Procesor dźwięku + końcówka mocy 9 kanałów

Hej:)
Obecnie mam marantza SR7009, który gra w konfiguracji 5.1.4. Miałem lecieć w nowego SR 7015 ale może warto wejść w procesor dźwięku AV 7706 + jakąś końcówce mocy na 9 kanałów. Ktoś może powiedzieć, że warto? Pomieszczenie gdzie oglądam to 20m2. Jaki końcówkę polecacie? - może być używka.
Dzięki
 
Ostatnia edycja:

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Ja mam 7010, dokupilem do tego koncowke Marantza 5 kanalowa i jak mam byc szczery..... To nie warto.

Jak potrzebne ci nowe kodeki to kup nowszy avr. A jak chcesz cos polepszyc to zainwestuj w fajny wzmacniacz ktory ma pracowac jako koncowka mocy.
 

P-U-M-A

New member
Ja mam 7010, dokupilem do tego koncowke Marantza 5 kanalowa i jak mam byc szczery..... To nie warto.

Jak potrzebne ci nowe kodeki to kup nowszy avr. A jak chcesz cos polepszyc to zainwestuj w fajny wzmacniacz ktory ma pracowac jako koncowka mocy.
Mnie się też wydaje że jeśli nie oglądasz ciągle na maksymalną możliwą głośność to nie odczujesz różnicy.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Ja mam salke ponad 50m^2 i nie wlacze na maxa glosnosci. A co ma powiedziec kolega wyzej ze swoimi 20m^2?

Ale nie o sama glosnosc chodzi. Ale dynamika, czystysc, czy nawet granie dolem na niskich glosnosciach.... Niech kolega wyzej zainwestuje w dobry wzmacniacz aniezeli koncowko. To bardziej sprawia radosc.
 

P-U-M-A

New member
Ja mam salke ponad 50m^2 i nie wlacze na maxa glosnosci. A co ma powiedziec kolega wyzej ze swoimi 20m^2?

Ale nie o sama glosnosc chodzi. Ale dynamika, czystysc, czy nawet granie dolem na niskich glosnosciach.... Niech kolega wyzej zainwestuje w dobry wzmacniacz aniezeli koncowko. To bardziej sprawia radosc.
Dołem grają i tak subwoofery jeśli o tym mówisz więc to i tak nie ma nic wspólnego.
Pytam tak dlatego że zastanawiam się nad dodatkową końcówką mocy do głośników górnych ale jeśli piszesz że nie warto to się nie zastanawiam.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Mam podobnie; 7.1.4 Atmos Procek AV 7702 mk2 i wszystko na końcówkach. Jest to "kropka" nad "i" i naturalny krok. Też przeszedłem z SR7009.
Wiesz, ze jest dobrze, a AV ogarnie to jeszcze ciut lepiej. Nie licz, że w Twojej obecnej konfiguracji zrobisz rewolucję, ale naturlaną ewolucję już tak. Dzielonka to dzielonka ;)
Ja budowałem system przez lata po małych krokach i za każdym razem było trochę lepiej. Ampli, potem końcówki, potem procek. NIe wyobrażam sobie teraz powrotu np. do samego SR.
Nie chodzi tu o maksymalną głośność, ale o czystość, separację dźwięków. Poza tym nawet przy cichym oglądaniu słychać wszystko od najniższych częstotliwości. NIe jest tak, ze chodzi tylko o głośność, a o jakość. Jak masz mozliwość to wypożycz końcówkę (końcówki). Na różnych serwisach (zagranicznych głównie) można je dziś znaleźć za normalny pieniądzach.
 
Ostatnia edycja:

ralfik77

Member
Bez reklam
Ja mam 7010, dokupilem do tego koncowke Marantza 5 kanalowa i jak mam byc szczery..... To nie warto.

