problem z wyświetlaniem UE40d8000+PS3

Fruciak

New member
Witam,

Mam problem z poprawnym wyświetlaniem obrazu z konsoli PS3 od momentu zmiany telewizora na model UE40D8000. Problem występuje wtedy kiedy uruchamiam grę lub film i jest zmiana rozdzielczości z 1920x1080 na 1280x720 TV po prostu nie wyświetla, czy ktoś miał podobny problem ?

Problem występuje także na UE40D6510, LE32N71B - jest Ok

Dzwoniłem do supportu Samsunga stwierdzili że to nie jest ich problem, mimo że na innym TV Samsunga działa poprawnie, dodam że tryb Gry jest włączony.

Pozdrawiam
 

Singularity

New member
nie miałem tego problemu ale możesz sprawdzić 2 rzeczy:
1) przepnij konsolę pod inny port HDMI
2) zobacz na innym kablu HDMI

proponuję też dokonać resetu ustawień grafiki konsoli: wyłączona ps3, wciskasz dłużej klawisz power na obudowie aż usłyszysz piknięcie, skonfiguruj ponownie ustawienia grafiki (upewnij się, że HD 1080P i HD720p jest zaznaczone w ustawieniach)

sprawdź też w ustawieniach tv czy nie ma czegoś w stylu automatyczne dopasowywanie rozdzielczości (to tylko przypuszczenie).

Opcjonalnie: możesz uaktywnić w konsoli TYLKO FullHD 1080p (w ustawieniach grafiki odznaczasz pozostałe rozdzielczości). Duża część gier domyślnie się włącza w 720p choć wspiera też 1080p (głównie chodzi o wydajność). Możesz jednak trafić na grę bez fullHD wtedy albo się zeskaluje albo nie pokaże obraz (nie pamiętam już jak jest w tej kwestii)
 
Ostatnia edycja:

Fruciak

New member
1)przepinałem w inne gniazdo HDMI
2)kable sprawdzałem
3)Restartowałem PS3 do fabrycznych pierwszym razem odpaliło się poprawnie a po chwili migotanie na TV.

Zweryfikuje jeszcze ustawienia w konsoli.

Dzięki
 
Do góry