problemy z cyfrą +

łoś

New member
witam.panowie mam cyfrę + rozdzieloną na 4 telewizory.sprzęt na którym to wszytko działa to: spliter Medium IV - High speed, 4 katry medium IV uniwersalne oraz dekodery: 2X Strong,1X Ferguson oraz 1X Pace.Sprawa wygląda tak: po uruchomieniu na cyfrze + programów polsatu jeden z dekoderów całkowicie zbzikował.ciągle sie blokował itd.wymieniłem go na Fergusona jednak na Fergusonie co jakiś czas wyskakuje komunikat że kanał jest zablokowany.ostatnio takie same rzeczy działy się także na tych dwóch strongach.z kolei w niedzielę pomiędzy 21 a 23 świrował dekoder Pace ciągle sie blokując.od niedzieli nie mam już problemów z innymi dekoderami tylko z Fergusonem z którym mam problem od momentu gdy weszły programy polsatu.próbowałem także specjalnych kart dedykowanych dla fergusona i nic ,nadal to samo.Może ktoś z was wie co jest grane.czy to cyfra zakłóca odbiór czy może coś ze sprzętem się dzieje. no i na jakich dekoderach oprócz stronga,Pace no i oczywiście fergusonie powinno to chodzić bez zakłóceń??
 

Gie

Member
Bez reklam
Zamiast bawić się w wymienienie tunerów może lepiej kup inny splitter? Mam divISO bezprzewodowy i zero problemów na 2 tunerach HD i jednym Fergusonie. Robią też tańsze przewodowe. Wybrałem ten a nie inny bo sami zaprojektowali ten splitter, sami go robią i sami napisali oprogramowanie do niego. Aktualizacja oprogramowani polega na podłączeniu splittera przez USB do komputera który łączy się z ich serwerem i jeśli jest nowsza wersja to można ją zainstalować.
Bardzo możliwe że w Twoim przypadku wystarczy tylko aktualizacja oprogramowania w splitterze i kartach klienckich.
 

łoś

New member
no tak ale dekodery blokują się nie przez spliter ponieważ po włożeniu oryginalnej karty do tego fergusona sprawa wygląda podobnie...
 

python636

New member
Od paru dni obraz na niektórych kanałach Cyfry+ nie jest nadawany w formacie 16/9 tzn. nie wypełnia całego ekranu tv.
Czy ktoś ma podobny problem i wiadomo dlaczego tak się dzieje ??
 
Do góry