Problemy z tv naziemna

brylant34

New member
Witam,

mam taki problem kupiłem nowy tv LG 691s i oczywiście chcialem cos poogladac, podlaczylem antene do wejscia antenowego i ku mojemu zdziwieniu telewizor nie może znaleźć żadnego programu dość to dziwne ponieważ podłączając do dekodera dvb-t wszystko śmiga i mam wszystkie programy czy ten model nie posiada tunera wbudowanego czy o co chodzi może mi ktoś pomóc może muszę coś dokupić niestety jestem ciemny w tych tematach kompletnie proszę o pomoc:/
 

digitalus

Banned
Witam
W telewizorze jest pasmo analogowe i cyfrowe.Trzeba wyszukac programy w pasmie cyfrowym automatycznie. lub recznie.Automatycznie - telewizor przeszuka cale pasmo cyfrowe . Recznie wpisujac kanal na ktorym nadawane sa programy w mux1,2,3.
Jesli bedziesz wyszukiwal recznie programy to wykaz nadajnikow jest w linku nizej
Naziemna Telewizja Cyfrowa - nadajniki DVB-T odbir telewizji cyfrowej lista nadajnikw DVB T
Na dolnym pasku powinien pojawic sie pasek z poziomem i jakoscia sygnalu.Jesli na paskach nie bedzie jakosci i poziomu sygnalu to poziom sygnalu jest zbyt niski.Trzeba sprawdzic instalacje antenowa lub dokladniej ustawic antene w kierunku nadajnika.
Przykladowo jesli mieszkasz w opolskim to na kanale 46 nadawany jest mux1,na kanale 23 mux2, na kanale 34 mux 3.Najlepiej skorzystac z wyszukiwania recznego bo gdy bedziesz wyszukiwal kanaly automatycznie to telewizor moze wyszukac tez kanaly kodowane z telewizji mobilnej polsatu ktore zasmiecaja liste kanalow.Aby pozbyc sie tych kanalow trzeba na chwile uruchomic wyszukiwanie automatyczne i szybko zrezygnowac z wyszukiwania wtedy wszystkie kanaly zostana skasowane.Pozniej wyszukac kanaly recznie wybierajac kanal na ktorym nadawane sa programy cyfrowe dvb-t.
 
Ostatnia edycja:
Do góry