Problem z wymianą dysku

Masta_J

Active member
Bez reklam
Lepiej kupić 5400 RPM, mniej się grzeje, ciszej pracuje a różnicy w wydajności w stosunku do 7200 RPM i tak nie ma.
Ze swojej strony polecam dyski Western Digital z serii Blue.

Pozdrawiam,
 
Ostatnia edycja:

Masta_J

Active member
Bez reklam
Też jestem zdania, że jak już kupować to brać możliwie największy jaki wejdzie do konsoli czyli na tą chwilę 750 GB.
W tym przypadku to się jeszcze nawet bardziej opłaca.

Pozdrawiam,
 

nolf

New member
Hej

Niestety pojawił się mały kłopot. Kopia zapasowa zrobiona na dysk zewnętrzny z zasilaniem podpięty pod USB (partycja 150 GB fat32, reszta w ntfs) Backup zajął 28 GB i wszystko ok. Dsyk zmieniony, nowy system wgrany i czas na przywracanie backupu. Zostaje on przez konsole znaleziony, jak go wybieram konsola sie restartuje
(tak ma podobno byc) i zaczyna przywracac. Trwa zliczanie ile to ma trwac i pojawia sie komunikat ze nie ma danych do przywracania i "dupa" :) Mial ktos podobny klopot??
 
Ostatnia edycja:

nolf

New member
Piszę osobny post bo chyba udało mi się wybrnąć z tego problemu. Nie wiem czemu ale po wybraniu przywracania danych i restarcie konsoli traciła ona komunikację z dyskiem. Wcześniej widziała dane. Nawet jak przepinałem dysk do laptopa to laptop go nie widział. Pomagało włączenie i wyłączenie dysku. Postanowiłem sprawdzić taki schemat.

Wybieram plik backupu z dysku, konsola sie restartuje, formatuje dysk i zaczyna przywracać (wtedy traciła komunikację). W momencie gdy konsola formatowała ponownie dysk wewnętrzny wyłączyłem mój dysk. Gdy rozpoczęła przywracanie odpaliłem go ponownie. Przywracanie in progres :)

Opisałem to bo może ktos się natnie na taki dziwny kłopot i przyda mu się ten tekst :)
 
Do góry