Problemy z obrazem LCD TV - Komputer

Yuiren

New member
Witam,

Od paru dni jestem w posiadaniu telewizora JVC 32A61SU zakupionego od Pana Kiki. I od paru dni w moim zyciu pojawilo sie pasmo problemow pod tytulem : telewizor LCD 32A61...
Miala byc super jakosc ja jest wielka kaszana...

Moim najwiekszym problemem jest obraz z komputera.
Zgodnie z instrukcja natywna rozdzielczosc tego telewizora to 1366x768
z komputerem podlaczam go kablem DVI dobrej jakosci o dlugosci 1.8m, komputer wyposazony jest w procesor dual core i karte grafiki GeForce FX 5600, 256mb.

Za nic nie udalo mi sie ustawic rozdzielczosci natywnej tego telewizora na tej karcie. Probowalem wszystkiego, roznych sterownikow, power stripa..i nic. Udawalo sie 1360, 1365. Ale za nic niechcial zaakceptowac 1366.
Na wszystkich innych rozdzielczosciach poza 1280x720 obraz to poprostu tragedia, a na wspomnianej 1280x720 obraz przypomina moj laptop w 800x600, niby niejest zle ale trudno to nazwac dobra jakoscia.

Czy ktos wie, co mam zrobic by uzyskac rozdzielczosc natywna ? Moge kupic inna karte, tylko powiedzcie jaka...

I jeszcze jeden problem ktory chcialbym naswietlic. Przy odtwarzaniu filmow czy czegokolwiek w sumie, w tle widac poruszajace sie kropeczki, taka kaszke. Czy jest jakikolwiek sposob zeby to wyeliminowac ? Moze jestem zbyt wymagajacy ale mnie to strasznie drazni...
Mam projektor Sony Cineza HS10 i ten problem nieistnieje nawet jak patrze na ekran z bliska.

Pozdrawiam i z gory dziekuje,
Maciej
 

Yuiren

New member
Uhhh, sytuacja sie skomplikowala.
Udalo mi sie w koncu uzyskac rozdzielczosc 1366x768 przy pomocy nowej wersji power stripa. I...obraz wylada jakby go ktos pokroil na drobne poziome plasterki i nieumiejetnie poskladal..
Za to znalazlem druga rozdzielczosc w ktorej ekran wyglada jako tako i jest to : 1176x664
Czy ktos moze mi wytlumaczyc o co chodzi jakby ? o_O

I jeszcze jedna dziwna rzecz, przy rozdzielczosciach przekraczajacych 1280x720 telewizor wykrywa sygnal 1080i (podaje w rogu ekranu jaki sygnal widzi). Przy 1176x664 i 1280x720 wykrywa 720p.
 
Ostatnia edycja:

barti60

New member
CZesc!

Z rozdzielczaościa to ci nie pomoge bo tego jeszcze nie testowałem, ale z ta kaszka w filmach to na bank sa ustawienia "mocno zaawansowane" gdzies w odtwarzaczu filmów. Bawiłem sie tym kiedys apropo testowania pourevideo i innych takich wspomagaczy i jakies opcje własnie we właściwościach poustawiałem ze tez była kaszka zamiast gładkiego pieknego obrazu...

Nie pamietam teraz co to za właściwości były ale napewno jedno odznaczenie "checkboxa" czy zaznaczenie powinno pomoc..

Poszukaj..
 

dnc

Moderator
VIP
Problem polega na tym, że natywna rozdzielczość to rozdzielczość matrycy. Telewizor zaś przyjmuje na złącze DVI sygnał HDTV, a więc o rozdzielczościach 1280x720 lub 1920x1080. Inne rozdzielczości są niedopasowane do tego jak zaprogramowany jest LCD. Trzeba zatem skalować obraz do niższej rozdzielczości. Jeśli nie masz złącza D-Sub do podłączenia komputera obraz nigdy nie będzie wyglądał idealnie i zawsze będzie "wystawał" po za ekran. Tak się dzieje przy DVI i HDMI (ja tak mam u siebie, dlatego nie wyświetlam na nim pulpitu Windows a tylko filmy i DVB). Niestety kupiłeś telewizor a nie ekran komputerowy i dlatego natywny obraz jest taki jaki jest. Możesz kombinować z różnymi programami, ale efekt nie zawsze będzie taki jaki sobie wymyśliłeś.
 

