Prognoza rynku sprzedaży telewizorów na świecie - 10% na 2020 rok !

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
[FONT=&quot]Prognoza rynku sprzedaży telewizorów na świecie - 10% na 2020 rok !
[/FONT]

[FONT=&quot]Firma badawcza Omdia przewiduje bezprecedensowy spadek popytu na rynku telewizyjnym z powodu kryzysu związanego z koronawirusem. Jednak rok 2021 powinien nadać nowy kolor temu sektorowi, organizując liczne wydarzenia sportowe zaplanowane na 2020 rok i przełożone na przyszły rok.[/FONT]
[FONT=&quot]
[FONT=&quot]Nie pogrąży się w pesymizmie, ale najnowsze prognozy firmy Omdia i jego znanego analityka Paula Graya są przerażające . Przy oczekiwanych w tym roku globalnych dostawach telewizyjnych o 8,7%, co daje łączny wolumen 203,5 mln sztuk (222,9 mln w 2019 r.), Podczas gdy poprzedni raport podpisany przez Omdię przewidywał wzrost przesyłek z 1,1% do 225,4 mln sztuk całkowity spadek wyniósł 9,8% w roku 2020. Przepaść![/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT]
Słowo od Paula Graya, analityka Omdii[FONT=&quot]„Globalny rynek telewizyjny przeżywa dramatyczną zmianę ” - powiedział Paul Gray, dyrektor ds. Badań w dziale urządzeń konsumenckich w Omdia. Zaledwie miesiąc temu sprzedaż telewizji poprawiała się, a rok 2019 zakończył się zachęcającą notatką, a wszystkie oznaki wskazywały na niewielki wzrost liczby przesyłek telewizyjnych w 2020 r. Ta nadzieja jednak całkowicie zniknęła. w ostatnich tygodniach z powodu przerw w dostawie kluczowych komponentów. Nie wspominając już o rosnącym niepokoju branży w obliczu załamania popytu spowodowanego epidemią Covid-19. ”[/FONT]

Bezprecedensowa recesja
[FONT=&quot]Według Paula Graya spadek popytu jest bezpośrednim wynikiem decyzji podejmowanych w krajach na całym świecie w celu ograniczenia indywidualnych ruchów, co powoduje masowe zamykanie sklepów. Ograniczenia te stanowią poważne zakłócenie życia i nawyków zakupowych konsumentów. Wyjaśnia, że ​​jednocześnie zawieszenie kalendarza sportowego - w szczególności przesunięcie Mistrzostw Europy w piłce nożnej 2020 i Letnich Igrzysk Olimpijskich w Tokio 2020 - zatrzymało ogromną część sieci działalność promocyjna marek w sektorze telewizyjnym.[/FONT]

[FONT=&quot]„Regionalnie roczne spadki dostaw telewizyjnych o ponad 10% nie są wcale takie niezwykłe ” - powiedział Gray. W ciągu ostatnich dwunastu lat miało miejsce kilkanaście wydarzeń regionalnych. Bezprecedensowe jest to, że te spadki zdarzają się teraz wszędzie jednocześnie z powodu działań powstrzymujących na całym świecie. Zjawiska tego nigdy nie zaobserwowano w historii rynku telewizyjnego ”.[/FONT]

Popyt na telewizję spadł w drugim kwartale 2020 r
[FONT=&quot]Omdia przewiduje, że większość globalnego spadku popytu na rynku telewizyjnym nastąpi w drugim kwartale 2020 r. Ponieważ marki będą musiały anulować zamówienia od dystrybutorów / dystrybutorów od początku marca, oczekuje się, że dostawy spadną 16% w stosunku do drugiego kwartału 2019 r. Gdy Chiny zaczną się poprawiać w drugim kwartale, ale oczekuje się, że dostawy do Europy i Ameryki Północnej spadną o ponad 40%.[/FONT]

Niemniej jednak są optymistyczne perspektywy dla rynku telewizyjnego
[FONT=&quot]Chociaż perspektywy rynku telewizyjnego na 2020 rok są słabe, na podstawie analizy danych historycznych dla tego sektora, Paul Gray wskazuje jednak powody, by pozostać optymistą. Zwrócił uwagę, że wyniki długoterminowe pokazują, że wyniki rynku telewizyjnego są jedynie słabo powiązane z ogólnymi wynikami gospodarczymi.[/FONT]

