Problemy z N-box recorderem

ltr

New member
Od paru dni mam... i mam problemy.

1. Po pierwsze caly czas wydziela sporo ciepla, podczas pracy to ja rozumiem ale na czuwaniu? I caly czas slychac jak chodzi, tak czasie pracy jak i spoczynku.

2. Do tego wpada w rezonans :(

To normalne czy reklamowac?
 

jkfish

New member
Recorder cały czas pracuje ponieważ ściąga filmy z VOD na dysk.
Jeżeli masz go od kilku dni to trochę potrwa zanim ściągnie wszystkie pozycje.
Później przy wymianie tylko pojedynczych filmów nie powinien już pracować bezprzerwy.

A co do drugiej sprawy to może ustaw recorder w innym miejscu, przyklej do nóżek jakieś podkładki tłumiące itp.
Mam recorder od półtora roku i na jego hałaśliwość nie narzekam.
 

ltr

New member
jkfish napisał:
Recorder cały czas pracuje ponieważ ściąga filmy z VOD na dysk.
Ale ja nawet nie mam tej uslugi?

Jeżeli masz go od kilku dni to trochę potrwa zanim ściągnie wszystkie pozycje.
O matko, a co z pojemnoscia dysku w takim razie?

A co do drugiej sprawy to może ustaw recorder w innym miejscu, przyklej do nóżek jakieś podkładki tłumiące itp.
Klade na nim glosnik centralny :)

Mam recorder od półtora roku i na jego hałaśliwość nie narzekam.
No oby, bo na razie jak traktor na jalowym biegu...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

pooh1968

Klub HDTV.com.pl
VIP
Na tym forum napisanon juz chyba wszystko o N recorderze. Wystarczy poczytać.

Jakiej usługi nie masz?? premiery VOD, nscreen czy Picture Box??

Usługę premiery VOD ma każdy użytkownik recordera, filmy uaktywniasz przez BOK.

O pojemność dysku się nie martw, bo i tak od Ciebie nie zależy. Są na stałe przydzielony partycje - osobna na VOD, osobna na bufor time-shift, osobna na nagrywanie własnych programów. Nie ma znaczenia czy masz uaktywnione jakieś usługi VOD, czy nie. Rezerwa dysku dla nich jest zawsze tak samo sztywnie przydzielona.

Filmy się ściągają na dysk, bo logiczne jest, ze w każdej chwili możesz jednak zaktywować usługę i wtedy nie przesyłają Ci wszystkich filmów a tylko uprawnienia do nich. Bo w przeciwnym razie rzesza malkontentów narzekała by, że przeciez zamówili usługę i nie mają jej od razu i że jest to oszustwo.:rolleyes:

Dysk w rekorderze kiedys pracował non stop, w tej chwili wyłącza się kiedy nie jest używany. Jak Ci sie ściągną filmy, to będzie pracował tylko przy ich późniejszej wymianie.

Proponuję następnym razem poszukać juz istniejących informacji a nie zakładać nowy wątek. Tytuł też jest mylącym. PZDR
 

ltr

New member
pooh1968 napisał:
Na tym forum napisanon juz chyba wszystko o N recorderze. Wystarczy poczytać.

Tak i szukalem ale nie znalazlem. Nic to, bede szukal mocniej. :)


O pojemność dysku się nie martw, bo i tak od Ciebie nie zależy. Są na stałe przydzielony partycje - osobna na VOD, osobna na bufor time-shift, osobna na nagrywanie własnych programów. Nie ma znaczenia czy masz uaktywnione jakieś usługi VOD, czy nie. Rezerwa dysku dla nich jest zawsze tak samo sztywnie przydzielona.

Czyli z tego 250 GB na uzytek wlasny jest - ile?

Filmy się ściągają na dysk, bo logiczne jest, ze w każdej chwili możesz jednak zaktywować usługę i wtedy nie przesyłają Ci wszystkich filmów a tylko uprawnienia do nich. Bo w przeciwnym razie rzesza malkontentów narzekała by, że przeciez zamówili usługę i nie mają jej od razu i że jest to oszustwo.:rolleyes:
To w sumie logiczne, szkoda ze o tym nie pisza w instrukcji :)

Thx za porady.


Dysk w rekorderze kiedys pracował non stop, w tej chwili wyłącza się kiedy nie jest używany. Jak Ci sie ściągną filmy, to będzie pracował tylko przy ich późniejszej wymianie.

Proponuję następnym razem poszukać juz istniejących informacji a nie zakładać nowy wątek. Tytuł też jest mylącym. PZDR
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

ltr

New member
Coz, niby duzo ale to tylko 1/3 z deklarowanej wielkosci, a ja z VOD nie zamierzam korzystac, wiec summa summarum mam dysk 80 GB. Z drugiej strony - w sumie wystarczy...

Choc to kolejna rzecz, ktora powinna byc opisana w instrukcji i przy warunkach zakupu...

Nie cytujemy poprzednika
 

bogdan_kr

Member
Bez reklam
Niestety nie jest to dużo. Aż się prosi aby "n" wprowadziło w ustawieniach recordera możliwość wyłączenia całego tego vod i uwolnienia reszty dysku na potrzeby użytkownika...
 
Do góry