PROBLEM Z WYBOREM ( proszę o pomoc)

s3ala

New member
Witam sedecznie jest to mój pierwszy post więc z góry przepraszam za wszelkie nieścisłości... zacznijmy od początku
telewizje będe oglądał z 3 m więc wybór ogranicza mi się do około 42 cali, nie jestem związany z żadną ofertą telewizyjną więc tu jestem jak najbardziej elastyczny, mam dość dużą możliwość dostępu do filmów HDTV z laptopa więc wybieranie jakiejś specjalnej oferty telewizji HDTV chyba mija się z celem... kino domowe zakupie w niedalekiej przyszłości w cenie około 1500 zł...
telewizor będzie stał około 1,5 m od okna ale jest wnęka wiec światło nie powinno przeszkadzać zastanawiam się nad takimi modelami i bardzo proszę o komentarz
Ps. na 99 % jestm przekonany że zapewne będe chciał współpracować z "kikim" przy tym zakupie ( jesli będzie czasem dysponował)
Sharp LC-42XD1E ( ten mi się szczególnie podoba cena niska pochlebne opinie i fullHD)

Samsung LE40F71B ( ten ma znajomy i jest bardzo zadowolony, podłączony jest do "n-ki")


JVC LT-42P80 ( też ma niezłe opinie ale nie ma full HD nie wiem czy z tej odległości to taki ważne ktoś sie wypowiadał żę fullHD tak naprawdę widać przy 46 calach wzwyż))

JVC LT-42A80 ( no ten jest tani ale mocno okrojony z drugiej strony)

jesli bede miał zwykłe UPC podpięte i filmy z laptopa w foramcie HDTV to może w zupełnośći wystarczy)

:) pokój

 

Robert71

New member
Samsung LE40F71B sobie daruj ...

Jak Samsung FullHD to tylko z serii M86 i M87 ...
mam taki, podpięta Nka, kablówka - da się żyć, bardzo dobrze jak na LCD-eka.

Co do pochlebnych opiini na temat Sharp XD1 już pisałem wielokrotnie(i nie tylko ja) - nie wiem czym są spowodowane - jest to zwykły przeciętny odbiornik i obraz gdy się nim bawiłem nie powalił mnie na kolana :)
Osobiście w tej chwili bym go nie kupił. Mając do wyboru samsunga F71 i sharpa XD1 wolałbym Sharpa, ale porównując do serii M nie ma szans.

Na temat JVC sie nie wypowiadam bo sie nie bawiłem.

Robert
 

s3ala

New member
Robert71 napisał:
Samsung LE40F71B sobie daruj ...

Jak Samsung FullHD to tylko z serii M86 i M87 ...
mam taki, podpięta Nka, kablówka - da się żyć, bardzo dobrze jak na LCD-eka.

Co do pochlebnych opiini na temat Sharp XD1 już pisałem wielokrotnie(i nie tylko ja) - nie wiem czym są spowodowane - jest to zwykły przeciętny odbiornik i obraz gdy się nim bawiłem nie powalił mnie na kolana :)
Osobiście w tej chwili bym go nie kupił. Mając do wyboru samsunga F71 i sharpa XD1 wolałbym Sharpa, ale porównując do serii M nie ma szans.

Na temat JVC sie nie wypowiadam bo sie nie bawiłem.

Robert
wielkie dzięki zaczalem czytać dopiero to forum od jakichs 4 dni dzisiaj jestem w pełni zarejestrowany jeszcze mi tylko nie aktywowali chyba wszystkiego za to co wpłaciłem :D czytam dalej i kupuje wkoncu bo to juz za długo sie robi



upgrade

powoli skłaniam się do samsunga tez niezła cena juz za 6k mozna go mieć napiszcie mi tylko czy faktycznie dla tych 40 cali ważne jest fullHD nie chce sie upierać przy jakiejś firmie ale sharp wyszedł z założenia że da fullHD od 46 cali a to jest jakis argument
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
nie określiłeś przedziału finansowego. Ale jedyny model 42" na rynku , który ma full Hd i 100 Hz - to jest obecnie JVC 42 V 80.
Za kikanaście dni pojawi się też pierwsza dostawa Sharpa 42 full Hd 100 hz - model 42 XL2 w podobnej cenie.
Ale w zanadrzu co do wielkości 40" full Hd - czai się wyjatkowej urody telewizor Toshiba FX 350 - w różnych kolorach.
http://www.toshiba.de/consumer/content/defaultid1_1_id3_225.aspx
W Samsungu - tak jak napisał Robert 71 -da się żyć , ale zachwytu nie ma. Do sygnałów Sd potrzebujesz właśnie modele 100 Hz o szybszach matrycach , szybszych procesorach ruchu i nie będziesz się musiał przyzwyczajać do jakości. Poprostu jakość zagości na stałe. Nawet z 3 metrów.

http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=15498
 

Robert71

New member
s3ala napisał:
powoli skłaniam się do samsunga tez niezła cena juz za 6k mozna go mieć napiszcie mi tylko czy faktycznie dla tych 40 cali ważne jest fullHD

Bierz FullHD, polecam tego Samsunga
ale poczekaj może na tego Sharpa o którym pisze kiki

Może ten Sharp będzie coś wart.

Robert
 
Do góry