Problem z wymianą dysku

Glimmer Twins

New member
Witajcie,
chciałem wczoraj wymienić dysk 40 na 320 Toshiba. Wymiana mechaniczna jest rzeczywiście bardzo prosta, pełno w necie dokładnych instrukcji.
No ale jednak się nie udało. Po uruchomieniu konsoli z nowym dyskiem na próżno czekałem na komunikat o chęci formatowania nowego dysku.

A zatem: po uruchomieniu konsola poprosiła o podłączenie kabelkiem pada i naciśnięcie przycisku ps. Po czym pojawił się komunikat że ps3 nie może znaleźć systemu i trzeba albo zrobić ponowny restart (nic to nie dało) albo nacisnąć jednocześnie przycisk start i select żeby ps3 mógł poszukać oprogramowania do instalacji??? To zreszta też nic nie dawało bo nie miałem takiego oprogramowania na pen drivie pod ręką.
Czy wiecie może co się stało? Może jednak ten dysk Toshiby coś nie pasuje? Dlaczego system sie nie uruchomił? Czy potrzebuje do tego jednak dysku a nie tylko swijej wewnętrznej pamięci??

Po powrocie do starego dysku wszystko wróciło do normy.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Miałeś wcześniej informacje, że identyczna Toshiba działa z PS3?

Jeśli tak to coś jest nie tak z Twoim dyskiem.

Jeśli nie to już sobie odpowiedz sam... :)

Pozdrawiam,
 

Glimmer Twins

New member
Nie miałem takiej informacji, ale miałem informację, że PS3 działa z każdym dyskiem 2,5" SATA.
No ale może okaże się że nie. Spróbuję jeszcze z Seagate choć trochę mniejszy.
 

Mnieteq

New member
Wiekszosc dyskow 2,5" 7200 rpm nie dziala w PS3
Najpewniejszym jest model z predkoscia 5400 ale teraz ciezko je znalesc. Gdzies na necie widzialem liste kompatybilnych dyskow. Poszukaj dobrze
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Skąd ta informacja, że większość 7200 RPM nie działa?

Wiadomo, że bardziej się one grzeją i są polecane bardziej 5400 RPM, ale że większość nie działa?

Dzięki i pozdrawiam,
 

Glimmer Twins

New member
Okazuje się, że czasami warto czytać instrukcję.....
Opierałem się na instrukcji z netu a tym czasem w drukowanej instrukcji ps3 dokładnie taki problem jaki opisałem został wyjaśniony.
Po prostu trzeba było na pen driva nagrać najnowszy soft i w momencie kiedy ps3 komunikował o błędzie, włożyć go do gniazda usb i nacisnąć select i start jednocześnie. System instalował się ponownie i sformatował dysk.
Wszystko jest o.k. - Toshiba 320GB działa.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
No to super sprawa :) Gratuluję :)

W linku, który tutaj podałem również zostało to o czym piszesz opisane.

W takim razie podaj teraz proszę dokładny model tego dysia, będzie wiadomo już co na pewno działa z PS3 :cool:

Pozdrawiam,
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Wykonywałeś pełny bakcup konsoli?

Jeśli tak to na jaki nośnik?

Czy ten backup zawierał wszystko czy np. save'y trzeba było zgrywać osobno?

Dzięki i pozdrawiam,
 

ps_user

New member
Bez reklam
Podłączę sie pod temat, bo też wymieniłem standard 50GB na 150GB. Po lekkich porządkach :) (użytych około 20GB) zrobiłem pełny backup dysku co trwało 45 min. - backup i później około 50 min. restoring!! Sic! Trochę długo.
Niemniej jednak wszystko hula jak złoto - save'y, dema, gry na HDD itd.
Aha, backup zrobiłem na zewnętrzny dysk USB 40GB.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Dziękuję bardzo za odpowiedź.

Na jednym z filmików w sieci gość oprócz backupu całości zgrywał osobno save'y i mnie to zaciekawiło.

Pozdrawiam,
 

koczownik

New member
Glimmer Twins napisał:
(...)
Po prostu trzeba było na pen driva nagrać najnowszy soft i w momencie kiedy ps3 komunikował o błędzie, włożyć go do gniazda usb i nacisnąć select i start jednocześnie. System instalował się ponownie i sformatował dysk.
Wszystko jest o.k. - Toshiba 320GB działa.

Jaki najnowszy soft? Soft do dysku czy konsoli?
Pozdr
 

Glimmer Twins

New member
Masta_J napisał:
Wykonywałeś pełny bakcup konsoli?

Jeśli tak to na jaki nośnik?

Czy ten backup zawierał wszystko czy np. save'y trzeba było zgrywać osobno?

Dzięki i pozdrawiam,

Sorki za brak mojej odpowiedzi ale byłem na urlopie.
Wykonywałem po prostu backup z menu konsoli na zewnętrzny dysk podłączony pod usb. Nie miałem jeszcze zainstalowanych gier więc nie wiem co z save'ami, ale np. pełne dane profilu gracza, również te do sklepu PS3 zostały przeniesione.
 
Do góry