Problemy z SONY 32-KDLEX500

Czarx

New member
Witam wszystkich,

Mam pewne problemy z ustawieniem nowego TV (SONY 32KDLEX500), ale może wynikają z mojej niewiedzy ponieważ jestem zielony w tej tematyce.

Mam ten telewizor podłączony do dekodera cyfry+ SAGEMCOM HD oczywiście kablem HDMI.
Rozumiem, że odbiór jest cyfrowy, kanału HD działją i wszystko ok.
Tylko jak na pilocie wciskam przycisk do uruchomienia cyfrowego przewodnika po TV to wyświetla się informacja, że "USŁUGA NIEDOSTĘPNA W BIEŻĄCYM TRYBIE" ?? Nie wiem o co chodzi ??
W przypadku uruchamiania telegazety wyskakuje to samo powiadomienie.

Tak jak mówię nie znam się na tych tematach i może to wynika z jakiś ustawień ??
Bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuję !!! :eek:
 

M4co

New member
Cyfrowy przewodnik działa tylko z wewnętrznych tunerów. W sagemcomie też jest coś podobnego używaj więc EPG z dekodera od cyfry.
 

Czarx

New member
Witaj !
Bardzo dziękuję za informację, ale chodzi mi o coś innego.
Mianowicie nie mogę uruchomić "CYFROWEJ INSTRUKCJI OBSŁUGI TELEWIZORA", nie wiem jak to się fachowo nazywa. Nie jestem teraz przy TV i nie mam pilota, żeby napisać nazwę tego przycisku na pilocie.
I to właśnie z tym jest problem i oczywiście z telegazetą ??
O co chodzi ??
Czy trzeba odpowiednio skonfigurować dekoder czy TV ??
 

slawkor

Member
Bez reklam
Telegazetę też steruje się z poziomu dekodera, bo tam jest aktywny tuner.
Nie włączysz telegazety z poziomu tv bo przecież w tym akurat momencie korzystasz z wejścia hdmi a tam niestety nie ma obsługi wewnętrznego tunera z którego wtedy nie korzystasz.
 

Czarx

New member
Dzięki !!
To co najlepiej zrobić, żeby to normalnie funkcjonowało ??
Czy mam korzystać z wewnętrznego tunera ??
Co z tą instrukcją TV ??
Proszę o wyjaśnienia, bo niestety nie znam się na tym.
 

M4co

New member
A próbowałeś włączyć tą instrukcje gdy dekoder masz wyłączony?
Telegazetę używaj z dekodera a nie z TV i po kłopocie.
 

Czarx

New member
Dzięki za informacje.
Spróbuję uruchomić tą instrukcję z wyłączonym dekoderem.
Jak coś będę pytał dalej!
 

merx

New member
Podręcznik powinien działać bez względu na wybrane źródło sygnału (przycisk iManual). Ja mam tuner sat połączony komponentem i podręcznik oraz telegazeta działają. Przy oglądaniu telewizji naziemnej też masz problem z wywołaniem podręcznika?
 

Czarx

New member
Witam !

Nie mam podłączonej TV naziemnej.
Mam podłączony tylko dekoder CYFRY +.
iManual cały czas nie działa w żadnym trybie, nie wiem o co chodzi ??
Telegazeta działa tylko na pilocie cyfry, ale generalnie chodzi beznadziejnie ...

Pomóżcie proszę !!!
 

merx

New member
Spróbuj przywrócić ustawienia fabryczne, ewentualnie zobacz wcześniej czy wejdziesz do manuala (menu główne - wsparcie dla produktu - imanual) przyciskami z boku tv.
 

Czarx

New member
iManual działa, nie rozumiem tylko dlaczego nie działa przycisk "GUIDE".
Wyświetla się napis FUNKCJA W DANYM TRYBIE JEST NIEDOSTĘPNA.
Jak wyłączę dekoder cyfry jest tak samo.
Mam pytanie jeszcze o telegazetę. Czy będzie działać tylko s dekodera ??
W ten sposób działa masakrycznie !!!
Proszę o pomoc :)
 

edi730

New member
Nie wiem czy rozumiem twój tok myślenia...
Podłączając tuner do telewizora czy to przez HDMI czy przez EURO twój telewizor działa jako wyświetlacz (MONITOR) i wszystkie funkcje związane z tunerem który jest wbudowany w środku telewizora są nieaktywne.
Musisz się pogodzić że tuner zewnętrzny który posiadasz wyświetla to tak chu..wo!
 

merx

New member
@Czarx przycisk 'Guide' będzie działał tylko w przypadku oglądania naziemnej telewizji cyfrowej i jak ktoś ci już pisał jego odpowiednikiem w tunerach sat jest przycisk 'epg'.

@edi730 jak pisałem wcześniej mam tuner sat (ferguson fx7600) połączony z tym tv komponentem i mogę przeglądać telegazetę z 'poziomu' tv. Wydaje mi się, że jest to kwestia tunera niż połączenia. Jak znajdę więcej czasu to sprawdzę na opticumie 4060.
 

Czarx

New member
Dzięki wszystkim za informacje !!!
Merx, czyli jeśli dobrze rozumiem to mój dekoder jest za słaby, żeby działała telegazeta z poziomu TV ?? Musiałbym mieć inny lepszy dekoder ??
 

merx

New member
Poprosiłem kuzyna aby sprawdził u siebie. Ma dekoder 'n' połączony z tv sony (tylko inny model) przez hdmi i mówił, że też nie ma telegazety z poziomu tv. Więc wygląda na to, że taka jest cecha złącza hdmi.
 

Zimny_

New member
Teoretycznie sygnał telegazety nie był przewidziany przez konstruktorów przewodu HDMI. Stąd nie ma tej funkcji na większości odbiorników. U mnie ani na cyfrze, ani na Nce również nie ma. Jednak są przypadki, że ta funkcja działa...
 
Do góry