

aerO^

New member
Witam zna ktoś program , który odtworzy mi film .mkv z dźwiękiem DTS ? Chodzi mi o inny niż PowerDVD(to jedyny program który odtwarza DTS) Mam jeden film . ale właśnie nie mogę go odtworzyć przez PowerDVD , jest tylko czarny ekran bez dźwięku , jedyny program , który odtwarza ten film to KMPlayer , ale w nim za cholerę nie da się ustawić tego DTS'a , jedyne co mi się da to bezsensowne kodowanie do AC3 i wychodzi dźwiek DD.Więc jeżeli ktoś zna program inny niż powerdvd , który odtwarza dźwięk DTS albo wie jak ustawić DTS w KMP to proszę o pomoc i to najlepiej jak najszybszą , bo już bym chciał obejrzeć ten film.
Komputer podłączony po optyku do ampli denon 1910
 

aerO^

New member
przez classica też nie idzie mi ten DTS ani przez tego VLC , może podpowiedzcie mi jak to ustawić ? Bo najczęściej albo mam to zrobione do DD albo w ogóle leci mi tylko 5CH STEREO.
Przez splasha , w ogóle mi nie idzie ten film , właśnie dziwny jakiś jest ten film , pierwszy raz się spotykam z filmem , którego powerdvd nie może odtworzyć , ale jakoś inne mogą tylko tego DTS nie mogę wymusić.
 
Ostatnia edycja:

Cyborg65

New member
Witam

Wszędzie musisz mieś włączone 7:1 w karcie i w KMPlayer.
Jeśli to wina braku kodeka KMPlayer powie co i skąd zassać, sprubuj spokojnie wszystko sprawdzić.Może konfiguracja kodeków audio bo nawet nie wiemy kiedy jakiś program wykorzystuje kodeki zewnętrzne ale to w KMPlayer można łatwo sprawdzić, poszukaj jest po polsku.
Nic nie będzie chodzić dopóki nie skonfigurujesz wszystkiego jak trza.
Zapewniam cię że i VLC i KMPlayer łyka to na zimno
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

aerO^

New member
Nie , ja mam głośniki 5.1 , a w tych opcjach to właśnie nie ma tak naprawdę za dużo opcji.
Powiedzcie najlepiej jak wszystko ustawić.
 
Ostatnia edycja:

Cyborg65

New member

aerO^

New member
Nie rozumiem nic co napisałeś.Mój amp obsługuje do 7.1 lecz ja mam 5.1 i da się normalnie puścić DTS w nim tylko w tym programie nie mogę tego ustawić.Dźwięk jest DTS w filmie i jedynie co mogę zrobić to zmienić go do DD 5.1 albo puścić jako PCM i wtedy nie załącza się DTS tylko 5CH STEREO albo PL II.
http://img153.imageshack.us/img153/8946/beztytuuajf.png
W opcjach mam to i przy środkowym ustawieniu uzyskuję DD 5.1 a przy reszcie nie mogę żadnego trybu oprócz tych które zawsze mogę czyli 5CH STEREO albo PL II Cinema.
http://img801.imageshack.us/img801/8609/beztytuumo.png
 
Ostatnia edycja:

pkomp

New member
fddshow z włączonym DXVA do tego odpalony bitstream po spdif i napisy przez fddshow i w zupełności wystarczy windows media player do wszystkiego

i tak jak kolega napisał coś namieszałeś - przy LPCM 5.1 powinieneś dostać na ampli PCM Multichannel jeśli parametry sygnału to max 48Khz i 16 bit(24 pewnie też)
jesli jest np. 96Khz to po spdif dostaniesz wyłącznie stereo
 
Ostatnia edycja:

aerO^

New member
Zainstalowałem najnowszego FDDShow i co teraz ? Nie wiem jakiego windows media playera macie(chyba z przyszłości) bo mój nie ma pojęcia co to .mkv i nie ma szans , żeby to odtworzył.
Konfiguracje i jaki to dokładnie dźwięk macie na screenach...
 

pkomp

New member
od kiedy masz windowsa?bo chyba niedługo
klikasz 2 razy na mkv i się pyta czym otworzyć plik - wybierasz z listy WMP i tyle

co do konfiguracji to w wideo ustawiam dxva dla h264 i vc1 a w audio wysyłanie po spdif passtrough
 

pkomp

New member
ja tego pliku nie mam przyporządkowanego do żadnego programu - taka biała ikonka z okienkiem i 3 kropkami - system windows pyta się jakim programem otworzyć i ma wybór - znaleźć program w sieci albo wybrać z listy - zaznaczam z listy i daję ok
otwiera się lista wybieram windows media player i zaznaczam żeby zawsze otwierał i wszystko

classica nie używam bo nie potrzebuję - wszystko mam w wmp
 

azazelx

New member
jeżeli mam lapka podłączonego do tv za pomocą hdmi
tv do kina za pomocą hdmi i kabla optycznego uzyskam dts z mkv otworzeonego na kompie?
 

Cyborg65

New member
Witam

A masz w TV wyjście HDMI
Możesz podłączyć lapka pod ampli jak całą resztę. to raz
Możesz lapka podłączyć od razu pod TV i na wyjściu optycznym powinieneś mieć sygnał jeśli TV taki sygnał obsługuje DTS powinien.
P:lol:zdrawiam
 

outcold

Member
Witam, wreszcie złożyłem mini HTPC i potrzebuje pomocy przy ustawieniu programu KMPlayer. W urządzeniu wcześniej był wgrany sam XBMC i na ampli podczas odtwarzania filmu z DTS były widoczne wszystkie ikonki głośników, obecnie wgrałem Win7 i gdy puszczam film z DTS ampli pokazuje tylko ikonki samych frontów i dźwięk jest PCM. Czy może mi ktoś doradzić jakie ustawienia trzeba wprowadzić aby znów poprawnie odtwarzało. Połączenie ampli z HTPC jest po optyku. W necie znalazłem, że to bardzo dobry program pod taki sprzęt jednak u mnie coś nie działa. W załączeniu aby uprościć zrzuty konfiguracji audio KMPlayera.
 

Attachments

  • DTS wew 1.jpg
    DTS wew 1.jpg
    315,2 KB · Wyś: 160
  • DTS wew 2.jpg
    DTS wew 2.jpg
    394,3 KB · Wyś: 112
  • DTS zewn 1.jpg
    DTS zewn 1.jpg
    329,6 KB · Wyś: 122
Do góry