Jak potrzebne ci nowe kodeki to kup nowszy avr. A jak chcesz cos polepszyc to zainwestuj w fajny wzmacniacz ktory ma pracowac jako koncowka mocy.
Ale nie masz doświadczenia z procesorem dźwięku.

Ja też myślę nad wymianą sr7010 na av8802a lub av8805, podobno jest różnica plus.
Wszystkie kanały i tak ma na końcówkach mocy.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dużo zależy od skrzynek. Trzeba znaleźć równowagę w inwestycji.
Tyle i aż tyle.

Dołem grają i tak subwoofery jeśli o tym mówisz więc to i tak nie ma nic wspólnego.

Nawet jak odłączysz suba, a fronty dasz na full band, to taki Klipsch (bo widze, że masz i na nich bazujesz) i tak Ci wstanie z samego dołu, mało tego, da o wiele lepszą jakość niskich, jak ten sam set z budżetowym subem. Inwestycja w dzielonkę, z zamysłem, że coś tu będzie lepiej, nie ma kompletnie finansowego sensu. Z drugiej strony, jeżeli weżmiemy bardzo wymagające skrzynki, to i tak dzielonka oparta na Marantzu sobie z nimi nie poradzi i nie wiele wniesie względem... ampli.
Tutaj stosuje się inną elektronikę i generalnie robi się z tego już spory koszt.
Temat rzeka, nic tu nie jest jednoznaczne. Niektóre skrzynki nie potrzebują dzielonki, innym nie wystarczają. Jak ktoś nie dotarł do tego momentu w swoich testach, to jeszcze długa droga ; )

Pytam tak dlatego że zastanawiam się nad dodatkową końcówką mocy do głośników górnych ale jeśli piszesz że nie warto to się nie zastanawiam.

Możesz co najwyżej zastosować 2 kanałową końcówkę Marantza MM7025 (ciut mocniejsza jest od 5 kanałowych, jak chociażby MM7055) na fronty do Marantza, a końcówki z ampli przekierować na sufit.
Czy będzie zasadna różnica w przypadku Klipscha, to już musisz sam przetestować. Ja bym nie ruszał.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Ale nie masz doświadczenia z procesorem dźwięku.

Ja też myślę nad wymianą sr7010 na av8802a lub av8805, podobno jest różnica plus.
Wszystkie kanały i tak ma na końcówkach mocy.


Mozesz wejsc na avforum, mekke wszystkich kin domowych. Tam sa tenaty odnoscie Marantza i jego amplitunerow i procesorow....
Jest tam nawet zabawa "znajdz roznice" bo oprocz wyjsc zbalansowanych nie ma zadnej, no ale.


Kupilem koncowke mocy i roznic praktycznnie brak tym bardziej na kolumnach za 6000zl a autor tematu ma jak dobze rozumiem kolumny jeszcze tansze.
Jego kasa, dla mnie jest nieporozumienie kupowac procesor Marantza. Rozumiem jakby ktos kupil procesor z Dirac albo jakis lepsiejszy, ale marantza..... Ten procesor "moim zdaniem" nie oferuje kompletnie NIC wzglednie do amplitunera.
 
Ostatnia edycja:
Widzę, że zdania są skrajnie podzielone. Może jest szansa aby zamówić sprzęt na testy do domu.W razie "W" go zostawić, albo realnie pojadę na odsłuch i poproszę o zapięcie, raz ampli a raz procka + końcówki.
 
Ostatnia edycja:

ralfik77

Member
Bez reklam
Mozesz wejsc na avforum, mekke wszystkich kin domowych. Tam sa tenaty odnoscie Marantza i jego amplitunerow i procesorow....
Jest tam nawet zabawa "znajdz roznice" bo oprocz wyjsc zbalansowanych nie ma zadnej, no ale.