Razgriz

New member
a może spróbuj połączyć TV z kompem zwykłym kablem VGA (jeśli ma wejście PC telewizor). Ja miałem taki problem w Sony V2000 - po DVI-HDMI była kaszana i jakieś dziwne rozdziałki, podłączyłem przez VGA-VGA i jest obraz w 1360x768, na całym ekranie i dobrej jakości
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
1. kupiłeś telewizor LCD - a nie monitor.
2. kupując nie podawałeś celu zakupu - bo telewizor kupiony na Aukcji /32
A61 za 3100 zł/
3. jeśli masz okreslone wymagania - musisz konsultować je przed zakupem
do tego celu służy również to forum.
To tak jakbyś kupił Na Aukcji Toyotę Avensis / bardzo dobre auto / i
chciał wystartować w wyścigach smochodowych .To są różne cele.
4. do specjalnych wymagań kupuj specjalny sprzęt
5. 32 A 61 - gra bardzo dobrze zarówno w Palu jak i HDTV
6. Skorzystaj ze złącza komponentowego .
pozdrawiam
 

BzYczekMaruSha

New member
Witam,

Miałem dokładnie ten sam problem. Podłączałem PCta przez gniazdo DVI-DVI do TVLCD i poprostu nie dało się nic zrobić z rozdzielczościami. Już prawie miałem wyrzucić LCDka ale spróbowałem podłączyć do wejścia D-SUB w LCDku i wszystko chodzi super.
Mam kartę graficzną HIS RADEON9600 PRO i dwa złącza:
- DSUB - podłączony 19 calowy monitor CRT;
- DVI - przejściówką na DSUB podłączone do LCDka.

Poza tym plusem takiego podłączenia jest przynajmniej możliwość włączenia PIPa jak pracuje w trybie PCta.

Niestety nie wiem czy Twój LCDek ma złącze DSUB bo jakoś na necie nie znalazłem info, że ma.
 
Ostatnia edycja:

Marcin_s

Member
BzYczekMaruSha napisał:
Witam,

Miałem dokładnie ten sam problem. Podłączałem PCta przez gniazdo DVI-DVI do TVLCD i poprostu nie dało się nic zrobić z rozdzielczościami. Już prawie miałem wyrzucić LCDka ale spróbowałem podłączyć do wejścia D-SUB w LCDku i wszystko chodzi super.
Mam kartę graficzną HIS RADEON9600 PRO i dwa złącza:
- DSUB - podłączony 19 calowy monitor CRT;
- DVI - przejściówką na DSUB podłączone do LCDka.

Poza tym plusem takiego podłączenia jest przynajmniej możliwość włączenia PIPa jak pracuje w trybie PCta.

Niestety nie wiem czy Twój LCDek ma złącze DSUB bo jakoś na necie nie znalazłem info, że ma.
Pozostaje jeszcze pytanie jaka rodzielczosc osiaga po d-sub - bo moze tez okazac sie daleka od rozdzilczosci natywnej
Ja mimo ze zadalem takie pytanie http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=6709 do tej pory nie dostalem odpowiedzi od forumowych guru.
 
Ostatnia edycja:

Yuiren

New member
do kiki :

1. a co to ma do rzeczy ?
2. a co to ma do cholery do rzeczy ? Co za roznica za ile kupilem.
3. ja nic nie musze.
Toyota Avensis to zlom.
4. nie mam specjalnych wymagan, chce zeby moj telewizor dzialal wlasciwie.
5. to moze Twoj A61, bo napewno nie moj.
6. No nareszcie jakis konkret zamiast bzdurnych komentarzy. Sprobuje, ale raczej z inna karta bo ta niema takiego zlacza.

