Problem z zapamiętywaniem ustawień wysokości obrazu

bor@s

New member
Witam,

zauważyłem ostatnio w samsungach niepokojący problem, mianowicie w trybie "powiększenie", gdzie można regulować wysokość obrazu oraz jego pozycję w pionie telewizor gubi to ustawienie po przełączeniu kanałów, źródła sygnału itp. Przy czym:

- na moim LE40N71B jest ok, pamięta dobrze ustawienia, jednak przywraca fabryczne jeżeli na tunerze HD zmienię format sygnału np. z 1080i na 720p. Ponieważ nie robię tego, więc mnie to nie przeszkadza.

- na LE32M87BD znajomego był początkowo problem z ustawieniem różnych wysokości pomiędzy TV analogową a TV z tunera i DVD. Przełączanie źródła sygnału zerowało wysokość do ustawień fabrycznych. Kilkukrotne ustawienie i włączenie i wyłączenie TV sprawiło, że w końcu jakoś to zapamiętał.

- podobnie u kogoś innego na LE26A451 włączenie odtwarzacza VHS i automatyczne przełączenie źródła na AV (złącze 1) powodowało, że ustawienia wysokości dla kanałów analogowych się kasowały. Odciąłem pin 8 w Eurozłączu, by automatycznie się nie przełączał, ale problem nie znikał. Dopiero kilkukrotne powtórzenie czynności ustawienia wysokości obrazu osobno dla kablówki, a potem włączenie i wyłączenie TV wideo pozwoliły zapamiętać te ustawienia, ale głowy nie dam czy się za parę dni nie pokasuje.

jakieś pomysły, błąd ogólnosamsungowy?

pozdrawiam :)
 
Do góry