[FONT=&quot]„Rynki rozwinięte zignorowały recesję w latach 2008–2009, a sprzedaż telewizorów stale rosła . Dodaje: Dzieje się tak głównie dlatego, że telewizja pozostaje dobrą rozrywką za rozsądną cenę, o wiele tańszą niż wyjście. Jednak prawdą jest, że rynki telewizyjne krajów wschodzących nie są powiązane z gospodarką w ogóle. Podobnie w Omdii spodziewamy się również fali przełożonych wydarzeń sportowych w 2021 r., Aby zwiększyć sprzedaż telewizyjną. ”[/FONT]

[FONT=&quot]Omdia planuje regularnie aktualizować prognozy rynku telewizyjnego, dostosowując swoje analizy do wydarzeń w miarę ich rozwoju.
avcesar
[/FONT]
[/FONT]

[FONT=&quot][FONT=&quot][FONT=&quot]
photo_ombre_moy.jpg
[/FONT][/FONT][/FONT]
[FONT=&quot]
[/FONT]
 

Desverger

New member
Tyle teoria i przewidywania. A jak to będzie na naszym rynku? Popyt będzie, podaż będzie a więc ceny takie jak gdyby nie było COVID-19 :) No, ewentualnie ceny będą trochę wyższe. Jak ktoś myślał, że kupi coś taniej w związku z tym ogólnoświatowym zamętem to się przeliczył.
 

Karol1976

Active member
Bez reklam
Za co ludzie kupią ? Ile osób bezrobotnych zostanie i przejdą na Kuroniówkę ? Kto będzie kupował ? za co ? Dopóki maja zaskórniaki to mają ale na jak długo ? To co rząd obiecuję to aby na chleb starczyło !
Większość będzie oszczędzać podejrzewam i liczyć jak każdy aby to "cholerstwo " szybko minęło
 

JanVid

New member
... już nic takie nie będzie jak było przed :shock: ... taki "malutki wirusik" o "światowym zasięgu" zrewiduje myślenie, a właściwie już to zrobił, każdego rozsądnego człowieka i uświadomi mu że zupełnie coś innego się liczy niż coroczne brnięcie w niekiedy "wydumane nowinki technologiczne", modne kreacje, kolejne kredyty hipoteczne i życie na tzw. krawędzi finansowej ponad bezpieczeństwo materialne, finansowe a także i fizyczne swoje i najbliższych. Każda branża przeżyje swój "ekonomiczny dołek" jakiego w najśmielszych oczekiwaniach nie przewidzieli analitycy i nie ma to znaczenia na której półkuli ziemskiej się lokuje. To spustoszenie już można porównać do negatywnych efektów III wojny światowej.
A teraz na marginesie zapytam się ....Gdzie podziali się "antyszepionkowcy" ze swoimi postulatami???... przecież na gwałt potrzebujemy wolontariuszy.
 
Ostatnia edycja:

Desverger

New member
... już nic takie nie będzie jak było przed :shock: ... taki "malutki wirusik" o "światowym zasięgu" zrewiduje myślenie, a właściwie już to zrobił, każdego rozsądnego człowieka i uświadomi mu że zupełnie coś innego się liczy niż coroczne brnięcie w niekiedy "wydumane nowinki technologiczne", modne kreacje, kolejne kredyty hipoteczne i życie na tzw. krawędzi finansowej ponad bezpieczeństwo materialne, finansowe a także i fizyczne swoje i najbliższych. Każda branża przeżyje swój "ekonomiczny dołek" jakiego w najśmielszych oczekiwaniach nie przewidzieli analitycy i nie ma to znaczenia na której półkuli ziemskiej się lokuje. To spustoszenie już można porównać do negatywnych efektów III wojny światowej.
A teraz na marginesie zapytam się ....Gdzie podziali się "antyszepionkowcy" ze swoimi postulatami???... przecież na gwałt potrzebujemy wolontariuszy.


