problemy z pilotem

piotr0822

New member
Witam. Mam problem z jednym z pilotów w UE40f6400, a dokładniej z obsługą dekodera z pilota uniwersalnego. Pilotem z touch padem moge obsługiwać swój dekoder (vectra) bez problemów, wszystko smiga, moge przełączać kanały i wszystko inne, natomiast tym zwykłym pilotem uniwersalnym mam problem. Działa tylko chwilke. po tym jak użyje pilota z touch padem, moge chwile przełączać kanały a po chwili gdy go nie używam przestaje działać ale tylko sterowanie dekoderem, inne funkcje tv moge nim obsługiwać. Gdzie może być problem? mam nadzieje ze w miare zrozumiale opisałem problem
 

tdx

New member
Bez reklam
czy chodzi o to że po czasie przestaje działać pilot uniwersalny i znów musisz używać oryginalnego pilota do vectry? :D
 

tdx

New member
Bez reklam
coż dziwne no to wiadomo że pilot do TV zwykły jest na IR a smarttouch na BT i stąd może wynikać taka kwestia o jakiej piszesz ale sprawdzając na swoim starym dekoderze vectry wszystko działa nawet na standardowym pilocie.
Więc problemem może być pilot stań bliżej TV na wprost i zobacz zwykły pilot od TV
 

piotr0822

New member
nic to nie daje, wygląda to tak jak by pilot przechodził w uspienie i nie można go uaktywnic. Ale chyba coś z tym dekoderem nie chce działać poprawnie, sprawdzałem na kinie domowym i pilot działa bez problemów.
 

tdx

New member
Bez reklam
a w jaki sposób wybrałeś model dekodera do pilota uniwersalnego? wpisując z palca?
 

piotr0822

New member
Ustawiając nie podawałem nigdzie modelu dekodera bo nie było takiej możliwości, było tylko do wyboru operator sieci i tam wubrałem Vectre, po czym było tylko sprawdzenie czy pilot działa i to wszystko
 

tdx

New member
Bez reklam
a :) to może tu tkwi błąd...
przeprowadź jeszcze raz parowanie pilota uniwersalnego i tym razem gdy TV zapyta cie czy zmienił kanał odpowiadaj nie (będą 3 próby) po nich możesz z palca podać swój model i wtedy zobacz czy wszystko wstanie...
 

piotr0822

New member
tak jest na liscie. znalazłem chyba swój błąd, działa ale przy podłaczonym przedłużaczu ir. Tak ma byc? bo wydawało mi sie ze przedłuzacz jest potrzebny tylko do ustawienia pilota.
 

tdx

New member
Bez reklam
o losie :D działa tylko z IRem, czemu nie czytałeś faq w stopce?
 
Ostatnia edycja:

piotr0822

New member
hehe ale bez tez działa tylko chwile. Nie wiedziałem ze tam takie cuda można znaleźć:) dzieki za pomoc:), a powiedz mi czemu mam w tym serwisie podane ze mam 100hz jak niby ten model (ue40f6400) ma 200hz?
 
Ostatnia edycja:

tdx

New member
Bez reklam
ma matryce 100Hz a CMR ma 200Hz :) to 2 różne sprawy
mój F6650 na 100Hz matryce i CMR 600Hz :D
 
Do góry