Problemy z wyświetlaniem 3D za pośrednictwem PC

mag2k3

New member
Witam, niedawno zakupiłem TV LG 42LW4500, z zakupu jestem zadowolony ale jak to zwykle bywa są małe problemy.
Więc tak TV nie odtwarza mi wszystkich filmów w mkv-sbs, Avatar poszedł bez problemu, ale oszukać przeznaczenie już nie, i tak to już jest że jedne działają od razu na TV inne nie chcą i wyskakuje, że plik jest nieprawidłowy ale to prawdopodobnie coś z kodekiem mniejsza o to bo z tym się nic nie poradzi, zresztą ważniejsze dla mnie jest możliwość odtwarzania filmów z PC.

Więc tak odtwarzając film z PC wyskakuje mi duże "przesunięcie" obrazów co sprawia że oglądanie w okularach jest nieprzyjemne i mało wyraźne kiedy odtwarzam ten sam plik z TV wszystko ładnie działa i przesunięcie jest niewielkie zaprezentuje to na przykładzie AVATARA dodam że to jest dokładnie ten sam plik z filmem.
Odtwarzany z PC
http://imageshack.us/photo/my-images/207/zdjcie0184n.jpg/
Odtwarzany z TV
http://imageshack.us/photo/my-images/818/zdjcie0189h.jpg/
Bez opcji 3D na obu wygląda tak samo czyli po prostu przedzielony ekran:
http://imageshack.us/photo/my-images/688/zdjcie0187y.jpg/
Jak wszyscy widzą przesunięcie jest spore co uniemożliwia sprawne oglądanie w 3D, problem wielokrotnie się pojawiał na forum jednak nie było jeszcze konkretnej odpowiedzi co z tym zrobić.

Efekt taki niestety jest zarówno w grach jak i filmach, jeśli chodzi o filmy jest pewien sposób można użyć programu :
Stereoscopic Player dzięki niemu udaje się odpalić film tak aby przesunięcie było normalne, sprawdziłem i u mnie działa (jeden kolega z forum pisał jak to ustawić) jednak nie rozwiązuje to problemu, bo gry nadal chodzą źle a poza tym jeśli film jest nagrany w SBS to każdy odtwarzacz powinien prawidłowo go odtworzyć.

Teraz napiszę co zauważyłem zbiegiem okoliczności takie problemy mają chyba tylko posiadacze kart ATI nie doczytałem aby ktoś z kartą od nVidia miał podobnie ale jeśli tak był bym wdzięczny za info.
Domyślam się też czym może być spowodowane to przesunięcie otóż przy trybie PC mój TV nie wyświetla go na PEŁNYM obrazie zostawia małe marginesy z każdej strony dodaje fotke aby było wiadomo dokładnie o co chodzi:
http://imageshack.us/photo/my-images/708/zdjcie0197j.jpg/
Kiedy odpala się film za pomocą Stereoscopic Player wymusza on ustawienie formatu na pełen ekran i wtedy działa wszystko ok i jest obraz bez marginesów, niestety ustawienie zbliżenia nie pomaga, owszem można się pozbyć marginesów, ale obraz i tak jest wyświetlany niepoprawnie, rozdzielczość w karcie graficznej mam ustawioną na ful HD 1920-1080 bawie się z ustawieniami karty ale do niczego jeszcze nie doszedłem wydaje mi się że gdy uda się odpalić obraz bez tych marginesów ten efekt przesunięcia zniknie bo nawet te paski gdzie widać jak dużo ekran jest przesunięty odpowiadają mniej więcej szerokości 2 bocznych marginesów.
Ma ktoś pomysł jak ustawić kartę aby wyświetliło obraz na całym panelu ? bez konieczności zmieniania w proporcach ekranu?

Chyba że ktoś wie jak rozwiązać ten problem w inny sposób.
 

lukaszczecin

New member
zrób tak . juz o tym pisalem .weź na tv ustaw proporcje obrazu 1:1.na komie ustaw rozdzielczosc 1080p potem wejdz w ustawienia kary i znajdz opcje skalowanie obrazu znajdziesz ta opcje tylko jak bedziesz mial obraz wyswietlany tylko na tv i ustaw suwak na 0 ekran powinien zozcagnac sie na cala powieszchnie tv i juz
napisz czy pomoglo.
 

mag2k3

New member
pomogło na pulpit oraz normalny odtwarzacz do plików, chociaż i tak lepiej wygląda to w Stereoscopic Player lepiej się te obrazy składają, ale i tak jest poprawa... więc dziękuję bardzo.
Niestety jeśli chodzi o grę to dalej są marginesy i to nawet nieco większe niż były ale dzięki za pomysł ze skalowaniem obrazu pokombinuję troche zobaczę co da się zrobić o efektach na pewno napiszę.
Co do tego że pisałeś niestety nie znalazłem tego postu a trochę szperałem zanim założyłem temat.
 

dawidlp

New member
pomogło na pulpit oraz normalny odtwarzacz do plików, chociaż i tak lepiej wygląda to w Stereoscopic Player lepiej się te obrazy składają, ale i tak jest poprawa... więc dziękuję bardzo.
Niestety jeśli chodzi o grę to dalej są marginesy i to nawet nieco większe niż były ale dzięki za pomysł ze skalowaniem obrazu pokombinuję troche zobaczę co da się zrobić o efektach na pewno napiszę.
Co do tego że pisałeś niestety nie znalazłem tego postu a trochę szperałem zanim założyłem temat.

Trochę późno, ale może ktoś będzie jeszcze tutaj szukał. Mi udało się osiągnąć to, co chciałem. Opisałem to w temacie " Filmy 3D "side-by-side" z laptopa na TV 3D" (nie mogę podać bezpośredniego linka, bo nie mam jeszcze napisanych 5 postów...).
 
Do góry