Problemy z TCL 55DC760

ziomiwan

New member
Witam ponownie.

Zakupiłem w kwietniu tcl 55dc760, bo był w promo za 2100zł, Kierowany zachwytami i zachwytami nad tym tv na tym forum.

Jednak dziwne rzeczy i problemy zaczęły się od pierwszego dnia.

1. Przy włączonej opcji "szybkie uruchamianie" tv sam się włącza po jakimś czasie. Po wyłączeniu tv, po pewnym czasie znów się włącza.

2. Przy ciemnych scenach ściemnia się w parszywy i ohydny sposób. Jednak ustawienie na profil Film i dostosowanie go pod siebie daje radę.

3. Przy oglądaniu niektórych treści na youtube, obraz niemalże klatkuje, chamskie rwania obrazu.

4. Przy szybkich scenach również widoczne klatkowanie (mniejsze duzo niż przy youtube). Kiki pisał, o świetnych upłynniaczach, ale przy włączeniu opcji Wyrazistość ruchów->doskonała płynność obrazu. Obraz się ściemnia i często migocze jak stroboskop.

5. Ustawienia dźwięku. Przy ustawieniu profilu Użytkownik, po każdym uruchomieniu TV, niby widnieje włączony profil użytkownik, ale tylko widnieje, bo przy zmianie na inny profil i włączeniu znów użytkownik słyszymy, że ustawienia były zupełnie inne.

6. Skala dźwięku(??) Mam na myśli podgłaśnianie. Aby w dzień było całkiem dobrze słychać, to tv musi być wykręcony na jakieś 40-55.

Ktoś zna rozwiązania powyższych problemów? Wszyscy użytkownicy tego tcl tak mają, czy mój jest trafiony?
 

ziomiwan

New member
O to, że trzeba wykręcić TV na 50-60% mocy, żeby coś usłyszeć. Nie wspominając o braku bassu, ale to moja wina, bo w sklepie wydawało mi się, że dzwięk ma o niebo lepszy.
 

SDman

Banned
To raczej powinno być odwrotnie bo w sklepie hala, hałas itd. tam nie da się ocenić dźwięku.
W domowym zaciszu powinno być znacznie lepiej. Plazma 50ST60 gra wieczorem na 7-9 w dzień 13-17 jak chcę coś więcej to K450 odpalam, a jak jeszcze więcej sprzęt audio 60W (dual-mono single ended)
 

firefl

Active member
Bez reklam
Wartość ustawienia głośności typu 50 nie ma bezpośredniego przełożenia na moc. Nawet na moc jaką w tym momencie występujemy To tylko w konsekwencji określony zakres liczb używanych do regulacji. Jak chcesz sprawdzać moc to ustaw na maksa bo dopiero wtedy jeśli byłoby za cicho to może stanowić prawdziwą wadę.

Wysłane przy użyciu Tapatalka
 

ziomiwan

New member
Wada czy nie, jest to dalekie od wszelkich innych TV
Nie występuje to, ani w Philipsie, ani LG, ani Samsungu, ani Sony. Zresztą, to najmniejszy z problemów. Bardziej zastanawia mnie to zacinanie obrazu na yt, oraz brak płynności w szybkich scenach. Zachwalany był zarówno ten TCL jak i inne, że obraz jest płynny i nie widać tych 50hz, ale to co widzę to kpina. A upłynniacze dno i 100m mułu. Stąd pytanie czy te cuda TCL tak mają, czy mój jest trafiony.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie podniecaj się.
Czasami niektórzy mają coś co Się nazywa wolne.
Napisz na PW pomozemy.
 

ziomiwan

New member
W żadnym wypadku się nie podniecam. Po prostu dobrze wiem, jak polecasz TCL, na co sam się nabrałem. A skoro tak polecasz to domniemam, że znasz odpowiedzi na moje problemy.
 

stiuartas

New member
Witam ponownie.

1. Przy włączonej opcji "szybkie uruchamianie" tv sam się włącza po jakimś czasie. Po wyłączeniu tv, po pewnym czasie znów się włącza.

6. Skala dźwięku(??) Mam na myśli podgłaśnianie. Aby w dzień było całkiem dobrze słychać, to tv musi być wykręcony na jakieś 40-55.


U mnie to samo. 65DC760
 
Do góry