Problem ze sprzętem: LG BX55 /soundbar Sony ht-g700 / ps5

tomekzc

New member
Witam,
mam problem z tv, soundbarem i ps5. Mam wrażenie, że wszystko się gryzie ze sobą.

Problem 1:TV i soundbar.
Od samego początku często zdarza się, iż po włączeniu TV nie ma żadnego dźwięku z soundbara, totalna cisza. Soundbar oczywiście się włącza. Jest połączony hdmi (earc). Problem czasem się rozwiązuje, gdy zmienię pilotem od soundbara źródło syngału z np. tv, na bluetooth i odczekam chwile i wrócę na TV lub w ustawieniach tv/soundbara włącze/wyłącze kontrolę urządzeń zewnętrznych przez hdmi cec.
Notorycznie nie mogę przyciszać soundbara pilotem od tv. Problem czasem znaika po wykonaniu włączenia/wyłączenia hdmi cec.
Kabel hdmi jest nowy, z dobrej firmy w wersji 2.1

Potrafią się zdarzyć sytuacje, gdzie oglądam tv, jest dźwięk. Przełącze się na youtube i dźwięku nie ma..

Dziwne wydają się również sytuacje, gdzie przykładowo podczas oglądania serialu na Playerze, za każdym razem, gdy jest reklama lub zmienia się reklama, na amplitunerze wyskakuje napis , tak jakby soundbar rozłączał się i połączał po każdej reklamie wykrywając nowe źródło dźwięku..

Podczas grania na konsoli jest podobnie np. jest dźwięk w menu, wczytuję gre i po wczytaniu ponownie napis jakby się dopiero co soundbar połączył/wykrył nowe źródło dźwięku.


Problem 2 - tv i ps5. Po przełączeniu źródła wideo np. z dekodera na ps5. Kolory w tv są bardzo przyciemnione. Gdy zmienie rodzaj obrazu np. z hdr gra na hdr kino i wrócę na grę, to problem się czasem rozwiązuje. a czasem muszę ponownie uruchomić konsole.

Czy ktoś z was mógłby mi pomóc w rozwiązaniu ww. problemów lub zasugerować co tu reklamować? TV, soundbar, konsole? Dziwna sytuacja na maksa..
 

SDman

Banned
Pandemiczne TV mają wiele problemów, których być nie powinno.
TV i soundbar powinny działać następująco:
TV powinien włączać i wyłączać belkę oczywiście sterować jej głośnością i tak jest u mnie od 3 lat PDP ST60 + K450 Samsunga.
Co więcej jeżeli z jakiś powodów nie chcę dźwięku z belki to po prostu ją wyłączam i podgłaśniam dźwięk z TV -skutkuje to również na ponowne włączenie systemu -belka się nie załączy.
Tak powinien działać ARC zwrotny -idealnie.
Opisywany problem jest prawie w każdej marce -czy tam pracują ...hmm.
 

tomekzc

New member
Pandemiczne TV mają wiele problemów, których być nie powinno.
TV i soundbar powinny działać następująco:
TV powinien włączać i wyłączać belkę oczywiście sterować jej głośnością i tak jest u mnie od 3 lat PDP ST60 + K450 Samsunga.
Co więcej jeżeli z jakiś powodów nie chcę dźwięku z belki to po prostu ją wyłączam i podgłaśniam dźwięk z TV -skutkuje to również na ponowne włączenie systemu -belka się nie załączy.
Tak powinien działać ARC zwrotny -idealnie.
Opisywany problem jest prawie w każdej marce -czy tam pracują ...hmm.

Włączanie i wyłączanie działa bez zarzutu pilotem od TV. Natomiast często przy włączaniu tv na drugi dzień nie ma po prostu dźwięku, mimo że soundbar się normalnie uruchamia. Trzeba wtedy kombinować i dźwięk wraca, ale to idzie pier*** dostać.. nie tak to powinno wyglądać.

W uzupełnieniu informacji dodam, że zarówno tv jak i SB mają aktualne oprogramowanie.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Dziwne wydają się również sytuacje, gdzie przykładowo podczas oglądania serialu na Playerze, za każdym razem, gdy jest reklama lub zmienia się reklama, na amplitunerze wyskakuje napis , tak jakby soundbar rozłączał się i połączał po każdej reklamie wykrywając nowe źródło dźwięku..

Podczas grania na konsoli jest podobnie np. jest dźwięk w menu, wczytuję gre i po wczytaniu ponownie napis jakby się dopiero co soundbar połączył/wykrył nowe źródło dźwięku.


To o czym piszesz to zmiana formatu dźwięku, np. z Dolby 5.1 na stereo i odwrotnie i w ten sposób to się odbywa.
 

SDman

Banned
.. Trzeba wtedy kombinować i dźwięk wraca, ale to idzie pier*** dostać.. nie tak to powinno wyglądać.
W uzupełnieniu informacji dodam, że zarówno tv jak i SB mają aktualne oprogramowanie.
Zacznij diagnozować:
1. Odłącz od TV wszystko co po HDMI

2. Podłącz tylko soundbar i zobacz jak wtedy się zachowuje tylko z apek, usb czy tam DLNA
 

tomekzc

New member
To o czym piszesz to zmiana formatu dźwięku, np. z Dolby 5.1 na stereo i odwrotnie i w ten sposób to się odbywa.

Zacznij diagnozować:
1. Odłącz od TV wszystko co po HDMI

2. Podłącz tylko soundbar i zobacz jak wtedy się zachowuje tylko z apek, usb czy tam DLNA


Wrócę z pracy to tak zrobię i zobaczymy jaki będzie efekt.

@Masta_J
Teoretycznie tak, ale np. w Playerze leci jedna reklama po drugiej i jest chwilowy brak dźwięku, bo wczytuje soundbara od nowa. nie sądze, aby reklamy były kodowanie w różnych formatach dźwięku. Tym bardziej, że w jeden dzień "magicznie soundbar działał" i podczas ogladania w Playerze dźwięk był ciągły, nawet podczas ładowania reklam. Nie wczytywało ponownie soundbara.

Poza tym po wczytaniu, cały czas pokazuje ten sam format dźwiękowy.
 

tomekzc

New member
Problem nie rozwiązany. LG umywa ręce, a Sony przyjeło zgłoszenie, przyjrzy się sprawie i spróbuje rozwiązać w ewentualnych aktualizacjach..
Także konsumencie kupuj sprzęt, ale jak coś nie działa to nie licz na nas :)

Sprzedawcy zapewniają, że można kupować tv i soundbary różnych marek i nie ma problemu, a gdy jest to umywają rączki mówiąc ze z ich tv tylko zapewniają bezproblemową obsługę własnych soundbarów :)
 

tomekzc

New member
Może by się bardziej przyłożyli gdyby oba sprzęty były LG, ale co to za pocieszenie.


A szkoda gadać. konsument się nie liczy obecnie.
Odnośnie mojego drugiego problemu - z przyciemnionym ekranem w trybie hdr gra. W serii CX występował ten problem i dostał ten model aktualizację. W BX widać aktualizacji na razie nie ma lub mój przypadek jest jakiś jednostkowy..
 
Do góry