Kupilem koncowke mocy i roznic praktycznnie brak tym bardziej na kolumnach za 6000zl a autor tematu ma jak dobze rozumiem kolumny jeszcze tansze.
Jego kasa, dla mnie jest nieporozumienie kupowac procesor Marantza. Rozumiem jakby ktos kupil procesor z Dirac albo jakis lepsiejszy, ale marantza..... Ten procesor "moim zdaniem" nie oferuje kompletnie NIC wzglednie do amplitunera.
Wiesz, twoje zdanie, jest oparte, na tym co przeczytałeś.
Ja też czytałem. Jest dużo tematów z których wynika, że różnice są znikome, ale są również tematy, z których wynika , że procesor jest lepszy.
Ja nie mam "mojego zadania", bo moje zadanie, to będę miał dopiero jak sam to sprawdzę. Kiedyś.
 

ralfik77

Member
Bez reklam
Widzę, że zdania są skrajnie podzielone. Może jest szansa aby zamówić sprzęt na testy do domu.W razie "W" go zostawić, albo realnie pojadę na odsłuch i poproszę o zapięcie, raz ampli a raz procka + końcówki.
Bardzo dobry pomysł.

Dopóki sam tego nie usłyszysz, to się nie dowiesz.
Najlepiej we własnym domu, na własnych głośnikach.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Wiesz, twoje zdanie, jest oparte, na tym co przeczytałeś.
Ja też czytałem. Jest dużo tematów z których wynika, że różnice są znikome, ale są również tematy, z których wynika , że procesor jest lepszy.
Ja nie mam "mojego zadania", bo moje zadanie, to będę miał dopiero jak sam to sprawdzę. Kiedyś.

Z checia poczytam.
Prosze o linki do tych tematow.
 

mac-ony

Well-known member
Bez reklam
Ważniejsza może okazać się akustyka pomieszczenia , jak "klocki" za grube $
Moim zdaniem nie jest warte wnoszenia 50% kosztów, aby zyskać 6% w dźwięku przy użytkowaniu 20 h w tygodniu
I tak grają głośniki. A żeby wykorzystać ich potencjał muszą mieć warunki akustyczne .
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Bez odpowiedniej akustyki, nic nie pomoże, ale to oczywistość.

Ja bym powiedział tak - jesteś zadowolony ze skrzynek, chcesz dopieścić, droga wolna, mniej, lub więcej wartości dodatniej, zawsze na plus. Nie wszystko trzeba przeliczać na procenty i pieniądze, czasami sama satysfakcja jest bezcenna.
Wówczas okazałoby się, że połowe naszego dobytku nie ma uzasadnienia finansowego, zaczynając od mebli, kończąc na autach.

Natomiast, na pewno nie szedłbym w żadne ulepszanie elektroniki, jeżeli nie byłbym zadowolony z brzmienia skrzynek (na obecnym w miarę przyzwoitym sprzęcie). Nie ta kolejność.
Dopieszczanie, a ratowanie, to dwie różne kwestie.
 
Panowie mały updejt projektu. Idąc za głosem serca i rozsądku - wymieniłem fronty i centrala. MA na Polk Audio Lsim 707 + do tego central 706c - i nie ma to porównania do tego co było. Wjechała emotiva xpa-11 gen3 jako końcówka mocy(setup 5.1.4) jeszcze do Marantza 7009- docelowo planuje Anthema avm 70 - jak tylko bedzie info ze pozbyli się bugów i czipset na hdmi 2.1- bo obecnie trza tam słono zapłacić za upgrade. Wjechało tez wygłuszenie akustyczne na pierwszych odbiciach, które po zmianie frontów zrobiło mega robotę. Nie do końca jest wszystko tak jak chce, ale myślę ,że za pół roku będzie pełny setup. Gdyby ktoś pytał to największą robotę robi wymiana głośników + wyciszenie.
 
Ostatnia edycja:

Stratoss

Member
Bez reklam
Tylko do testów potrzebny jest jeszcze dobry odtwarzacz Blu Ray 4K...Bo dźwięk wielokanałowy tylko w najwyższej jakości na płytach BD.
 
Do góry