Do pozostalych :

telewizor niema zlacza D-sub, ale akceptuje sygnal analogowy przez DVI (zgodnie z instrukcja), niestety w instrukcji jest napisane ze obsluguje tylko rozdzielczosc VGA i XGA. Ale i tak sprobuje.
Swoja droga dziwne iz niemozna uzyskac na telewizorze rozdzielczosci natywnej matrycy, przeciez to bzdura. Podlaczajac odtwarzacz DVD przez HDMI-DVI mam wrazenie iz rowniez nie uzyskuje rozdzielczosci natywnej (odtwarzacz ma upscaler i podaje sygnal o wybranej rozdzielczosci 720p, 1080i).
Czy jesli zakupie jakies Sanzio czy Buffalo to tez bede mial taki problem ?
 

ein

New member
Ekhmm

moze sie tak nie irytuj. Kiki ma racje - ten tele (jak zreszta wiekszosc tele LCD na rynku) przyjmuje sygnal z peceta w SVGA i XGA i tyle... Po D-sub (via odpowiednia przejsciowka) bedziesz mial bardzo ladny, pelny obraz dla tych dwoch standardowych rozdzielczosci (mam A60). I tyle. Na rynku telewizorow bodaj jedynie Toshiba i koreanczyki (w tym imho wzorcowy Samsung) pracuja w innych, wyzszych rozdzielczosciach, w tym np Samsungi w natywnej 1366x768. Masz oczywiscie mozliwosc puszczenia sygnalu HD po komponencie (karty serii 6 i 7 nvidii) w rozdzielczosci 720p i 1080i. Co sie zas tyczy podlaczenia DVI-DVI dla PC to patrz instrukcja - producent wogole takiego polaczenia nie przewiduje. Stad musisz kombinowac i co oczywiste mozesz zapomniec o poprawnej pracy w natywnej rozdzielczosci matrycy (zaden telewizor dostepny na rynku po laczu cyfrowym nie daje takich mozliwosci!). Byc moze uda Ci sie uzyskac zadowalajacy rezultat ale jedynie dla rozdzielczosci natywnych dla HD - skalowane w dol 1280x720 i skalowane w gore 1920x1080.
Sumujac po D-sub bedzie bardzo ladny obraz wolny od jakichkolwiek zaklocen, w trybie pelnym, ladnie dopasowany do matrycy (jak pisalem, mam A60 i wiem, co mowie - porownujac z Samsungiem i jego natywnym trybem nie ma sie czego wstydzic, choc jak pisalem koreanczyki gora we wspolpracy z konsola/PC).
Co do natywnej rozdzielczosci to wogole Twoj tok rozumowania jest bledny. Telewizory LCD z panelami 1366x768 wlasciwie nigdy (znow oprocz Samsungow w trybie PC) nie pracuja w natywnej rozdzielczosci (albo jeszcze inaczej - dopasowuja tryb wyswietlania - rozdzielczosc ktora maja wyswietlic do mozliwosci ekranu, robiac to lepiej (elektronika / formatowanie obrazu) lub gorzej (mniej opcji, malo trybow formatowania etc)). Twoj tele nie jest zadnym wyjatkiem - to typowe!
Podlaczajac Naziste albo Buffalo wogole nie bedziesz mial problemu, bo ladnie Ci wyswietli 720p i 1080i po komponencie (bo inaczej sie nie da w przypadku tych HDNet playerow). I bedziesz happy. Jak za te pieniadze to dokonales doskonalego zakupu. Podlaczysz sobie na jesieni poprzez przejsciowke dekoder iTi i bedziesz mial HD na cyfrowym laczu, a peceta za pomoca komponentu i po sprawie (mozna kupic rozdzielacze DVI ale glownie komputerowe, ktore maja ograniczenie do rozdz. 1600x1200, sa tez takie przyjmujace sygnal HD ale dosc drogie).
 
Ostatnia edycja:

Marcin_s

Member
Yuiren napisał:
do kiki :

1. a co to ma do rzeczy ?
2. a co to ma do cholery do rzeczy ? Co za roznica za ile kupilem.
3. ja nic nie musze.
Toyota Avensis to zlom.
4. nie mam specjalnych wymagan, chce zeby moj telewizor dzialal wlasciwie.
5. to moze Twoj A61, bo napewno nie moj.
6. No nareszcie jakis konkret zamiast bzdurnych komentarzy. Sprobuje, ale raczej z inna karta bo ta niema takiego zlacza.

