Problemy z UPC Mediabox HD

trops55

Member
Mam pytanie dla użytkowników Mediabox HD, czy u was działa on poprawnie ?. W moim (Mediabox HD bez nagrywarki)występują dwa niedociągnięcia

1. Z pilota nie mogę regulować siły głosu
2. Obrazy nadawane na kanałach o standardowej rozdzielczości SD w formacie 16:9 (1,85:1) i wyświetlane na telewizorze 16:9 są spłaszczone i nieproporcjonalne z czarnymi pasami na dole i górze. Ta nietypowa sytuacja występuje tylko w przypadku gdy przełączam dekoder na dowolny kanał SD z dowolnego kanału o rozdzielczości HD. Natomiast, jeżeli następują przełączenia tylko między kanałami SD, to obraz 16:9 po ok. 9 sekundach wypełni cały ekran telewizora (znikają czarne pasy) i jest wyświetlany poprawnie tzn. o prawidłowych proporcjach.
Testowałem bezskutecznie różnych ustawień formatu obrazu w dekoderze i telewizorze. Dekoder natomiast idealnie radzi sobie z poprawnym wyświetlaniem obrazów o proporcjach 4:3
 

babus

Member
Witaj trops55.
Z mediaboxem jest wszystko ok. To wina nadawców, że nadają w różnych formatach. Na kanałach SD obraz z pasami to 4:3. Dlatego chwilę trwa zanim TV sobie rozciągnie. Niektóre SD nadawane są już w prawdziwym 16:9 i wtedy nie ma problemu, obraz od razu jest właściwie wyświetlany. HD wiadomo. W menu mediaboxa rozdzielczość HDMI ustaw "auto". Wtedy po przełączeniu z HD na SD z pasami obraz dopasuje się.
Co do głośności, to z tego co pamiętam, można regulować mediaboxem lub telewizorem po naciśnięciu na pilocie przycisku TV. Wcześniej trzeba zaprogramować pilota do swojego TV. Opisane to jest gdzieś w instrukcji. Osobiście używam pilota uniwersalnego Logitech Harmony, wkurzało mnie kilka pilotów na stole.
Pozdro.
 
Ostatnia edycja:

trops55

Member
Witaj trops55.
Z mediaboxem jest wszystko ok. To wina nadawców, że nadają w różnych formatach. Na kanałach SD obraz z pasami to 4:3. Dlatego chwilę trwa zanim TV sobie rozciągnie. Niektóre SD nadawane są już w prawdziwym 16:9 i wtedy nie ma problemu, obraz od razu jest właściwie wyświetlany. HD wiadomo. W menu mediaboxa rozdzielczość HDMI ustaw "auto". Wtedy po przełączeniu z HD na SD z pasami obraz dopasuje się.
Co do głośności, to z tego co pamiętam, można regulować mediaboxem lub telewizorem po naciśnięciu na pilocie przycisku TV. Wcześniej trzeba zaprogramować pilota do swojego TV. Opisane to jest gdzieś w instrukcji. Osobiście używam pilota uniwersalnego Logitech Harmony, wkurzało mnie kilka pilotów na stole.
Pozdro.

Rozdzielczość HDMI mam ustawione na auto. Jeżeli chodzi o formatowanie obrazu to wypróbowałem wszystkie ustawienia w mediaboxe i tv bez żadnego sukcesu. Moim zdaniem winny jest mediabox. Skoro po ok. 9 sekundach idealnie formatuje obraz (o prawidłowych proporcjach) gdy przełączam z kanału SD na SD, to dlaczego tego nie robi poprawnie gdy przełączam z kanału HD na SD. W tedy muszę szybko przełączyć na dowolny kanał SD i z powrotem na ten pierwotnie wybrany i w tedy jest wszystko ok.
Jeżeli chodzi o regulację głośności pilotem, to mam go zaprogramowanego do swojego TV i też bez żadnych wyników. Pilot, mediabox jest bardzo kapryśny, raz można, a większości przypadków nie można regulować siłę głosu. Nie wiem od czego to zależy.
 

babus

Member
Jak miałem ustawioną rozdzielczość HDMI - 1080i to TV nie chciał rozciągać obrazu, tylko jak opisujesz był ściśnięty z pasami. Przy ustawieniu "Auto" jest ok. Może u Ciebie to wina TV, a nie mediaboxa. Nie napisałeś jaki masz TV. Ja mam Panasa TX-P50S20E.
Co do pilota, to chcąc regulować głośność przez mediaboxa, wcześniej wciskamy przycisk UPC, przez TV wciskamy przycisk TV. Jeśli tak robisz, a pilot szwankuje to może jest skopany. Pozostaje tylko wymiana.
Pozdro.
 
Do góry