Niektórych i wirus nic nie nauczy i będą brnęli w jak napisałeś "wydumane nowinki technologiczne" - dlatego napisałem w poście powyżej, trochę sarkastycznie że popyt będzie tak czy siak. Wczoraj wynosiłem wieczorem śmieci i spotkałem pod osiedlowym śmietnikiem sąsiada też wykonującego tą prozaiczną czynność i facet mnie zagadnął - "patrz pan na kontener do makulatury - tam co dzień ostatnio prawie ktoś karton albo od TV albo od innego sprzętu RTV wrzuca. Ludziom się nudzi to zamawiają a z pieniędzmi to raczej chyba krucho będzie. No chyba, że z budżetówki są". Taka sytuacja.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Czas leczy rany. Kiedyś też były pandemie i dziś nikt o nich nie pamięta.
Faktycznie będzie trudniej jakiś czas. Sprzęty mają to do siebie, że się psują. Więc ludzi wybierają kolejny zakup nawet w takim okresie.
 

DrWredman

Active member
Kredyty wzrosną a pensje zmaleją. Różnice między bogatymi i biednymi będą jeszcze większe. Producenci na pewno już mają plan jak wyprodukować TV dla każdej grupy społecznej, a marketing zrobi resztę.
Teraz jeszcze większość ma pieniądze, a za 2-3 miesiące znów zobaczymy jak wygląda dwucyfrowe bezrobocie i głodowe pensje.
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Jest jeszcze jeden myk, który pomijacie. Inflacja. Osoby, które mają oszczędności nie będą chciały ich tracić, więc zaczną je wydawać. Żona już mi powiedziała, że jak tylko zacznie się rozkręcać to dziadostwo to da przyzwolenie na wymianę elektroniki, bo taniej nie będzie.
 

Masterjam

Klub HDTV.com.pl
VIP
@kiki - tez tak myślę i czekam na wejście, testy TCL x715 :p
@brodacz - muszę skontaktować moją żonę z Twoją , może ją przekona :), bo mam takie samo zdanie, że te oszczędności tracą z dnia na dzień. Choć było trochę euro to sprzedałem jak doszło do 4,60 zł.
 

feromann

Member
Rząd obiecuję setki miliardów,których nie ma,czyli wydrukuje pieniądze.
trzeba kupować póki złotówka ma jakąś wartość.
1 EU=5 PLN to kwestia dni
 

Desverger

New member
Tanio za sprzęt RTV nie będzie... ale i tak będziemy kupować. Wg raportu agencji Cyrek Digital rynek RTV i AGD zanotował wzrost o 71%, karty podarunkowe Netflix - wzrost o 518 %, wartość sprzedaży TV na Allegro - wzrost o 100% (tu akurat o dziwo cena statystycznego sprzedanego modelu spadła o 64% - dobry czas na zakup!) konsole Ps4 i XBOX wzrosty o 206% i 221% - jak ocenia agencja - dawno tak nie było.


Hmm... w OLED-ach np. Panasonic-a to ja tam spadku cen nie widzę jakoś... :-(
 
Ostatnia edycja:

esselite

New member
Taniej nie będzie? Bededzie, oj będzie. Poczekaj jak bezrobocie się zacznie. A w pl już deflacja się zbliża wielkimi krokami,. Tylko banki przestaną udzielać kredyty i tanio się zrobi.
 

Desverger

New member
U nas wszystko jest do góry nogami. Na zachodzie jak w danym sektorze jest tzw. bańka cenowa to w końcu pęka i ceny lecą. U nas np. w sektorze mieszkań bańka się pompuje, pęka i ceny stoją lub o dziwo idą do góry. I tak do następnej bańki. Tu będzie podobnie. Ludzie bez kasy a sklepy ceny dalej na sztywno. Tylko jakiś chłam troszkę w dół. To tak jak z polskim Black Friday - ceny wcześniej podnieśli aby potem opuścić do normalnego pułapu a nawet i nie - a ludzie się łapią. Wspomnisz moje słowa jeszcze. Chciałbym aby poleciało w dół bo sam chcę kupić OLED-a ale zawsze jak coś chcę kupić to idzie do góry - żona nawet ma ze mnie bekę, że taki Jonasz zakupowy jestem :) Panasonic 65GZ1500, którego miałem zakupić w styczniu ale "wziąłem go na przeczekanie" (chociaż żonka mówiła kupuj) był po 9500 a teraz na allegro 11 499 a a ceneo pokazuje głównie za 10 999. No to "wyczekałem" go jak rasowy gracz... ;-)
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Oled LG 65C9 kosztował 12.999 zł
Teraz na koniec procesu kosztuje 7599 zł .
Każdy kupuje wówczas gdy ma potrzebę.
I nie ma tu raczej heroizmu .
Znamy ceny zagranicą.
I wiele telewizorów w Polsce jest taniej .
 
Do góry