Do pozostalych :

telewizor niema zlacza D-sub, ale akceptuje sygnal analogowy przez DVI (zgodnie z instrukcja), niestety w instrukcji jest napisane ze obsluguje tylko rozdzielczosc VGA i XGA. Ale i tak sprobuje.
Swoja droga dziwne iz niemozna uzyskac na telewizorze rozdzielczosci natywnej matrycy, przeciez to bzdura. Podlaczajac odtwarzacz DVD przez HDMI-DVI mam wrazenie iz rowniez nie uzyskuje rozdzielczosci natywnej (odtwarzacz ma upscaler i podaje sygnal o wybranej rozdzielczosci 720p, 1080i).
Czy jesli zakupie jakies Sanzio czy Buffalo to tez bede mial taki problem ?
Niestety to ze matryca ma jakas rozdzilczosc natywna nie oznacza ze po kazdym laczu - od tego jest instrukcja - zaryzykowales, zaplaciles malo i... straciles. Dlatego ja nie spiesze sie z wydatkami. Nie powinienes miec do Kiki pretensji - najwyzej do siebie ze nie dopytales.
Ave to jedno z lepszych aut w swojej klasie niestety
 

Yuiren

New member
ein bardzo dziekuje za wytlumaczenie, niestety D-sub podlaczyc niemoge bo to cholerstwo ma tak ukryte gniazda ze podlaczenie przejsciowki i przewodu jest niemozliwe, musialbym odkrecic stojak.

Blednie zalozylem iz telewizory LCD dzialaja na podobnej zasadzie co monitory LCD i poprostu cos z moja karta jest nietak. Mimo wszystko bede jeszcze poteznie kombinowal gdyz stala sie rzecz dziwna. Uruchomilem World of Warcraft na tym telewizorze (HDMI-HDMI) i wybralem rozdzielczosc z poziomu gry.
Obraz jest przepiekny, wyglada wlasnie tak jak powinien. Polecam wszystkim milosnikom komputerowej rozrywki ten telewizor, odkrylem na nowo przyjemnosc z grania choc nawet niebralem pod uwage mozliwosci uzywania go w tym celu.
 

majster81

New member
mam LG 37LC2R i przyjmuje sygnał z rozdzielczosci WXGA na windowsie ustawione mam 1360x768 i w grach uzywam taj samej lub 1280x720.
na poczatku tez nie wiedzialem ze istnieje jakis podzial na rozdzielczosc natywna tv i przyjmowaną rozdzielczosc sygnalu z komputera, cale szczescie odpowiednio wczesniej zaczalem szukac i czytac wiec w pewnym momencie trafilem na takie info, ktore rzeczywiscie rzadko jest podawane w ogolnych specyfikacjach i trzeba jej szukac w szczegolowych...
 

jasku

New member
majster81 napisał:
mam LG 37LC2R i przyjmuje sygnał z rozdzielczosci WXGA na windowsie ustawione mam 1360x768 i w grach uzywam taj samej lub 1280x720.
na poczatku tez nie wiedzialem ze istnieje jakis podzial na rozdzielczosc natywna tv i przyjmowaną rozdzielczosc sygnalu z komputera, cale szczescie odpowiednio wczesniej zaczalem szukac i czytac wiec w pewnym momencie trafilem na takie info, ktore rzeczywiscie rzadko jest podawane w ogolnych specyfikacjach i trzeba jej szukac w szczegolowych...

a czy mógłbys napisac jaka jest rozdzielczosc natywna tegoz LG???
mam taki tylko ze 42 i uzywam 1280x768 na grach i w windows
 

jabba

New member
Też działam w trybie 1280x720 na koreańczyku (LG RZ 27 LZ 50 staruszek już...) i w zasadzie od samego początku tej rozdziałki używam gdyż sterowniki do nvidii ofreują stosowne profile, wybrałem 720p dla 60 hz i jak na 27 cali jest ok, obraz nieco ostrzejszy z DVI niż przez VGA. Faktycznie wygląda na to, że firmy typu Sony, Panasonic olewają użytkowników PC i obraz ma ze 2 rozdziałki, reszta ściśnięta z pasami po bokach i bez powerstripa aniu rusz a i z tym bywają problemy.
1360x768 byłaby nieco lepsza, gdyż często strony internetowe czy zdjęcia wymagają właśnie tej 768 a nie 720 i czegoś nie widać na dole...
W ogóle najlepiej byłoby 1920x1080 no ale to już nie ta półka...
 
Do góry