Problemy z dźwiękiem przez amplituner.

3echo

Member
Bez reklam
Konsole mam podłączoną przez HDMI z TV.Natomiast z TV idzie optyk do amplitunera.Podłączając wcześniej Xboxa za każdym razem grał dźwiękiem jaki był na materiale i wykrywał go bez problemu z automatu.
Na PS3 jak zwykle musi być jakieś utrudnienie,bo jak se nie pogrzebierz to nie będziesz miał.
Podpinając go tak samo jak Xboxa,o dolby digital mogę zapomnieć bez grzebania w audio PS3.Jeszcze dokładnie nie wiem co należy ustawić w konsoli aby dźwięk był wykrywany z automatu?Bo raz jest DD,raz idzie w PCM.
Muszę chyba rozglądać się za osobnym odtwarzaczem BluRay,bo PS3 wyprowadza mnie z równowagi.Jest to bardzo niekomfortowy sprzęt.
Czy to musi być takie skomplikowane?
Doradzi ktoś?
 
Ostatnia edycja:

CarManiak

New member
Jaki masz standard HDMI w amplitunerze? O ile się nie mylę to 1.3b i w góre mają komunikację 2 kierunkową w zakresie audio.

Dobrze by było podłączyć to co masz do amplitunera przez HDMI, a potem do TV. Optyczny nie byłby potrzebny zwrotnie.

Tylko za każdym razem włączać ampli, albo musiałbyś ustawić w specjalny tryb ampli, aby obsługiwał HDMI przy wyłączonym sprzęcie.
 
Do góry