Problemy z Sony KD-55X8505C,

ksiazemicio

New member
Witam,
zakupiłem swój pierwszy telewizor wybór padł na Sony KD-55X8505C. Z telewizora jestem bardzo zadowolony mam tylko jeden problem telewizor po aktualizacji oprogramowania zaczął się samoczynnie włączać po wyłączeniu :( muszę wyciągać wtyczkę z kontaktu. Po wygaszeniu , krótkie klikniecie wyłączenia na pilocie telewizor jest wygasza się prawidłowo, powraca do działania po ponownym kliknięciu włączenia. Natomiast gdy przytrzymuje pilot powyzej 5sec, aby go wyłączyć pojawia się okno dialogowe wyłączanie ,a następnie telewizor uruchamia się ponownie.

1. moze rozumuję nieprawidłowo z pilotem i przytrzymanie wyłączania przez kilka sec powoduje "uruchom ponowinie" ? jak prawidłowo wyłączać telewizor, a jak wprowadzać w stan uśpienia ?
2. mam wrazenie ze przed aktualizacja nie uruchamiał sie ponownie, aczkolwiek bawiłem sie nim kilkanascie minut i pozniej zrobiłem akutualizację i teraz juz nie jestem pewien
3. wyszstkie timery wyłączone, aktualizacja przebiegła pomyślnie, nie ma podłączonych żadnych urządzeń do HDMI, odłączyłem wtyczkę na kilka minut podłączyłem ponownie, pilot w porządku.
 

Razahell

New member
Witam,
zakupiłem swój pierwszy telewizor wybór padł na Sony KD-55X8505C. Z telewizora jestem bardzo zadowolony mam tylko jeden problem telewizor po aktualizacji oprogramowania zaczął się samoczynnie włączać po wyłączeniu :( muszę wyciągać wtyczkę z kontaktu. Po wygaszeniu , krótkie klikniecie wyłączenia na pilocie telewizor jest wygasza się prawidłowo, powraca do działania po ponownym kliknięciu włączenia. Natomiast gdy przytrzymuje pilot powyzej 5sec, aby go wyłączyć pojawia się okno dialogowe wyłączanie ,a następnie telewizor uruchamia się ponownie.

1. moze rozumuję nieprawidłowo z pilotem i przytrzymanie wyłączania przez kilka sec powoduje "uruchom ponowinie" ? jak prawidłowo wyłączać telewizor, a jak wprowadzać w stan uśpienia ?
2. mam wrazenie ze przed aktualizacja nie uruchamiał sie ponownie, aczkolwiek bawiłem sie nim kilkanascie minut i pozniej zrobiłem akutualizację i teraz juz nie jestem pewien
3. wyszstkie timery wyłączone, aktualizacja przebiegła pomyślnie, nie ma podłączonych żadnych urządzeń do HDMI, odłączyłem wtyczkę na kilka minut podłączyłem ponownie, pilot w porządku.

Przytrzymanie power off przez 5sek powoduje restart (jest to opcja serwisowa gdyby TV sie zawiesil tak by nie wyjmowac wtyczki) jest to normalna funkcja TV (opisane w instukcji obslugi)
By wprowadzic TV w tryb Stand By wystarczy nacisnac guzik power bez przytrzymywania go.
 

ksiazemicio

New member
dzięki, czyli ja go nie wyłączałem tylko restartowałem :oops:,

By wprowadzic TV w tryb Stand By wystarczy nacisnac guzik power bez przytrzymywania go.
a jak w takim razie wyłączyć telewizor na noc , lub pod nieobecność aby nie pobierał prądu ? Nie chce aby "czuwał" przez kilka godzin gdy nie ma mnie w domu.
 

Razahell

New member
dzięki, czyli ja go nie wyłączałem tylko restartowałem :oops:,


a jak w takim razie wyłączyć telewizor na noc , lub pod nieobecność aby nie pobierał prądu ? Nie chce aby "czuwał" przez kilka godzin gdy nie ma mnie w domu.

Kazdy TV w trybie stanby pobiera prąd... twoj TV wg. producenta pobiera 0,5 W... jesli chcesz na noc lub na wyjazd weekendowy zupelnie wylaczyc TV to zostaje tylko tzw. listwa przepieciowa...

Ja mam tak cale multimedia podlaczone... TV, dekoder upc, router, dysk zewnetrzny, telefon... na noc lub jak wyjezdzam na weekend lub wakacje to poprostu wylaczam listwe...
 

gizewo

New member
A ja normalnie, codziennie mam inne sprzęty pod listwę, a tv oddzielnie. Jak nie oglądam nc+, lub br, to listwy nie włączam i tylko sam tv. Jest on w czuwaniu. Jak na dłużej, to i odłączę telewizor od prądu. Raz w tygodniu tylko restartuje zielonym przyciskiem na pilocie, trzymając 5s.
 

piotrgryf

Klub HDTV.com.pl
VIP
Mój Sony 43 W809 C też sam się włącza, ale znalazłem na to sposób, wystarczy wyłączyć sieć WI-FI. Nie wiem czy po kablu problem występuje bo nie mam możliwości podłączenia. Jest to wada oprogramowaniu , która występuje od jakiegoś czasu. Napewno wcześniej tak nie było. Telewizor po przejściu w standby nie wyłącza WI-FI, które cały czas jest aktywne. Nie wiem czy Sony to naprawi, ale byłoby miło.

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka
 

slawko_23

New member
Bez reklam
Jest tam jeszcze taka funkcja jak włączanie przez WiFi. Czyli inne urządzenie sieciowe może wzbudzać tv. Trzeba to wyłączyć.
 

piotrgryf

Klub HDTV.com.pl
VIP
Chodzi Ci o funkcję zdalne uruchamianie. Umożliwia włączenie Tv z trybu czuwania za pomocą smartfonu, lub tabletu. Jeśli chcemy oglądać coś z YouTube na telewizorze. Telewizor wtedy włączy się sam. Wyłącznie tej opcji nic nie daje, dalej tv potrafi sam się włączyć jak jest w standby.

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka
 
Do góry